اعمال شب عاشورا و تاسوعا + نماز مخصوص شب تاسوعا

اعمال شب عاشورا و تاسوعا + نماز مخصوص شب تاسوعا

با اعمال شب عاشورا و تاسوعا + نماز مخصوص شب تاسوعا از بخش مذهبی سایت تفریحی جیران همراه باشید.

 

اعمال شب عاشورا و تاسوعا + نماز مخصوص شب تاسوعا
اعمال شب عاشورا و تاسوعا + نماز مخصوص شب تاسوعا

در کلیات مفاتیح الجنان آداب و اعمال ویژه ای برای تاسوعا، روز نهم ماه محرم ذکر شده که نماز مستحب و احیاء گرفتن در شب عاشورا از آن جمله‌اند.

۱. نماز مستحبی صد رکعتی شب عاشورا

شب دهم محرم، شب عاشورا است و سید در اقبال از براى این شب دعا و نمازهاى بسیار با فضیلت هاى بسیار نقل کرده صد رکعت نماز هر رکعت به حمد و سه مرتبه قُل هُوَاللّهُ اَحَدٌ و بعد از فراغ از جمیع بگوید:

سُبْحانَ اللّهِ وَالْحَمْدُلِلّهِ وَلااِلهَ اِلا اللّهُ وَاللّهُ اَکْبَرُ وَلا حَوْلَ وَلا قُوَّهَ اِلاّ بِاللّهِ الْعَلِىِّ العَظیمِ

هفتاد مرتبه و در روایت دیگر بعد از الْعَلِىِّ الْعَظیمِ استغفار نیز ذکر شده است.

۲. کراهت روزه در روزهای نهم و دهم محرم

علامه مجلسى در زاد المعاد فرموده و بهتر آن است که روز نهم و دهم را روزه ندارد زیرا که بنى امیه این دو روز را براى برکت و شماتت بر قتل آن حضرت روزه مى‏‌داشتند و احادیث بسیار در فضیلت این دو روز و روزه آنها بر حضرت رسول صلى الله علیه و آله بسته‏ اند و از طریق اهل بیت علیهم السلام احادیث بسیار در مذمت روزه این دو روز خصوصا روز عاشورا وارد شده است‏.

۳. نماز مستحبی چهار رکعتی شب عاشورا

و یکی دیگر از نمازهای این شب: چهار رکعت در آخر شب در هر رکعت بعد از حمد هر یک از آیه الکرسى و توحید و فلق و ناس را ده مرتبه بخواند و بعد از سلام صد مرتبه توحید بخواند.

۴. نماز امام علی( ع) در شب عاشورا

آخرین نماز این شب؛ چهار رکعت نماز در هر رکعت حمد و پنجاه مرتبه توحید و این نماز مطابق است با نماز امیر المؤمنین علیه السلام که فضیلت بسیار دارد و بعد از نماز فرموده ذکر خدا بسیار کند و صلوات بسیار بفرستد بر رسول خدا صلى الله علیه و آله و لعن کند بر دشمنان ایشان آنچه مى ‏تواند.

۵. فضیلت احیا در شب عاشورا

در فضیلت احیاى این شب روایت کرده‌اند که مثل آن است که عبادت کرده باشد به عبادت جمیع ملائکه و عبادت در آن مقابل هفتاد سال است‏.


بیشتر بخوانید:

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

گیاهخوران بیشتر در معرض سکته مغزی قرار دارند؟

د شهر ۱۸ , ۱۳۹۸
گیاهخوران بیشتر در معرض سکته مغزی قرار دارند؟ با مطلب گیاهخوران بیشتر در معرض سکته مغزی قرار دارند؟ از بخش دانستی های سایت تفریحی جیران همراه ما باشید.   این مطالعه نشان می دهد که رژیم های غذایی گیاه خواری و گیاهی خطر سکته مغزی را در مقایسه با خوردن […]
گیاهخوران بیشتر در معرض سکته مغزی قرار دارند؟