0

7 گیاه پاک کننده طبیعی کلیه

7 گیاه پاک کننده طبیعی کلیه

7 گیاه پاک کننده طبیعی کلیه

با معرفی 7 گیاه پاک کننده طبیعی کلیه از بخش رژیم و تغذیه سایت تفریحی جیران همراه باشید.

7 گیاه پاک کننده طبیعی کلیه
کلیه های شما کارهای مهم زیادی انجام می دهند ، و اگر آنها را سالم نگه ندارید ، شما را در معرض شرایط خطرناکی مانند نارسایی کلیه یا سرطان کلیه قرار می دهد. اصلی ترین و شناخته شده ترین عملکرد کلیه ها ، فیلتر کردن خون و دفع زباله های مایع است. اما آنها خیلی بیشتر از این کار می کنند.


موارد پیشنهادی


کلیه ها به کنترل فشار خون شما کمک می کنند زیرا برای انجام کار خود به فشار مطلوب نیاز دارند. این بدان معنی است که کلیه ها می توانند فشار خون را در صورت لزوم از طریق هورمونی به نام رنین که رگهای خونی را محدود می کند ، بالا برده یا کاهش دهند.

کلیه ها کار اصلی خود را تمیز کردن می دانند، بنابراین نیازی به کمک سم زدایی خارجی ندارند. گفته می شود ، روش هایی برای تسکین فشار بر کلیه های شما وجود دارد تا آنها بتوانند کار خود را بهتر انجام دهند.

خوردن مقدار زیادی غذای سالم و مرطوب ماندن از اهمیت زیادی برخوردار است. پس از آن ، گیاهان خاصی وجود دارد که به کلیه ها کمک می کنند. صبر کنید تا شماره 5 را ببینید، احتمالاً هرگز به خوردن آن فکر نکرده اید!

1. سیر

7 گیاه پاک کننده طبیعی کلیه

7 گیاه پاک کننده طبیعی کلیه

سیر دارای خاصیت محافظتی بر کلیه ها و سایر اعضای بدن دارد. با مصرف منظم ، غلظت سرب و کادمیوم در کلیه ها ، قلب ، کبد ، طحال و جریان خون کاهش می یابد. سیر همچنین دارای خاصیت مدر است که به شما در از بین بردن سدیم اضافی از بدن کمک می کند.

و نه تنها این ، بلکه آلیسین ، ماده فعال سیر ، دارای خواص ضد التهابی ، ضد باکتریایی و ضد قارچی است. این بدان معنی است که می تواند به کلیه های شما در پاکسازی و فیلتر کردن خون مهاجمان مضر کمک شایانی کند.

2. زردچوبه

7 گیاه پاک کننده طبیعی کلیه

طرفداران غذاهای آسیایی با زردچوبه کاملاً آشنا هستند ، این گیاه گیاهی است که طعم و رنگ متمایز خود را به کاری می دهد. ماده فعال موجود در زردچوبه ، کورکومین است که به دلیل کاهش اثرات مولکول ها و آنزیم های التهابی که باعث بیماری مزمن کلیه می شوند ، شناخته شده است. کورکومین در واقع رشد و شیوع انواع میکروب ها را کاهش می دهد و فشار روی کلیه ها را کاهش می دهد.

یکی از موارد احتیاط در مورد افرادی که در حال حاضر مبتلا به بیماری کلیوی هستند ، صدق می کند. زردچوبه حاوی مقداری پتاسیم است که به طور معمول با سدیم کار می کند تا میزان مایعات بدن را تنظیم کند. بیماری کلیه نگه داشتن تعادل پتاسیم در کلیه را دشوار می کند ، بنابراین به افراد مبتلا اغلب خواسته می شود میزان مصرف آن را محدود کنند.

3. زنجبیل

7 گیاه پاک کننده طبیعی کلیه

زنجبیل که به مدت طولانی در داروهای کلشی مورد استفاده قرار گرفته است حاوی ترکیبی به نام زنجبیل است که به دلیل جلوگیری از گسترش باکتریها شناخته شده است. این می تواند برای کلیه ها و کبد بیش از حد مفید باشد. زنجبیل نیز یک وسیله مؤثر برای حمایت از هضم سالم است و باعث کاهش التهاب و درد در بدن می شود.

