آشنایی با 5 دره زیبای ایران

آشنایی با 5 دره زیبای ایران

امروز از بخش گردشگری سایت تفریحی و سرگرمی جیران قصد داریم به آشنایی با 5 دره زیبای ایران بپردازیم با ما همراه باشید.

رازیانه

بهترین فصل: فصل بهار

از ایلام که ۵۰ کیلومتر بگذرید و وارد جاده ایلام به بدره، مرکز دره شهر بشید، باید اول از روستای چنارباشی رد بشید. تا این جا ۴۵ کیلومتر از شهر دور شدیم. کمی جلوتر، یعنی پنج کیلومتر دیگر که برانیم، تابلوی تنگه رازیانه را کنار جاده می بینیم.

ویژدرون

از شهر ایلام به سمت مهران حرکت کنید. بعد از روستای صالح آباد به گلان می رسید؛ سه و نیم کیلومتر که از این روستا رد شدید، جاده ای فرعی و آسفالته در سمت چپ است و تابلوی سد را خواهید دید. وارد این جاده شوید؛ کمی جلوتر راه آسفالته تمام می شود و راهی خاکی به طول هفت کیلومتر با دست انداز زیاد شروع شده و به کف رودخانه می رسد که چند بار جاده را قطع کرده و باید با ماشین از رودخانه عبور کنید. این جاده در سمت راست رودخانه امتداد یافته و مقابل یک رگه سنگی تمام می شود. باقی راه را باید دو ساعت پیاده روی کنید تا به حوضچه ها برسید.


موارد پیشنهادی


شیروان دره سی

بهترین فصل: اواسط بهار تا اواخر تابستان

به مشکین شهر که در ۹۰ کیلومتری اردبیل قرار داره برید. برای رسیدن به این دره، دو تا مسیر وجود داره؛ اولی در نزدیکی آب گرم شابیل و دومی، بعد از سه راهی روستای داش کسن واقع شده. اگر از کنار ساختمان آب گرم شابیل عبور کنید، وارد دشت وسیعی میشید؛ پس از آن دره بسیار عمیق شیروان دره سی رو میبینید.

نی گاه

بهترین فصل: اواسط بهار و تابستانه چون در اوایل بهار رود بسیار خطرناک و خروشانه

لرستان، ابتدا به شهر دورود رفته و از میدان اصلی شهر، میدان رضا با وسیله نقلیه به سمت روستای امام زاده پیر عبدالله حرکت کنید. سپس به سمت روستای تی بروید.

دره هایقر

بهترین فصل: اواخر زمستان و اوایل بهار، در فصل بهار مناظر زیبایی رو مشاهده می کنید و در تابستون هم بهترین شرایز برای تفریحاته آبیه

استان فارس کیلومتر 35 جنوب شهرستان فیروزآباد حتما با راهنما به این منطقه سفر کنید


بیشتر بخوانید: فواید چای ماسالا + طرز تهیه


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

پست بعدی

عکس های ثانیه در سریال چوکوروا

ش نوامبر 14 , 2020
عکس های ثانیه در سریال چوکوروا عکس های ثانیه در […]
عکس های ثانیه در سریال روزگاری در چوکوروا