حراج الماس صورتی نادر در ژنو

حراج الماس صورتی نادر در ژنو

یک الماس صورتی بسیار نادر در 11 نوامبر توسط Sotheby’s در ژنو حراج می شود که ارزش آن بین 23 تا 38 میلیون دلار است. حراج الماس صورتی نادر در ژنو را از بخش دانستنی های سایت تفریحی و سرگرمی جیران همراه باشید.

الماس 14.83 قیراطی استخراج شده در روسیه “روح گل سرخ” به نام یک باله معروف روسی نامگذاری شده است، بزرگترین الماسی است که در روسیه در زیر چکش قرار گرفته است – “صورتی بنفش و صورتی زیبا”.

گری شولر، رئیس بخش جواهرات ساتبی در بیانیه ای گفت: “وقوع الماس صورتی در طبیعت از هر اندازه بسیار نادر است.” “فقط یک درصد کل الماسهای صورتی بزرگتر از 10 قیراط هستند.

” Benoit Repellin ، رئیس حراجی های جواهرات خوب در Sotheby’s Geneva ، در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت که این الماس بیضی شکل کاملاً خالص است.

الماس خشن در ماه ژوئیه سال 2017 توسط آلروسای روسیه – یکی از تولید کنندگان برجسته الماس در روسیه – در جمهوری ساخا در شمال شرقی کشور کشف شد.

فرم صیقلی Sotheby’s گفت: رکورد حراج جهانی یک الماس و هر سنگ قیمتی یا جواهر “CTF Pink Star” ، یک الماس صورتی بیضی 59.60 قیراطی است که در سال 2017 در هنگ کنگ 71.2 میلیون دلار فروخته شده است. به گفته Repellin، پنج تا از 10 تا الماس های ارزشمندی که تاکنون در حراجی فروخته شده اند صورتی بودند.

فروش این گوهر همزمان با تعطیلی بزرگترین معدن الماس صورتی جهان در استرالیا پس از اتمام ذخایر سنگهای قیمتی خود است.

معدن آرگیل، در منطقه دور افتاده کیمبرلی در استرالیای غربی، بیش از 90 درصد الماس صورتی جهان را از بین برد.


بیشتر بخوانید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 16 =

پست بعدی

معرفی 15 جنگل زیبا در جهان

ی نوامبر 8 , 2020
معرفی 15 جنگل زیبا در جهان امروز قصد داریم سفر […]
15 جنگل برای دوستداران طبیعت