آشنایی با گل اطلسی

آشنایی با گل اطلسی

با مطلب آشنایی با گل اطلسی از بخش گیاهان سایت تفریحی جیران همراه باشید.

آشنایی با گل اطلسی
معرفی گل اطلسی
  • اطلسی گیاهی یکساله، گلدار زینتی و از گیاهان آمریکای جنوبی محسوب می شود. نوع بومی آن در ایران هر چند با گلبرگ کمتر است لیکن از عطر دلپذیری برخوردار است. این گیاه ساقه ای کرکدار و پرشاخه دارد. گل اطلسی، شیپوری شکل و مخملی است. ممکن است کم پَر یا پُر پَر باشد، بیشتر به رنگ های سفید، قرمز، بنفش و دو رنگ دیده می شود. این گل خوشبوست و شب ها عطر آن بیشتر است.
  • اطلسی در هوای گرم و خشک و آفتابی به خوبی رشد می کند و پر گل می شود. نیازی به آب زیاد ندارد. مناسب ترین خاک برای کاشت اطلسی، خاک رُسی- شنی است که کود آلی پوسیده داشته باشد. اطلسی را بیشتر با کاشتن بذر آن زیاد می کنند. در ایران، بذر این گیاه را در بهمن ماه یا اوایل اسفند ماه در گلخانه می کارند. سپس گیاه به دست آمده را در گلدان نشاء می کنند.
  • وقتی که ریشه به جدار گلدان رسید، نشاء را با خاک گلدان بیرون می آورند و در باغ و باغچه می کارند. انواع پُر پَر اطلسی را معمولاً از راه قلمه زدن زیاد می کنند. گیاه اطلسی از گیاهان ی ساله به شمار می رود.

بیشتر بخوانید: 

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کیک فنجانی خرما و ارده

د شهر ۱۸ , ۱۳۹۸
کیک فنجانی خرما و ارده با کیک فنجانی خرما و ارده از بخش آشپزی سایت تفریحی جیران همراه باشید. این روزها در مراسم سوگواری، پذیرایی از عزاداران تنها به حلوا و شله زرد محدود نمی شود. کیک ها و شیرینی های خشک هم به این لیست اضافه شده اند. اگر شما هم در […]
کیک فنجانی خرما و ارده