0

نرم افزار ZoneAlarm Free Firewall 15.1.504.17269

نرم افزار ZoneAlarm Free Firewall یکی از قدیمی ترین نرم افزارهای دیوار آتش و نسخه رایگان آن یکی از بهترین نرم افزارهای کاملا Free جهت عملکرد مکمل آنتی ویروس و حفاظت کامپیوترهای شخصی میباشد  ZoneAlarm یک نرم افزار کاملا رایگان حفاظتی بوده وصرفا هم به عنوان فایروال یا دیوار آتش شناخته میگردید ولی موفقیتهای بسیار درخشان آن سبب گردید در اندک زمانی تیم توسعه نرم افزار که شاید در آن هنگام تنها به عنوان یک تیم آماتور شناخته میگردید ،با بنیان موسسه ZoneAlarm و گسترش محصولات خود به نسخه های آنتی ویروس و اینترنت سکیوریتی ، محصولات تجاری خود وارد بازار رقابت فشرده محصولات امنیتی نمایند . البته نسخه رایگان دیوار آتش همچنان در لیست محصولات ZoneAlarm قرار داشت ولی تا یکی دو سال گذشته مورد توجه جدی مدیران موسسه قرار نداشت و تنها محدود گردیده بود به یک نرم افزار بسیار کم حجم ( حدود یک مگابایت ) که فقط میتوانست IP کابران را در شبکه محو نماید . خوشبختانه در یک سال گذشته رقابت شدید بین محصولات امنیتی و وجود محصولات رایگان از رقیبان قدرتمندی چون Comodo Firewall و Outpost Firewall سبب گردید ZoneAlarm نیز با یک تجدید نظر اساسی در نسخه Free خود آن را سطح مطلوبی از نظر رقابت با سایر محصولات مشابه قرار دهد. ما در این پست با دانلود نرم افزار ZoneAlarm Free Firewall 15.1.504.17269 در خدمت شما عزیزان هستیم.

بیشتر بخوانید: نرم افزار TeamViewer Free 12.0.72365

بررسی نرم افزار ZoneAlarm Free Firewall

ZoneAlarm یکی از طولانی ترین راه حل های آنتی ویروس در سراسر جهان است. این دستگاه که در سال 1997 راه اندازی شد، در مقطعی به عنوان یک انتخاب درجه یک برای محافظت سایبری در کنار سایر نام های بزرگ مانند Kaspersky، Norton و Avast در نظر گرفته شد. با این حال، از آن زمان به بعد، عمدتاً به دلیل رابط کاربری بسیار قدیمی و فقدان برخی از ویژگی‌های ضروری امنیت سایبری مانند حفاظت از باج‌افزار و مرور ایمن، مورد توجه قرار نگرفت.

خوشبختانه، به نظر می رسد اوضاع در حال تغییر برای بهتر شدن است. در بررسی ZoneAlarm ما، متوجه شدیم که شرکت مادر نرم افزار – Check Point – برای بهبود ضعیف ترین بخش های خود، اضافه کردن ویژگی های از دست رفته و انجام یک طراحی مجدد کامل UI، فاصله زیادی را طی کرده است. تنها چیزی که باید دید این است که آیا این برای تبدیل ZoneAlarm به یک جایگزین مناسب برای Avast و سایر برنامه های آنتی ویروس بسیار محبوب کافی است یا خیر.

مزایا

 • موتور آنتی ویروس درجه یک
 • اکثر ویژگی های اصلی رایگان هستند
 • رابط کاربری جدید براق
 • محافظت در برابر باج افزار و ضد فیشینگ
 • جوانب مثبت انگشت شست پایین

معایب

 • برخی از ویژگی های جدید هنوز اساسی هستند
 • بدون نسخه مک یا لینوکس

دانلود نرم افزار ZoneAlarm Free Firewall 15.1.504.17269

پسورد فايل فشرده : www.sarzamindownload.com

 

قابلیتهای نرم افزار ZoneAlarm

ویژگی های امنیتی ZoneAlarm در سه طرح مختلف متفاوت است: آنتی ویروس، آنتی ویروس + فایروال و امنیت شدید. هر طرح بعدی پرهزینه تر از برنامه قبلی است و شامل مجموعه جامع تری از محافظت از ویروس و بدافزار است. برخی از ویژگی ها و خدمات ZoneAlarm را نیز می توان به صورت جداگانه به عنوان نرم افزار مستقل دانلود کرد.

آنتی ویروس

بیایید با بررسی آنتی ویروس ZoneAlarm شروع کنیم. این نرم افزار آنتی ویروس نان و کره Check Point است که به عنوان ستونی برای سیستم های دفاعی محصول عمل می کند. نرم افزار آنتی ویروس ZoneAlarm برای دانلود کاملا رایگان است و می توان آن را به طور جداگانه از سایر افزونه ها مانند فایروال یا افزونه های امنیتی مرورگر دریافت کرد.

مانند هر نرم افزاری از این نوع، هدف اصلی آنتی ویروس ZoneAlarm ارائه حفاظت در زمان واقعی برای رایانه شخصی شما است. پس از نصب، نرم افزار به طور مداوم اسکن های سطح پایینی از سیستم شما انجام می دهد و هر عنصر مخربی را که ممکن است از دیوار آتش و سایر دفاع های بیرونی عبور کرده باشد، شناسایی کند.

بررسی سریع آنتی ویروس رایگان ZoneAlarm همچنین نشان می دهد که می توانید اسکن های درخواستی را با نرم افزار اجرا کنید. اینها می توانند اسکن کامل یا سریع باشند. اسکن کامل، همانطور که از نام آن پیداست، کل سیستم شما را برای جستجوی هر گونه ویروس یا تهدید دیگر جستجو می کند. به این ترتیب، آنها می توانند مدت زیادی طول بکشند، و شما نمی توانید از رایانه شخصی خود به طور موثر در حین اجرا استفاده کنید. از سوی دیگر، اسکن های سریع را می توان به گونه ای سفارشی کرد که فقط از پوشه های خاصی عبور کند. علاوه بر این، می‌توانید اسکن‌ها را برنامه‌ریزی کنید تا در نقاط مشخصی از زمان انجام شوند.

تست های آزمایشگاهی آنتی ویروس

اما آیا ZoneAlarm در مورد محافظت از آنتی ویروس خوب است؟ ZoneAlarm مانند اکثر نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس درجه یک، در سطح هسته کار می‌کند – اساسی‌ترین عنصر اصلی سیستم عامل شما.

در طول این بررسی ZoneAlarm، ما به AV-TEST، یک آزمایشگاه مستقل تست آنتی ویروس مراجعه کردیم تا کیفیت حفاظت ارائه شده توسط این نرم افزار را بررسی کنیم. آخرین آزمایشی که این شرکت انجام داد در سال 2016 بود، زمانی که ZoneAlarm بین 99٪ تا 100٪ امتیاز برای محافظت در برابر بدافزار در سراسر تخته داد. این همتراز با نرم افزارهای AV دیگر یا در برخی موارد بالاتر است. بنابراین، به جرات می توان گفت که محافظت از آنتی ویروس ZoneAlarm فوق العاده است.

دیواره آتش

فایروال شما همراه با آنتی ویروس عامل اصلی امنیت کلی دستگاه های شما است. در حالی که هدف اصلی آنتی ویروس شناسایی ویروس ها و بدافزارهایی است که ممکن است به هر طریقی وارد سیستم شما شوند، فایروال برای کنترل و نظارت بر ترافیک شبکه عمل می کند.

بررسی فایروال ZoneAlarm ما نشان داد که در جلوگیری از دسترسی غیرمجاز بسیار موثر است. این عمدتا به لطف فناوری فایروال اختصاصی Check Point به نام OSFirewall است. این فناوری به فایروال ZoneAlarm اجازه می دهد تا از نفوذ هر هکر و سارق هویت به شبکه شما جلوگیری کند.

فایروال هم ترافیک ورودی و هم ترافیک خروجی را کنترل می‌کند، مانع از دسترسی مزاحمان به داده‌های شما می‌شود، و همچنین از «ترک» آنها به همراه داده‌های شما در صورتی که در وهله اول به نحوی موفق به دسترسی شوند، جلوگیری می‌کند. فایروال ZoneAlarm همچنین محافظت اولیه از راه‌اندازی را ارائه می‌دهد. با آن، فایروال از رایانه شخصی شما حتی قبل از راه اندازی سیستم عامل محافظت می کند و از شما در برابر حملات صفر ساعت محافظت می کند. محافظت از WiFi نیز گنجانده شده است. در حالی که ما در حال تحقیق در مورد بررسی فایروال رایگان ZoneAlarm بودیم، این ویژگی هنگام اتصال به شبکه‌های عمومی، که همیشه در معرض خطر هستند، امنیت بیشتری را اضافه کرد.

حفاظت از هویت

سرقت هویت یکی از رایج ترین جرایم سایبری امروزه است. از دست دادن اطلاعات شخصی شما می تواند عواقب شدیدی داشته باشد و حفاظت مناسب از آن را در اولویت قرار دهد. ZoneAlarm از ویژگی Identity Protection برای محافظت از اطلاعات شخصی شما، از جمله اطلاعات بانکی و اعتباری استفاده می کند. علاوه بر این، هر گونه تغییر در گزارش اعتباری شما که ممکن است مشکوک باشد به شما هشدار می دهد. این ویژگی فقط برای کاربران ساکن در ایالات متحده کار می کند.

جستجوی ایمن و ضد فیشینگ

یکی از بزرگترین اشکالاتی که بیشتر بررسی های ZoneAlarm در گذشته به آن اشاره کرده بود، نبود ویژگی های مرور ایمن بود. خوشبختانه ZoneAlarm اخیراً با ایجاد پسوند جستجوی ایمن خود این مشکل را اصلاح کرده است. افزونه در مارس 2020 منتشر شد و در حال حاضر فقط در کروم در دسترس است.

این برنامه افزودنی رایگان از پایگاه داده ThreatCloud Check Point برای اسکن و رتبه بندی نتایج جستجو بر اساس خطر آنها استفاده می کند. با نصب افزونه، جستجوی ایمن به موتور جستجوی پیش‌فرض شما تبدیل می‌شود. این سیستم رتبه بندی ZoneAlarm برای نتایج جستجو به شما کمک می کند از سایت های پرخطر دوری کنید و از دانلودهای مخرب جلوگیری کنید.

علاوه بر این، پسوند جستجوی ایمن محافظت در برابر حملات فیشینگ را فراهم می کند. این کار را با اسکن تمام وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنید انجام می‌دهد، و شما را از گذاشتن هرگونه اطلاعات در سایت قبل از اینکه برنامه افزودنی امن بداند منع می‌کند. همانطور که در حین نوشتن بررسی رایگان ZoneAlarm خود متوجه شدیم، برنامه افزودنی در صورت انجام هرگونه تلاش برای سرقت اطلاعات شخصی شما به شما هشدار می دهد.

دانلود سند امن

از زمان پیدایش اینترنت، دانلود فایل‌ها یکی از رایج‌ترین راه‌هایی بوده است که افراد در نهایت با ویروس‌ها و سایر بدافزارهای دستگاه‌های خود مواجه می‌شوند. در حالی که سیستم‌های آنتی ویروس اکثر فایل‌های فاسد را شناسایی می‌کنند و با خیال راحت آنها را قرنطینه می‌کنند، این منجر به از بین رفتن کل فایل می‌شود. با این حال، برنامه افزودنی رایگان ZoneAlarm از فناوری استخراج تهدید استفاده می کند، که کدهای مخرب را از اسنادی که دانلود یا دریافت می کنید از طریق ایمیل حذف می کند. این فرآیند خودکار است و در واقع سند را حفظ می کند و فقط قسمت های خطرناک را حذف می کند.

حفاظت باج افزار

حالا بیایید به بررسی ضد باج افزار ZoneAlarm خود بپردازیم. جدا از عدم وجود ویژگی‌های مرور ایمن قبلی، بزرگترین مشکلی که کاربران معمولاً با ZoneAlarm داشته‌اند، عدم محافظت از باج‌افزار است. باج افزار در سال های اخیر به شکل فزاینده ای از حملات سایبری تبدیل شده است. این فایل‌های شما را رمزگذاری می‌کند و شما را از اسناد و داده‌های بالقوه مهم قفل می‌کند، مگر اینکه باج مورد نیاز را پرداخت کنید.

این حوزه دیگری است که ZoneAlarm تصمیم گرفته است در این مورد با توسعه یک ابزار ضد باج افزار بسیار قوی، بهبودهایی در آن ایجاد کند. ضد باج افزار ZoneAlarm به طور خودکار هرگونه حمله باج افزار را شناسایی می کند و از رمزگذاری فایل های شما توسط آنها جلوگیری می کند. اگر حمله ای رخ دهد، ZoneAlarm می تواند بلافاصله فایل های رمزگذاری شده شما را بازیابی کند. علاوه بر این، این ابزار از شما در برابر حملاتی محافظت می کند که می توانند شما را کاملاً از رایانه شخصی خود قفل کنند.

شبیه سازی تهدید

در بررسی ZoneAlarm Extreme Security، ویژگی شبیه‌سازی تهدید را نیز مورد توجه قرار دادیم. شبیه سازی تهدید یکی از نقاط قوت ZoneAlarm است که به شما امکان می دهد با خیال راحت فایل های مخرب بالقوه را در محیط sandbox آزمایش کنید. این ویژگی فقط با فایل های سند کار می کند: PDF، MS Excel، MS Powerpoint و MS Word.

شبیه‌ساز تهدید، این فایل‌ها را به یک جعبه ماسه‌ای مجازی واقع در فضای ابری منتقل می‌کند، جایی که آنها را آزمایش می‌کند تا ببیند آیا رفتار مشکوکی وجود دارد یا خیر. در صورت مشخص شدن مخرب بودن فایل، ZoneAlarm به شما هشدار می دهد و پیشنهاد می کند قبل از اینکه سیستم را آلوده کند، آن را از رایانه شخصی خود حذف کنید.

زیبایی این ابزار این است که می تواند فایل های مخربی را که قبلا توسط پایگاه های داده آنتی ویروس ثبت نشده اند را شناسایی کند. علاوه بر این، بررسی امنیتی ZoneAlarm نشان داده است که هر تهدیدی که شناسایی شده است بلافاصله به پایگاه داده ابری اضافه می شود و از آلوده شدن سایر کاربران جلوگیری می کند.

امنیت موبایل

با توسعه سریع گوشی های هوشمند، آنها نیز به یک هدف جذاب برای مجرمان سایبری تبدیل شده اند. به همین دلیل، Check Point برنامه ZoneAlarm Mobile Security خود را توسعه داده است که سطح بالایی از محافظت را برای دستگاه های تلفن همراه ارائه می دهد. می‌توانید ZoneAlarm را برای اندروید و iOS دریافت کنید و این برنامه کاملاً رایگان است.

Mobile Security از تلفن شما در سطوح مختلف محافظت می کند. اول از همه، شبکه‌های وای‌فای عمومی را رتبه‌بندی می‌کند و از شما در برابر شبکه‌های جعلی که ممکن است سعی در سرقت اطلاعات کاربری شما داشته باشند، محافظت می‌کند. ثانیا، از دسترسی غیرمجاز به دوربین و میکروفون گوشی شما جلوگیری می کند. در طول این بررسی امنیتی موبایل ZoneAlarm، متوجه شدیم که این ویژگی بسیار مفید است، زیرا ربودن دوربین/میکروفون به شکل وحشتناکی از حمله سایبری تبدیل شده است. علاوه بر این، برنامه Mobile Security تمام برنامه‌هایی را که دانلود می‌کنید اسکن می‌کند و در صورت مخرب بودن به شما هشدار می‌دهد.

ZoneAlarm در مقابل Avast

ZoneAlarm و Avast برخی از گزینه های محبوب حذف بدافزار به لطف نسخه های رایگان خود هستند. با این حال، برخی از تفاوت های مهم ممکن است بر انتخاب شما تأثیر بگذارد.

اولین مورد واضح ترین است. اگر کاربر مک یا لینوکس هستید، به هیچ وجه نمی‌توانید از ZoneAlarm استفاده کنید، زیرا منحصراً مبتنی بر ویندوز، اندروید و iOS است.

