حلوای شیره انگور و شیر

حلوای شیره انگور و شیر

با آموزش حلوای شیره انگور و شیر از بخش آشپزی سایت تفریحی جیران همراه باشید.

حلوای شیره انگور و شیر

مواد لازم

آرد 1 لیوان

شکر 1 لیوان

روغن سرخ کردنی 1 لیوان

شیر 1 لیوان

زعفران آب کرده ته استکان

گلاب ته استکان

شیره انگور 2 قاشق غذا خوری


مطالب مرتبط: طرز تهیه حلوا با شیره انگور


طرز تهیه حلوای شیره انگور و شیر

  1. ابتدا شیر و شکر را روی اجاق گاز می گذاریم تا شیر جوش آید و شکر حل شود و بعد گلاب و زعفران را اضافه می کنیم و از روی اجاق بر می داریم تا از حرارت بیفتد.
  2. روغن را در قابلمه بزرگ می ریزیم و شیره را اضافه می کنیم و هم میزنیم. بعد آرد را به آن اضافه می کنیم و هم میزنیم شعله حتماً کم باشد تا ته نگیرد و دائم هم میزنیم.
  3. تا جایی تفت می دهیم که رنگ حلوایمان را می خواهیم داشته باشیم. البته بعد از اینکه شکر و شیر را به آن اضافه کنیم کمی رنگش تیره تر از حلوای داخل قابلمه می شود.
  4. قابلمه را از روی حرارت بر میداریم و مایع آماده شده که الان کمی خنک شده را به حلوا اضافه می کنیم و سریع هم میزنیم و روی حرارت می گذاریم و هم می زنیم تا حلوا جمع شود و بتوان لوله کرد. باید انسجام پیدا کند.
  5. وقتی به انسجام رسید شعله را خاموش کنید و در ظرف مورد نظر بریزید و تزئین کنید و می توانید برای تزئین پودر نارگیل و خلال پسته و بادام استفاده کنید.
  6. حلوای خیلی خوشمزه ای می شود درست کنید و نوش جان بفرمایید.

نکته

برای آنکه شیرینی حلوا بهتر باشد بنظر من وقتی به حلوا دو قاشق غذا خوری شیره اضافه می کنیم از حجم شکر دو قاشق غذا خوری کم کنیم.


موارد پیشنهادی

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تعبیر غرق شدن در خواب

ش مهر ۱۳ , ۱۳۹۸
تعبیر غرق شدن در خواب با تعبیر غرق شدن در خواب از بخش تعبیر خواب همراه سایت تفریحی جیران باشید. غرق شدن معمولاً آن گونه که ما انتظارش را داریم بوجود نمی آید و همیشه آن علائم که در ذهن ماست را نخواهد داشت. در آمریکا در هر روز به علت غرق […]
تعبیر غرق شدن در خواب

ممکن است بپسندید