0

آشنایی با اسکله بریس چابهار

آشنایی با اسکله باریش

آشنایی با اسکله بریس چابهار

امروز با یک سفر مجازی دیگر پیشتان آمده ایم. امروز از بخش گردشگری  مجله اینترنتی جیران قصد داریم به آشنایی با اسکله بریس چابهار بپردازیم با ما همراه باشید.

آشنایی با اسکله باریش

این اسکله ی زیبا در روستای بریس در شرق چابهار قرار دارد؛ برای رفتن به این اسکله باید به ۶۵ کیلومتری شرق چابهار برویم، بعد از مسیر ساحلی شرق چابهار که از بین کوه های مریخی رد می شوید به ساحل زیبای صخره ای اسكله ی بریس می رسید.

آشنایی با اسکله باریش


موارد پیشنهادی


آشنایی با اسکله باریش

البته در فصل پاییز و زمستان به این منطقه سفر کنید چون هوا بهتر است.

دیدن غروب آفتاب از روی این اسکله رو هم فراموش نکنید.

آشنایی با اسکله باریش

حتما هم از روستای زیبای بریس که می گویند قدمتی ۲۰۰ سال دارد نیز دیدن کنید و غذا های محلی یشان مثل: بریانی مرغ، بریانی ماهی و خوراک میگو را امتحان کنید.

در 60 کیلومتری چابهار و درشرق کناره های سواحل بی نظیر مکران و درمیان کوه های مینیاتوری، درامتداد حاشیه ساحلی دریای عمان، بندر زیبای بریس واقع شده است، بندری که ازگذشته های دور مامن صیادان و ماهیگیران بوده است، مکانی که درآن جا می توان زیبایی های چشم نواز و باشکوه دریای عمان را به نظاره نشست.

آشنایی با اسکله باریش

این بندرهمچون شبه جزیره ایست که صخره های باشکوهی برآن مشرف هستند. ارتفاع بریس از سطح دریا 10 متر و حداقل آب درخور4 متر می باشد. با توجه به آخرین تقسیمات کشوری بریس دردهستان نگور از بخش دشتیاری شهرستان چابهار واقع شده و فاصله آن از بخش نگور 44 کیلومتر است. از زمان بندرشدن بریس مدت زیادی نمی گذرد، اما از زمان های دور در این محل روستایی به نام بریس وجود داشت.


بهتر است بدانید: نکات مهم برای داشتن فروشگاه اینترنتی


آشنایی با اسکله باریش

این روستا در حاشیه ساحل شمالی دریای عمان و دردهانه خلیج کوچکی واقع شده است. موقعیت استراتژیک بریس و داشتن اسکله و بندر و امکان ارتزاق به وسیله صید ماهی به مرور زمان بریس را به یک بندرصیادی تبدیل کرد به طوری که در سال های اخیر مردمان زیادی به این روستا مهاجرت کرده اند. مردمان بریس همیشه ماهیگیر بوده اند، حتی درآن زمان که کسی این بندر را نمی شناخت، ماهیگیران زحمت کش بریس هرروز با قایق های خود به دریا می رفتند و به صید ماهی می پرداختد. بندربریس جایی است که دریا با ماهیگیران سخت کوش بریسی انس و الفت دیرینه دارد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر