0

14 روش مراقبت از خودرو

14 روش مراقبت از خودرو

14 روش مراقبت از خودرو

از استفاده از خمیر دندان گرفته تا تمیز کردن چراغ های جلو تا رفع فرورفتگی با پیست، در اینجا 14 روش مراقبت از خودرو آورده شده است، پیشنهاد می کنیم با بخش دانستنی های سایت تفریحی و سرگرمی جیران همراه باشید.

خمیر دندان برای چراغهای جلوی اتومبیل

14 روش مراقبت از خودرو
اگر می خواهید چراغهای جلوی مه آلود خودرو را پاک کنید، از خمیر دندان استفاده کنید. خمیر دندان را روی یک حوله قدیمی یا پارچه بمالید و آن را روی سطح بمالید و قبل از اینکه بدانید، چراغ جلوی ظاهری خودروی شما دوباره درخشان خواهد شد.

 

اسفنج استخر برای ایمنی خودرو

14 روش مراقبت از خودرو
آیا هر وقت درب اتومبیل را در داخل گاراژ باز می کنید به هم می کوبید زیرا فضای کافی وجود ندارد؟ نگران نباشید با اسفنج استخر از درب (و دیوار) محافظت کنید. اسفنج استوانه ای را از طول نصف کرده و به دیوار بچسبانید. پف اسفنج باعث می شود تا درب جلوی شما را بگیرد و اطمینان حاصل کنید که دیگر هیچگونه فرو رفتگی (یا فرورفتگی) وجود ندارد.


موارد پیشنهادی


با جوراب از تیغه های برف پاک کن محافظت کنید

14 روش مراقبت از خودرو
قرار گرفتن مداوم در معرض آلودگی، گرد و غبار و آب می تواند به تیغه های برف پاک کن شیشه آسیب برساند. درصورتی که دیگر به نصب لاستیک های جدید نپرداخته اید و به طور غیرمنتظره ای در معرض باران قرار نگرفته اید، تیغه آسیب دیده را با یک جفت جوراب ساق بلند زنانه بپوشانید و خوب است که دوباره رانندگی کنید.

 

برای خش گرفتن از لاک ناخن استفاده کنید

14 روش مراقبت از خودرو
خراش ها و رنگ تراش خورده قاب فلزی ماشین شما را در معرض زنگ زدگی و پوسیدگی قرار می دهد. برای جلوگیری از این کار، از لاک ناخن با همان رنگ برای از بین بردن نقاط آسیب دیده استفاده کنید.

 

ترک خوردگی کوچک جلو پنجره شکسته با لاک ناخن

14 روش مراقبت از خودرو
در اینجا یکی دیگر از مراقبت های اتومبیل است که می توانید با لاک ناخن انجام دهید. در صورت شکستن شیشه جلو، لاک ناخن شفاف را در دو طرف شیشه بزنید تا از ترک آن جلوگیری شود تا شیشه جدید جایگزین شود. به یاد داشته باشید، این فقط برای ترک های کوچک کاربرد دارد.

 

بدون تراشیدن از برف خلاص شوید

14 روش مراقبت از خودرو
آیا پس از طوفان برف عظیم از خواب بیدار شدید و اتومبیل خود را زیر یک پتو برف پوشانده شده یافتید؟ به جای اینکه در سرمای زمستان وقت خود را برای از بین بردن یخ از شیشه صرف کنید، فقط مخلوطی از آب (یک قسمت) و سرکه (سه قسمت) را روی شیشه بپاشید ، دیگر برف بریزید. همچنین می توانید محلول را شب قبل اسپری کنید.

فرمان بیش از حد گرم شده را خنک کنید

14 روش مراقبت از خودرو
در تابستان ها، گرمای شدید باعث گرم شدن فرمان و کمربند ایمنی می شود. در اینجا یک راه حل سریع برای کمک به شما در چنین شرایطی آورده شده است. به سادگی مقداری آب بر روی فرمان و کمربند ایمنی اسپری کنید. تبخیر به خنک سازی فضای داخلی خودرو کمک می کند.

 

فرورفتگی ها را با استفاده از پیستون درست کنید

14 روش مراقبت از خودرو
پیستون ممکن است یک لوله کش باشد اما ترمیم فرورفتگی های جزئی نیز به همان اندازه مفید است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که فرورفتگی و پیست را خیس کنید و سپس فشار دهید و بکشید تا خسارت برطرف شود.

چسب برچسب را با روزنامه بردارید

14 روش مراقبت از خودرو
با قرار دادن روزنامه ای مرطوب روی محل آسیب دیده به مدت 15-20 دقیقه با ایجاد مجوزهای پارکینگ یا برچسب های سپر، آشفتگی ایجاد شده بخاطر وجود برچسب ها را تمیز کنید. روزنامه چسب را نرم می کند و باعث می شود بقایای چسبناک راحت تر تمیز شود.

بدون تهویه هوا خنک شوید

14 روش مراقبت از خودرو
در یک روز گرم، اگر ماشین شما در سایه پارک نشود، احتمال اینکه ماشین شما مانند کوره شود، وجود دارد. با این حال، به جای انفجار تهویه هوا ، این ترفند را برای خنک کردن ماشین امتحان کنید. یک پنجره را پایین بزنید و سپس پنج تا شش بار سریع پشت سر هم ماشین را باز و بسته کنید. این عمل باعث می شود هوای گرم ماشین بیرون بیاید و نسیم کولر از پنجره باز به داخل نفوذ کند.


مطلب مرتبط: جدیدترین خودرو های بازار + قیمت


 یخ زدایی قفل های ماشین

14 روش مراقبت از خودرو
یکی دیگر از مشکلات اتومبیل که زمستان های برفی اغلب به همراه دارد، یخ زدگی قفل های خودرو است. یک ضد عفونی کننده دست بدون آب در دست داشته باشید و در صورت بروز چنین شرایطی مقداری از آن محلول را روی کلید بمالید. محتوای الکل در ضد عفونی کننده به ذوب شدن یخ کمک می کند.

نظافت ماشین با فیلتر قهوه

14 روش مراقبت از خودرو
تمیز نگه داشتن اتومبیل ها می تواند کاملاً یک وظیفه باشد. فیلترهای قهوه – ساخته شده از ذرات ریز – خیلی سریع خاک را خیس می کنند و باعث می شود نظافت ماشین کار تا حدودی آسان تر باشد. چند قطره روغن نباتی یا روغن زیتون را روی فیلتر قهوه بمالید و پاک کنید.

به حداکثر رساندن امکانات ذخیره سازی

14 روش مراقبت از خودرو
برای کمک به حمل کتاب یا بطری می توانید یک سازمان دهنده کفش را از پشت صندلی ماشین آویزان کنید یا از یک آویز لباس استفاده کنید تا کت یا لباس خود را آویزان کنید.

برای جلوگیری از بهم ریختگی از خطوط کاپ کیک استفاده کنید

14 روش مراقبت از خودرو
هنگامی که شما وقت کمی دارید، قهوه در حال حرکت همیشه یک ایده عالی است. اما آیا میعانات حاصل از کانتینر در جا لیوان اتومبیل شما به هم ریخته است؟ دلخور نیستم تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک آستر کاپ کیک سیلیکونی را در نگهدارنده قرار دهید. آستر چگالش را خیس می کند و همچنین از نگهدارنده های لیوان شما در برابر ذرات گرد و غبار محافظت می کند.


بیشتر بخوانید: نگاهی به استایل جواد عزتی


نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 17 =

مشاهده بیشتر