معرفی روستاهای اطراف تهران

معرفی روستاهای اطراف تهران

امروز از بخش گردشگری سایت تفریحی و سرگرمی جیران قصد داریم به معرفی روستاهای اطراف تهران بپردازیم با ما همراه باشید.


موارد پیشنهادی


کردان

باید ابتدا خود را به کرج برسانید و از آنجا مسیر آزادراه قزوین را ادامه بدید. پس از سپری کردن کمتر از ۲۰ کیلومتر، با تابلوی خروجی کردان مواجه میشید و پس از خروج و وارد شدن به جاده ای روستایی، تنها با طی کردن چند کیلومتر به این روستا می رسید.

شهرستانک

برای رسیدن به این روستا باید خودتان را به جاده کرج – چالوس برسانید. اگر از سمت تهران راهی شده باشید بعد از حدود 44 کیلومتر رانندگی در این جاده به تابلو شهرستانک که بعد از روستای آسارا و نرسیده به گچسر، قرار داره می رسید.

بکه

خودتان را به شهریار برسانید؛ این روستا در نزدیکی وحیدیه شهریار است که با مرکز شهر فاصله ای 10 کیلومتری دارد.

کن و سولقان

دو روستای ییلاقی که معمولا با هم از آنها یاد می شود. بهترین مسیر از سمت اتوبان همت است. باید وارد بزرگراه آبشناسان بشوید و به سمت بلوار کوهسار حرکت کنید. انتهای بلوار شروع مسير سولقان است.

لالون

از تهران وارد جاده لشکرک شوید و پس از عبور از فشم، با دنبال کردن تابلوهای «لالان» به روستای سرسبز لالان برسید؛ یا به عبارتی با از میدان اصلی فشم، به سمت شرق بروید که پس از ۱۰ کیلومتر به آبادی رایگان می رسید و سه کیلومتر آن طرف تر، روستای لالان قرار دارد.

 

لزور

برای رسیدن به لزور، باید از تهران به سمت جاده فیروزکوه بروید. حدود ۱۰ کیلومتر مانده به فیروز کوه، بعد از پمپ بنزین نمرود، یک سه راهی معروف به سه راهی لاسم در سمت چپ وجود دارد که به سمت شمال و بخش ارجمند میرود. با قرار گرفتن در این جاده بعد از ۲۷ کیلومتر به ارجمند رسیده و در ادامه راه ۱۳ کیلومتر دیگر که بروید بعد از گذر از روستاهای شادمهن و اهنز در انتهای جاده به روستای لزور می رسید.

سله بن

 برای رفتن به این روستا باید نرسیده به فیروزکوه، به جاده لاسم وارد شده و در دوراهی اول، سمت چپ را امتداد دهید. در کمتر از نیم ساعت به روستای بسیار زیبای سله بن می رسید.


بیشتر بخوانید: کازئین پروتئین اصلی شیر


زرین دشت

در ۴۰ کیلومتری جنوب فیروزکوه و ۱۲۰ کیلومتری تهران واقع شده؛ اگه از تهران به سمت زرین دشت حرکت می کنید از شرق تهران به سمت پردیس و رودهن و دماوند ادامه مسیر بدهید. بعد از گذر از جابان و سربندان در جاده فیروزکوه با توجه به تابلو راهنما از مسیر فرعی وارد جاده زرین دشت بشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

پست بعدی

فضیلت خواندن سوره ملک

چ اکتبر 28 , 2020
فضیلت خواندن سوره ملک فضیلت خواندن سوره ملک را از بخش مذهبی سایت تفریحی […]
فضیلت خواندن سوره ملک