با رایج‌تر شدن حملات باج‌افزاری گسترده، داشتن حداقل نوعی محافظت مهم است. Avast و ZoneAlarm با ارائه باج‌افزار و محافظت از فیشینگ، این خطرات را در نظر می‌گیرند.

بسته به تعداد دستگاه هایی که باید پوشش دهید، Avast ممکن است راه حل ارجح باشد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که نیاز به پوشش حداکثر 10 دستگاه با 44.99 دلار در سال داشته باشید، از جمله سیستم عامل هایی که توسط ZoneAlarm پشتیبانی نمی شوند.

ZoneAlarm در مقابل Comodo

ZoneAlarm و Comodo هر دو یک فایروال در بالای بسته آنتی ویروس خود ارائه می دهند. با این حال، Comodo با یک راه حل فایروال دو طرفه که از حمله کامپیوتر شما به دستگاه های دیگر جلوگیری می کند، قدم های بیشتری را طی می کند. اگرچه داشتن این ویژگی خوب است، اما اگر رایانه شما قبلاً آلوده شده باشد، به نوعی هدف را شکست می دهد.

Comodo یک ویژگی مفید “Sandbox” دارد که به آن اجازه می دهد برنامه ها را در یک محیط مجازی اجرا کند و آنها را از بقیه سیستم مسدود کند.

سپس برچسب قیمت وجود دارد. ZoneAlarm سالانه پنج دستگاه را با قیمت 44.95 دلار پوشش می دهد، در حالی که Comodo تنها می تواند سه رایانه شخصی ویندوزی را با قیمت 39.99 دلار پوشش دهد.

نقطه ضعف اصلی ما در راه حل بدافزار Comodo، محدودیت پلت فرم است. Comodo فقط با ویندوز کار می کند، در حالی که بررسی ZoneAlarm ما نشان می دهد که این محصول می تواند دستگاه های تلفن همراه را نیز پوشش دهد. به همین دلیل است که ZoneAlarm را به اکثر کاربران توصیه می کنیم، زیرا محافظت از دستگاه های تلفن همراه به همان اندازه مهم است.

تجربه ی کاربر

یکی از بارزترین مشکلات ZoneAlarm رابط کاربری بسیار قدیمی آن بود. ممکن است شخصی تصاویر را جنبه کاملاً بی اهمیت یک برنامه آنتی ویروس در نظر بگیرد. پس از همه، عملکرد آن محافظت از رایانه شما است، نه زیبا به نظر رسیدن. در حالی که این درست است، واقعاً هیچ توجیهی برای ترسناک بودن تصاویر وجود ندارد. هنگامی که به اسکرین شات های بررسی های آنتی ویروس ZoneAlarm نگاه می کنید، تشخیص اینکه مربوط به سال 2020 است یا 2005 دشوار است.

طرح رنگ آبی-خاکستری-سبز است که یادآور برنامه های قدیمی ویندوز XP است. این نرم افزار همچنین تار به نظر می رسد، احتمالاً به دلیل این واقعیت است که با وضوح صفحه نمایش بالاتر سازگار نیست. به غیر از آن، استفاده از رابط کاربری بسیار آسان است. در حالی که ZoneAlarm معمولاً در پس‌زمینه کار می‌کند، می‌توانید برای تنظیم دقیق تنظیمات مختلف به رابط آن دسترسی داشته باشید.

با این حال، ZoneAlarm اخیراً نسخه بتا به‌روزرسانی نسل بعدی خود را به‌مدت یک سال در دسترس عموم و رایگان قرار داده است. پس از انجام بررسی ZoneAlarm Next-Gen، ما تحت تاثیر تغییراتی که این شرکت در رابط ایجاد کرده بود، قرار گرفتیم. از بین رفته است داشبورد پیکسلی که باعث می‌شود برای دیدن هر چیزی چشمانتان را به هم بریزید. در عوض، یک رابط مینیمالیستی و مدرن با پس‌زمینه سفید شفاف معرفی شده است که در نهایت استفاده از ZoneAlarm را لذت بخش می‌کند.

بیشتر بخوانید: دانلود فایروال Outpost Firewall Pro 9.3

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر