0

چرا نسل جدید نمی تواند بدون گوشی های هوشمند زندگی کند؟

چرا نسل جدید نمی تواند بدون گوشی های هوشمند زندگی کند؟

چرا نسل جدید نمی تواند بدون گوشی های هوشمند زندگی کند؟

در این پست از مجله اینترنتی جیران قصد داریم به بررسی لزوم وجود گوشی هوشمند برای نسل جدید بپردازیم. در طول سال ها، گوشی های هوشمند بزرگتر و هوشمندتر شده اند. چندین برنامه و ویژگی جدید اضافه شده است که آن را به جنبه ای غیرقابل جایگزین از زندگی ما تبدیل می کند. اما این تاثیر در بین افرادی که با این دستگاه چندکاره تربیت شده اند بیشتر به چشم می خورد. پس چه چیزی آن را اینقدر خاص می کند که نسل جدید نمی تواند بدون گوشی های هوشمند زندگی کند؟

چرا نسل جدید بدون گوشی های هوشمند نمی تواند زندگی کند؟

1. نقشه ها

نقشه ها

یکی از کاربردی ترین ویژگی های گوشی های هوشمند، قابلیت ناوبری است. مهم نیست کجا گیر کرده اید، گوشی هوشمند شما می تواند شما را به مقصد یا خانه راهنمایی کند. بر این اساس، تلفن به شما اطلاع می دهد و مسیرهای فوری را به شما می دهد تا به شما کمک کند به موقع به مقصد خود برسید.

نه تنها این، بلکه می تواند بر اساس کارهایی که باید انجام دهید و شرایط ترافیکی در آن نقطه از زمان، بهینه ترین مسیر را پیشنهاد دهد. همچنین گزینه ای را انتخاب می کند که برای حالت سفر شما مناسب است، یعنی پیاده روی، دوچرخه یا ماشین.

گوگل و اپل با اختلاف بهترین برنامه های ناوبری را دارند. با توجه به اینکه نسل کنونی از نظر جهت و جغرافیا با چالش مواجه است، آنها واقعاً می توانند با اپلیکیشنی کار کنند که حداقل آنها را در مسیر درست هدایت کند.


موارد پیشنهادی


2. رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی

نسل کنونی در رسانه های اجتماعی رشد می کند و برای آنها به اندازه غذا، آب و سرپناه مهم است. در تلاش برای پذیرش اجتماعی دیگران، برنامه های رسانه های اجتماعی به شما امکان می دهند با دوستان خود و دوستان آنها نیز ارتباط برقرار کنید. نکته مثبت این است که به شما کمک می کند تا دوستان جدیدی پیدا کنید.

بنابراین از معروف‌ترین برنامه‌هایی که روزانه استفاده می‌کنید، Whatsapp، facebook، twitter، Instagram، Youtube، TikTok و غیره هستند.

این وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی امکان آپلود از طریق رایانه را نیز دارند، اما مهم است که این برنامه ها را همیشه در دسترس داشته باشید تا بتوانید هر زمان و هر کجا خود را به روز کنید.

3. دوربین

رسانه های اجتماعی و دوربین ها بهترین دوستانی هستند که نمی توانند بدون یکدیگر زندگی کنند. اگر دوربینی در تلفن خود ندارید که به دستور شما آماده عکسبرداری باشد نمی توانید جهان را با عکس های خود به روز کنید. در حالی که برخی افراد کلیک کردن روی عکس‌های افرادی که بیشتر شامل عکس‌های سلفی است را ترجیح می‌دهند، برخی دیگر ترجیح می‌دهند زیبایی‌های طبیعت یا اشیاء روزمره را به تصویر بکشند.

بسته به نوع استفاده و شخص، دوربین باید متفاوت باشد و بر این اساس قیمت گوشی نیز متفاوت است. در یک نکته جدی تر، به شما کمک می کند تا بدون نیاز به حمل یک دوربین حجیم، لحظات ارزشمندی را ثبت کنید و خاطرات شگفت انگیزی را بدون توجه به جایی که هستند ثبت کنید.

