0

نحوه سنجش کیفیت لباس

نحوه سنجش کیفیت لباس

نحوه سنجش کیفیت لباس

نحوه سنجش کیفیت لباس را از بخش دانستنی های سایت تفریحی و سرگرمی جیران همراه باشید.

پارچه های نخی را مچاله کنید: قسمتی از پارچه ی لباس را با دست بگیرید و چند ثانیه ای دست تان را محکم مشت کنید. اگر پارچه شکل کاغذ مچاله شده پیدا کرد، این نشان می دهد که در تولید آن از یک ماده ی اضافی استفاده شده تا شکل پارچه حفظ شود. چنین لباس هایی بعد از اولین شستشو ظاهری کهنه و بدشکل پیدا می کنند.

نحوه سنجش کیفیت لباس

درزهای لباس را بکشید تا فاصله ی بین آنها مشخص شود : لباس های با کیفیت دوخت فشرده و متراکمی دارند و درزهای آنها فاصله دار نیستند. درزهای لباس مورد نظر را به آرامی بکشید. اگر درزها فاصله دار باشند، یعنی آن لباس بی کیفیت است.


موارد پیشنهادی


نحوه سنجش کیفیت لباس

زیپ ها پلاستیکی نباشند: هنگام خرید لباس ها و اکسسوری ها دقت داشته باشید که زیپ های آن ها فلزی باشد، چون کیفیت بالاتر و دوام بیشتری دارند. زیپ های پلاستیکی اغلب خراب می شود و این یکی از نشانه های پایین بودن کیفیت در بیشتر وسایل است.

نحوه سنجش کیفیت لباس

لبه دوزی لباس باید به اندازه کافی پهن باشد: لبه دوزی شلوارها و دامن ها باید تا ۴ سانتیمتر پهنا داشته باشد. در مورد بلوزها و پیراهن ها هم اندازه ی آن می تواند تا حدود ۲ سانتیمتر باشد. اگر لباس هیچ لبه دوزی ای نداشته باشد نشانه ی کیفیت پایین آن است.

نحوه سنجش کیفیت لباس

به لیبل لباس دقت کنید: پارچه های الیاف طبیعی مثل نخ ابریشم و پشم با دوام تر از پارچه های الیاف مصنوعی هستند. با این حال، پارچه ی صد در صد نخ هم می تواند بعد از شسشتو فورا آب برود. به همین دلیل بهتر است لباس هایی را انتخاب کنید که در آنها ۵ تا ۳۰ درصد الیاف مصنوعی (ویسکوز، پلی استر، نایلون و غیره) هم وجود داشته باشد. چنین لباس هایی گشاد نمی شوند و دوام بیشتری دارند.


بیشتر بخوانید: علت و درمان دندان قروچه


نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + پنج =

مشاهده بیشتر