طرز تهیه حلوای آرد گندم

طرز تهیه حلوای آرد گندم

با طرز تهیه حلوای آرد گندم از بخش آشپزی سایت تفریحی جیران همراه باشید.

طرز تهیه حلوای آرد گندم
آموزش حلوا آرد گندم

مواد لازم برای شربت

2 لیوان شکر

1 لیوان آب

نوک قاشق چایخوری پودر هل

نصف لیوان گلاب

یک قاشق چایخوری زعفران پودر شده

طرز تهیه شربت

آب و شکر را داخل یک قابلمه می ریزیم. پودر هل را به آن اضافه می کنیم می گذاریم حل شود. حل که شد زعفران پودر شده را به آن اضافه می کنیم و هم میزنیم. یک دقیقه منتظر می مانیم. گلاب را اضافه می کنیم و شربت را از روی شعله بر می داریم و کنار می گذاریم.

مواد لازم برای حلوا

آرد گندم 2 لیوان 400 گرم

روغن مایع یک و نیم لیوان

کره 20 گرم

طرز تهیه حلوا

طرز تهیه حلوای آرد گندم
آموزش حلوا

آرد گندم را داخل قابلمه الک می کنیم.الک که شد قشنگ یک ساعت با شعله متوسط تفت می دهیم . در این فاصله باید بی وقفه آرد را هم بزنیم تا خامیش گرفته شود و بوی آرد بلند شود. زمانش را دقت کنید.یکسره باید هم زد وگرنه ته می گیرد. بعد که تفت دادیم دوباره از قابلمه خارج می کنیم و الک می کنیم(می توانید اینجا 2 بار الک کنید به کیفیت حلواتون کمک می کند) الکه که کردید دوباره داخل قابلمه می ریزیم و سریع روغن و کره رو اضافه می کنیم و با سرعت هم میزنیم. بعد یکم زمان می دهیم تا یک جوش ریز بزند. اینجا در این مرحله شربت را اضافه می کنیم. شعله گاز را کم کم می کنیم. به سرعت هم بزنید تا حلوا جمع شود. سعی کنید زیاد حرارت بالا نباشه چون حلوا خشک میشود. بعد دستکش فر را بپوشید و قابلمه را بلند کنید و به سمت چپ و راست کج کنید تا به اصطلاح حلوا قنداق پیچ شود و اگر روغن اضافی دارد گرفته شود.


موارد پیشنهادی

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تصاویر بی نظیر از زیبایی های چابهار

ج شهر ۱۵ , ۱۳۹۸
تصاویر بی نظیر از زیبایی های چابهار با تصاویر بی نظیر از زیبایی های چابهار از بخش سرگرمی سایت تفریحی جیران همراه باشید. زیبایی هایی که در کشور های مختلف هستند همه یکجا در چابهار جمع هستند. سواحل صخره ای پزم تیاب در چابهار سواحل شب تابی بندر تنگ و دریا بزرگ در چابهار […]
تصاویر بی نظیر از زیبایی های چابهار