4. خرید آنلاین

خرید درمانی مفید است، این را نمی توان انکار کرد. اما با برنامه های مفید و واقعی اکنون می توانید این درمان را در هر نقطه از جهان دریافت کنید. برای خرید چیزی حتی نیازی به روشن کردن رایانه ندارید. این برنامه با امکان تماس فوری و پیگیری بسته خود، کار را ساده‌تر می‌کند.

برخی از وب‌سایت‌ها با Google Maps همگام می‌شوند و به شما کمک می‌کنند بسته خود را در Google Maps نیز پیگیری کنید. خرید آنلاین در بین مردم این نسل برجسته تر است، زیرا آنها به سختی وقت (یا اراده) برای رفتن فیزیکی به مغازه و خرید دارند. بنابراین، آنها ترجیح می دهند بدون توجه به جایی که هستند، درست زمانی که خلق و خوی ایجاد می شود، خرید کنند.

5. بازی ها

بازی کردن یکی دیگر از راه‌های رفع خستگی است. با این حال، در برخی موارد، می تواند زمان واکنش و هماهنگی دست و چشم شما را نیز بهبود بخشد، یا حداقل این چیزی است که من به مادرم وقتی از من برای بازی بیش از حد آنها انتقاد می کند، می گویم. با ورود گوشی‌های هوشمند قدرتمندتر، نیاز به کنسول‌های بازی به آرامی کاهش می‌یابد.

مسلماً پیچیدگی بازی با استفاده از یک صفحه نمایش لمسی نسبتاً ساده تحت تأثیر قرار می گیرد، اما سرگرمی دست نخورده باقی می ماند. علاوه بر این، تلفن هوشمند شما بسیار قابل حمل تر از دسکتاپ یا کنسول شما همراه با تلویزیون است. آنها به شما این امکان را می دهند که بدون توجه به جایی که هستید از بازی های از پیش بارگیری شده لذت ببرید.

6. تقویم و زنگ هشدار

گوشی های هوشمند برای کمک به سازماندهی شما هستند. با کمک اپلیکیشن Calendar، مفهوم دفترچه خاطرات را کاملاً منسوخ می کنید. می‌توانید یادآورها و قرارها را با جزئیات خاص همراه با مکان و شخصی که ملاقات می‌کنید، یادداشت کنید.

وقتی نوبت به آلارم ها می رسد، حتما تعجب می کنید که حتی یک تلفن ساده قدیمی می تواند آن را از بین ببرد. با این حال، تلفن های هوشمند تکنیک بیدار کردن افراد را به سطح بعدی ارتقا داده اند. با به صدا درآمدن زنگ، تلفن شما مسائل ریاضی یا سایر مسائل تحصیلی را به شما نشان می دهد که قبل از غیرفعال کردن زنگ هشدار باید آنها را حل کنید. همانطور که این ایده دیوانه کننده به نظر می رسد، این واقعاً تنها راه برای اطمینان از اینکه زنگ ساعت خود را برای یک دقیقه به تعویق نمی اندازید و روز بعد از خواب بیدار نمی شوید است.

7. برنامه های آفیس

برنامه های آفیس

وقتی می‌گویم برنامه‌های آفیس، منظورم صفحه‌گسترده‌ها، ارائه‌ها و ویرایشگرهای اسناد است – فرقی نمی‌کند که از گوگل، اپل، مایکروسافت یا سایر شرکت‌های منبع باز باشد. نسل جدید دوست دارد در حال حرکت کار کند. آن‌ها می‌توانند هنگام استفاده از مترو، ارائه‌ای را در مسیر محل کار خود مرور کنند.

