نحوه سنجش کیفیت لباس

نحوه سنجش کیفیت لباس

نحوه سنجش کیفیت لباس را از بخش دانستنی های سایت تفریحی و سرگرمی جیران همراه باشید.

پارچه های نخی را مچاله کنید: قسمتی از پارچه ی لباس را با دست بگیرید و چند ثانیه ای دست تان را محکم مشت کنید. اگر پارچه شکل کاغذ مچاله شده پیدا کرد، این نشان می دهد که در تولید آن از یک ماده ی اضافی استفاده شده تا شکل پارچه حفظ شود. چنین لباس هایی بعد از اولین شستشو ظاهری کهنه و بدشکل پیدا می کنند.

درزهای لباس را بکشید تا فاصله ی بین آنها مشخص شود : لباس های با کیفیت دوخت فشرده و متراکمی دارند و درزهای آنها فاصله دار نیستند. درزهای لباس مورد نظر را به آرامی بکشید. اگر درزها فاصله دار باشند، یعنی آن لباس بی کیفیت است.


موارد پیشنهادی


زیپ ها پلاستیکی نباشند: هنگام خرید لباس ها و اکسسوری ها دقت داشته باشید که زیپ های آن ها فلزی باشد، چون کیفیت بالاتر و دوام بیشتری دارند. زیپ های پلاستیکی اغلب خراب می شود و این یکی از نشانه های پایین بودن کیفیت در بیشتر وسایل است.

لبه دوزی لباس باید به اندازه کافی پهن باشد: لبه دوزی شلوارها و دامن ها باید تا ۴ سانتیمتر پهنا داشته باشد. در مورد بلوزها و پیراهن ها هم اندازه ی آن می تواند تا حدود ۲ سانتیمتر باشد. اگر لباس هیچ لبه دوزی ای نداشته باشد نشانه ی کیفیت پایین آن است.

به لیبل لباس دقت کنید: پارچه های الیاف طبیعی مثل نخ ابریشم و پشم با دوام تر از پارچه های الیاف مصنوعی هستند. با این حال، پارچه ی صد در صد نخ هم می تواند بعد از شسشتو فورا آب برود. به همین دلیل بهتر است لباس هایی را انتخاب کنید که در آنها ۵ تا ۳۰ درصد الیاف مصنوعی (ویسکوز، پلی استر، نایلون و غیره) هم وجود داشته باشد. چنین لباس هایی گشاد نمی شوند و دوام بیشتری دارند.


بیشتر بخوانید: علت و درمان دندان قروچه


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 16 =

پست بعدی

فیلم منتخب ترکیه ای شرکت کننده در اسکار

ی نوامبر 15 , 2020
فیلم منتخب ترکیه ای شرکت کننده در اسکار با معرفی […]
فیلم منتخب ترکیه ای شرکت کننده در اسکار