روش های آسان بازیافت آب در خانه

روش های آسان بازیافت آب در خانه

روش های آسان بازیافت آب در خانه را از بخش دانستنی های سایت تفریحی و سرگرمی جیران همراه باشید.

آب شستشوی میوه ها

برای شستشوی میوه ها و سبزیجات از یک کاسه استفاده کنید به جای اینکه هنگام شستن میوه ها یا سبزیجات در آشپزخانه آب آزادانه جریان داشته باشد، در صورت شستشو در یک کاسه می توانید آب را ذخیره کنید. آب استفاده شده بعداً می تواند برای آبیاری گیاهان اطراف خانه استفاده شود.


ماشین های ظرفشویی از آب زیادی استفاده می کنند. برای تمیز کردن ظروف از یک وان آب استفاده کنید و می توان آب باقیمانده را برای تمیز کردن توالت استفاده کرد.


موارد پیشنهادی


آب باران را جمع کنید


آب باران را می توان با نگه داشتن یک باران گیر یا بشکه در باغ خود جمع کرد. آب جمع آوری شده را می توان به توالت، تمیز کردن سطوح تمیز و یا گیاهان استفاده می شود.

دوباره از آب آشامیدنی اضافی استفاده کنید


آب اضافی که در لیوانهایی که برای مدت طولانی بیرون می مانند، اغلب بیرون ریخته می شود. از این آب می توان برای تمیز کردن ظروف آشپزخانه استفاده کرد.

از آب مانده برای تهیه سوپ استفاده کنید


از آب باقی مانده سبزیجات یا ماکارونی در حال جوش استفاده کنید تا با افزودن مقداری گوشت یا سبزیجات و چاشنی دلخواه سوپ درست کنید.

آب آکواریوم را بازیافت کنید

آب مخازن ماهی حاوی موادی است که به عنوان کودهای طبیعی عمل می کنند، بنابراین هنگام تمیز کردن آکواریوم ها، از آب کثیف برای آبیاری گیاهان داخل خانه استفاده کنید.

از آب و صابون ناشی از شستن ماشین خود استفاده مجدد کنید


این می تواند برای آبیاری چمن شما استفاده شود زیرا آب ساده با صابون به درختچه های باغ آسیب نمی رساند. همچنین می تواند برای جذب سریعتر به طور مستقیم به داخل چمن ها تخلیه شود.

سیستم بازیافت آب خاکستری نصب کنید


آب خاکستری در واقع آبی است که ما استفاده کرده ایم، بدون فاضلاب است. این سیستم به طور خودکار آب اضافی خانه شما را جمع می کند و تصفیه می کند، در غیر این صورت تخلیه تخلیه می شود، تا دوباره استفاده شود. با این حال، نصب نیاز به نگهداری دارد و باید قبل از نصب کاملاً درک شود.

بعد از آبیاری گیاهان آب اضافی جمع کنید


آبی که از سوراخ های زهکشی گیاهان گلدان سرریز می شود، در صورت قرار دادن ظرفی زیر گلدان و جمع آوری رواناب، می تواند برای آبیاری گیاهان بزرگتر استفاده شود.

از آب لباسشویی استفاده مجدد کنید


پساب اضافی ناشی از تمیز کردن لباس های شسته شده شما می تواند در فضای باز تخلیه شود و برای آبیاری باغ شما استفاده شود.

سطل را زیر دوش قرار دهید

هنگام دوش گرفتن، یک سطل خالی در زیر آن قرار دهید تا آب اضافی که بعداً می تواند برای آبیاری گیاهان یا سایر فعالیتها دوباره استفاده شود، جمع شود.

از یخ های ناخواسته دوباره استفاده کنید


به جای دور ریختن تکه های یخ که بیش از حد در فریزر شما مانده اند، آنها را روی باغ یا اطراف گیاهان قرار دهید و صبر کنید تا به صورت مایع در بیایند.


بیشتر بخوانید: عکس های ثانیه در سریال چوکوروا


وان خود را تخلیه نکنید


پس از استحمام، به جای تخلیه وان خود، از آب حمام برای تمیز کردن کاشی ها، شستن کف یا شستن ماشین خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 10 =

پست بعدی

آداب لباس پوشیدن در خانه

د نوامبر 23 , 2020
آداب لباس پوشیدن در خانه آداب لباس پوشیدن در خانه […]
آداب لباس پوشیدن در خانه