آیا قند قهوه ای برای دیابتی ها از قند سفید بهتر است؟

آیا قند قهوه ای برای دیابتی ها از قند سفید بهتر است؟

با آیا قند قهوه ای برای دیابتی ها از قند سفید بهتر است؟ از بخش رژیم و تغذیه سایت تفریحی جیران همراه باشید.

اگرچه هر دو در اصل کم و بیش یکسان هستند ، هنوز هم تصورات غلط رایج در مورد قند سفید و قهوه ای وجود دارد.

به عنوان مثال ، حتی اگر آنها از همان منبع تهیه شده باشند ، معمولاً قند قهوه ای به عنوان گزینه سالم تر و طبیعی تر بین این دو نامیده می شود.

به همین دلیل ، معمولاً به افراد دیابتی توصیه می شود قند قهوه ای را بجای انواع سفید آن انتخاب کنند ، زیرا این گزینه جایگزین سالم تری است. اما آیا تفاوت واقعی وجود دارد؟


موارد پیشنهادی

اول از همه ، مهم است که بدانیم این دو نوع شکر از چه چیزی تهیه شده اند.

قند قهوه ای و سفید هم از گیاه نیشکر یا چغندرقند تهیه می شود. این بدان معنی است که حتی اگر هر دو رنگ متفاوتی دارند ، ارزش غذایی آنها تقریباً یکسان است یا کم و بیش یکسان است.

در حقیقت ، قند قهوه ای فقط شکر سفید است ، که با مخلوط کردن شکر تصفیه شده سفید با ملاس ساخته شده است تا رنگ تیره آن و همچنین مقدار کمی ویتامین و مواد معدنی به آن داده شود. با این حال ، قند قهوه ای نیز از کربوهیدرات و کالری کمتری نسبت به شکر سفید دارد ، هرچند که این تفاوت خیلی کمی است.

به دلیل محتوای اضافه شده ، قند قهوه ای نسبت به شکر سفید ، پتاسیم ، آهن و کلسیم بیشتری دارد. با این حال ، این اختلافات حتی به ویژه هنگام صحبت در مورد وعده های معمولی ، بسیار حائز اهمیت است. در نتیجه ، بعید است که آنها تا حد قابل توجهی روی سلامتی شما تأثیر بگذارند.

انتخاب سالم تر

به همین دلیل ، افراد دیابتی اگر قند قهوه ای را بجای قند سفید انتخاب کنند ، هیچ کاری بهتر نمی کنند. این بدان دلیل است که نه تنها آنها با خطر بیشتری از بیماری های قلبی و سایر بیماری ها در ارتباط هستند ، بلکه هر دو سطح قند خون ما را افزایش می دهند. این به ویژه برای افراد دیابتی خطرناک است.

همچنین مطالعات مختلفی وجود دارد که نشان می دهد مصرف قند می تواند حساسیت به انسولین را قطع کند ، یعنی هورمونی که به تنظیم سطح قند خون شما کمک می کند.

بنابراین ، مبتلایان به دیابت باید قند مصرفی خود را ، قند قهوه ای یا سفید ، محدود و کنترل کنند.

علیرغم اختلاف در ظاهر و تصورات غلط رایج ، قند قهوه ای تقریباً مشابه شکر سفید است و بنابراین باید به اندازه انواع سفید آن تعدیل شود. این امر برای همه و نه فقط مبتلایان به دیابت پیش می رود.


بیشتر بخوانید: نکات مهم در خرید انواع فرها


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + سه =

پست بعدی

فرق بین دکلره و رنگ سه صفر

ج نوامبر 1 , 2019
فرق بین دکلره و رنگ سه صفر با فرق بین […]
فرق بین دکلره و رنگ سه صفر