در اینجا، بیرون آوردن لپ‌تاپ و سپس استفاده از آن در حالی که سعی می‌کنید تعادل را حفظ کنید، کار بسیار دشواری است   مخصوصاً اگر صندلی برای نشستن نداشته باشید. در یک مورد دیگر، ممکن است شخص دیگری در حالی که در قهوه خانه نشسته است سعی کند گزارش نهایی را درست قبل از ارسال ویرایش کند. اینجاست که گوشی‌های هوشمند زندگی شما را آسان‌تر می‌کنند و به شما اجازه می‌دهند همه این کارها را بدون توجه به جایی که هستید، از کف دست خود انجام دهید.

8. اینترنت

این احتمالاً واضح ترین نکته در کل لیست است. در هر صورت، توجه به این نکته مهم است که این برنامه‌های اداری و خرید، رسانه‌های اجتماعی و نقشه‌ها در صورتی که به اینترنت متصل نباشند، بسیار کمتر کارآمد خواهند بود. علاوه بر این، اینترنت به شما امکان جستجوی اطلاعات را می دهد. تنها چیزی که نیاز دارید یک اتصال داده یا Wi-Fi است و به دنیا متصل خواهید شد. این می تواند به شما کمک کند تکالیف خود را بدون نیاز به جستجوی کتاب های بی شماری در کتابخانه مانند نسل های قبلی انجام دهید.

9. چند وظیفه ای یا Multi-tasking

یکی از بهترین ویژگی های یک گوشی هوشمند این است که می توانید به راحتی چند کار را انجام دهید. بسته به میزان رم گوشی شما، می توانید تعدادی کار را به طور همزمان اجرا کنید و انتظار داشته باشید که آنها به راحتی کار کنند.

تلفن های قبلی به شما اجازه می دادند فقط یک کار را در یک زمان انجام دهید – یا یک بازی انجام می دهید یا تماس برقرار می کنید، نمی توانید هر دو را انتخاب کنید. اما گوشی‌های هوشمند این مانع را شکسته‌اند که به شما امکان می‌دهد در حالی که از چت با مادر خود لذت می‌برید، بازی کنید.

یک مثال مرتبط تر این است که شما باید چیزی را که در یک عکس نوشته شده است در برنامه متنی دیگری کپی کنید. با توجه به اینکه نسل کنونی تلاش می کند تا حد امکان در حداقل زمان انجام شود، چشم انداز چندوظیفه ای در تلفن های آنها بسیار جذاب است.

10. برنامه های بسیار بیشتر

اگر فکر می کردید همه چیز همین بود، پس دوباره فکر کنید. گوشی‌های هوشمند میلیون‌ها اپلیکیشن را ارائه می‌کنند که هر کدام هدف خاصی را دنبال می‌کنند. برنامه های بی شماری در هر دو فروشگاه اپلیکیشن اندروید و iOS وجود دارد.

برنامه‌هایی برای سفارش غذا، اندازه‌گیری فاصله، ویرایش عکس‌ها، تبدیل واحدها، ایجاد صدا، تماس با پلیس، آموزش خود وجود دارد و این لیست ادامه دارد. بسته به شخص، برنامه هایی که او ممکن است دوست داشته باشد می تواند متفاوت باشد و بنابراین کاربرد تلفن هوشمند نیز متفاوت است. برخی ممکن است از آن به عنوان یک کتاب دستور غذا استفاده کنند، در حالی که دیگران ممکن است از آن برای یادگیری یک زبان جدید استفاده کنند، امکانات بی پایان است.

پس از مشاهده همه این ویژگی ها، کاملاً مشخص است که چرا نسل جدید نمی توانند بدون گوشی های هوشمند خود زندگی کنند. واقعیت غیرقابل انکار این است که گوشی های هوشمند بهره وری یک فرد عادی را افزایش می دهند. بنابراین، افراد این نسل را می بینید که به محض خراب شدن، دزدیده شدن یا قدیمی شدن گوشی خود ، حداقل یک گوشی هوشمند به همان اندازه را می خرند.


موارد پیشنهادی


نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + دوازده =

مشاهده بیشتر