تبلیغات

تبلیغات اینترنتی چیست؟

تبلیغات اینترنتی (یا بازاریابی اینترنتی) به فرایند معرفی محصولات یا خدمات یک برند در محیط اینترنتی و دیجیتال گفته می شود و هدف آن برندینگ، یا هدایت ترافیک اینترنتی بیشتر به سمت وب سایت مقصد و افزایش میزان تقاضا برای آن محصول و خدمات می باشد.

امروزه اینترنت به عنوان یکی از مهم ترین ابزارهای زندگی مدرن تلقی شده و به جرات می توان گفت که بزرگترین جامعه مشتریان برای هر محصول یا خدماتی در محیط اینترنت یافت می شود. در حال حاضر بیش از 3.8 میلیارد نفر کاربر اینترنت در سطح جهان وجود دارد که از این میان تعداد 56.7 میلیون نفر کاربر اینترنت در ایران هستند و به صورت فعال یا غیر فعال از محیط اینترنت و سایر فضاهای دیجیتال استفاده می کنند.

کاربران اینترنت ایران به سرعت در حال افزایش هستند به طوری که بنا بر داده های آماری تعداد کابران اینترنت در ایران در سال 2017 به نسبت دو سال قبل حدود 13% افزایش داشته و ضریب نفوذ اینترنت در ایران به 70% رسیده است.

جدول مقایسه ضریب نفوذ اینترنت در ایران از 2009 تا 2017
سال میلادیکاربران اینترنتجمعیت کشورضریب نفوذ
200932,200,00066,429,28448.5 %
201033,200,00076,923,30043.2 %
201242,000,00078,868,71153.3 %
201546,800,00081,824,27057.2 %
201756,700,00080,945,71870.0 %
 ارقام فوق نشان دهنده این موضوع است که در این دوره تبلیغات در محیط اینترنت به دلیل تعداد مخاطبین بسیار زیاد، سهولت و راحتی رساندن پیام تبلیغاتی، و امکان خرید آنلاین محصولات و خدمات به یکی از مهم ترین کانال های تبلیغاتی و تجاری تبدیل شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تبلیغاتی رایگان با شماره تلفن 88884268 تماس حاصل فرمایید.

انواع روش های تبلیغات در سایت تفریحی و سرگرمی جیران

هدف مشتریان ما از تبلیغات به دست آوردن نتیجه مطلوب است؛ بنابراین ما نیز جایگاه ها و روش های تبلیغاتی سایت را به گونه ای برنامه ریزی کردیم که کاملا اثربخش و نتیجه محور باشد. تبلیغات بنا به نیاز و سلیقه مشتریان به روش های زیر انجام می شود.

تبلیغات بنری

برندینگ و افزایش ترافیک ورودی به سایت با استفاده از نمایش بنرهای تبلیغاتی یکی از قدیمی ترین روش های بازاریابی در اینترنت است که حتی امروزه نیز طرفداران خاص خود را دارد.  قابلیت استفاده از تصاویر متحرک، اثر بخشی زیاد در زمینه برندسازی و شناخته شدن توسط مشتریان و عدم نیاز به تولید محتوا برای تبلیغ از جمله مزایای روش تبلیغات بنری می باشد. تقریبا همه کمپانی‌ها با استفاده از بنر‌های موثر و هدفمند به شناساندن برند خود مبادرت می‌ورزند، بنابراین واضح است که علاوه بر محل نمایش بنر، ابعاد و طراحی بنر یکی از مهم ترین فاکتورهای دخیل در موفقیت این روش تبلیغاتی است.

بنرهای تبلیغاتی سایت به صورت تصاویر متحرک Gif با حداکثر حجم ۵۰ کیلوبایت و به صورت کاملا ریسپانسیو و یکسان در همه دیوایس ها و نسخه های مختلف سایت نمایش داده می شوند.

تبلیغات محتوایی

تبلیغات محتوایی به صورت درج آگهی متنی، تصویری، ویدئو و… در یکی از مطالب موجود در سایت انجام می شود. از این طریق، تبلیغ کننده می تواند محصول یا خدمات خود را به صورت کاملا هدفمند در صفحاتی که قبلاً جایگاه مناسبی در نتایج جستجو دارند درج کرده و در معرض دید مشتریان هدف خود قرار دهد.

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی به حالتی از تبلیغات اطلاق می شود که شخص یا موسسه تبلیغ کننده مطلب به خصوص و منحصر به فرد خود را برای نمایش در وب سایت مقصد آماده سازی کرده و تبلیغات خود را در قالب معرفی محصولات یا خدمات و به شکل متنی به همراه لینک به وب سایت مبدا ارائه می دهد. در این نوع تبلیغات هدف اصلی معرفی کامل و اجمالی محصولات یا خدمات شرکت تبلیغ دهنده است به نحوی که در هیچ یک از سایر روش های تبلیغاتی امکان آن وجود ندارد. همینطور با توجه به این که رپورتاژ آگهی در هر سایت ظاهری مشابه به مطالب ارسالی دارد، عملا نوعی تبلیغ همسان یا نیتیو تلقی شده و اثر بخشی بالایی به همراه دارد. این نوع تبلیغات در مواردی تحت عنوان محتوای حمایت شده نیز در سایت ها قابل مشاهده است.
اخیرا مفهوم رپورتاژ آگهی با تبلیغات به روش محتوای اسپانسر شده (منظور از محتوای اسپانسر شده، تبلیغاتی است که صرفا جهت آگاه سازی مخاطبین ارائه می‌شوند و هیچگونه قصد متقاعد سازی و یا کانورشن در آن وجود ندارد) ترادف خاصی پیدا کرده‌اند. با توجه به موفقیت‌های چشم گیری سایت‌هایی مانند Buzzfeed در زمینه ارائه محتوای حمایت شده، بسیاری از بازاریابان محتوا و نشریات اینترنتی، تولید محتوای اسپانسر شده را در دستور کار خود قرار داده اند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تبلیغاتی رایگان با شماره تلفن: 88884268 تماس حاصل فرمایید.

ایمیل: info@jeyran.net


قوانین سایت تفریحی و سرگرمی جیران برای تبلیغ کنندگان

  • از پذیرش آگهی سایت‌های حاوی تصاویر و مطالب غیر اخلاقی و مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران معذور هستیم.
  • درصورت تغییر در ماهیت سایت آگهی‌دهنده در زمان نمایش آگهی در جیران (مانند راهنمایی بازدیدکنندگان به یک سایت دیگر) بدون هماهنگی و یا هر موردی که به نحوی سوء استفاده از تبلیغات در سایت تفریحی جیران تلقی شود، نمایش آگهی متوقف شده و ستاره مسئولیتی در قبال عودت وجه پرداخت شده ندارد.
  • مسئولیت شعارها، مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده است.
  • طراحی بنر بر عهده سفارش دهنده است.
  • در صورتی که محتوای آگهی یا فعالیت سایت براساس نظر وزارت ارشاد نیازمند مجوز خاصی باشد (مانند مجوزهای صنفی) آگهی دهنده میبایست آنها را کسب و در صورت لزوم ارائه کند.
  • در صورتی که دستور قضائی یا اخطاری توسط نهادهای قضایی یا نظارتی نسبت به حذف یا توقف نمایش یک آگهی به مسئولین سایت ابلاغ شود، آگهی مذکور از سایت حذف شده و مسئولیت خسارت یا موارد حقوقی آن بر عهده آگهی دهنده خواهد بود.
  • واریز یا پرداخت وجه به معنای قبول کلیه قوانین سایت و تایید نهایی سفارش برای نمایش آگهی است.