قند خون بالای مزمن، مضراتی در کلیه ها دارد و برخی از مطالعات حاکی از آن است که زنجبیل پودر شده می تواند به کنترل آن کمک کند. به همین دلیل تصور می شود مصرف منظم زنجبیل باعث کاهش بروز عوارض کلیوی در مبتلایان به دیابت می شود. در افراد سالم ، زنجبیل ممکن است از ابتلا به دیابت جلوگیری کند.

4. زغال اخته

7 گیاه پاک کننده طبیعی کلیه

زغال اخته یک میوه عالی برای اضافه کردن بیشتر رژیم ها ، حتی یک رژیم کلیوی کم پتاسیم است. خوردن آنها برای افرادی که عفونت مثانه دارند توصیه می شود زیرا زغال اخته حاوی نوعی فیتون مغذی به نام پروانتوسیانیدین نوع A است که باعث می شود باکتری ها از چسبیدن لایه های دستگاه ادراری و کلیه خود جلوگیری کنند.

مبتلایان به بیماری کلیوی شیوع بیشتری در عفونت های دستگاه ادراری دارند و زغال اخته ها علاوه بر این در رژیم غذایی روزانه خود نیز مفید هستند زیرا از نظر سدیم ، فسفر و البته پتاسیم نیز کم است.

5. ریشه قاصدک

7 گیاه پاک کننده طبیعی کلیه

قاصدک ها موقعی که چمن شما را می گیرند و رشد می کنند شاید آزار دهنده و دیوانه کننده باشند، اما این “علفهای هرز” در واقع فواید زیادی دارند. ریشه قاصدک یک ادرارآور است که می تواند به پاکسازی کلیه و کبد شما کمک کند. از این گیاه برای درمان زردی ، آکنه و کم خونی و همچنین اختلالات کلیوی و کبد استفاده شده است. ریشه قاصدک همچنین برای جلوگیری از تحریک در مجاری ادراری فوق العاده است.

برای مصرف ریشه قاصدک ، بیشتر افراد یک چای با ریشه های خرد شده درست می کنند. آنها را به مدت 15 دقیقه یا به آرامی در آب بجوشانید ، سپس صاف کنید و بنوشید. همچنین می توانید برگهای قاصدک را خام یا پخته بخورید. از آنجا که قاصدک ها تقریباً در همه جا با سرعت بسیار بالایی رشد می کنند ، در ماه های تابستان می توانید آنها را کاملاً رایگان ، درست در حیاط منزل خود پیدا کنید.

6. جعفری

7 گیاه پاک کننده طبیعی کلیه

جعفری را فراموش نکنید! به نظر می رسد که یک وعده غذایی را با خوردن جعفری به پایان برسانید ، اما این مقدار کمی از این گیاه در واقع به کاهش تولید سموم در کلیه های شما کمک می کند. جعفری حاوی ترکیباتی به نام های اپیول و میریستین است که مدر های طبیعی هستند. همچنین برای کمک به عفونت ادراری و سنگ کلیه می توانید جعفری مصرف کنید.

اما جعفری برای افراد مبتلا به دیابت توصیه نمی شود زیرا ممکن است قند خون را کاهش دهد. همراه با داروهای تجویز شده توسط پزشک ، جعفری می تواند آن را بیش از حد کاهش دهد. جعفری همچنین ممکن است بیماری کلیوی موجود را بدتر کند. اگر قصد شروع یک رژیم منظم جعفری را دارید ، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید.

7. ریشه کرفس

7 گیاه پاک کننده طبیعی کلیه

ریشه کرفس هم پتاسیم و هم سدیم دارد ، بنابراین به کلیه ها می دهد که برای انجام کار خود نیاز دارند. همچنین حاوی آب زیادی است و باعث افزایش میزان ادرار می شود و به بدن شما اجازه می دهد سموم باقی مانده را بیرون بیاورد. تصور می شود که خوردن ریشه کرفس از عفونت های باکتریایی هر دو کلیه و مجاری ادراری جلوگیری می کند. برخی مطالعات نشان می دهد که کرفس می تواند کیست های بدن را نیز روی اندام های تولید مثل منقبض کند.

کرفس دارای سطح نسبتاً کمی پتاسیم است و حتی یک ساقه بزرگ نیز حاوی تنها 4٪ از RDI اساسی است. با این وجود ، در صورت ابتلا به بیماری کلیوی موجود ، با پزشک خود در مورد افزودن کرفس به رژیم غذایی روزانه خود صحبت کنید.

اگر این گیاهان را قبل از ابتلا به بیماری کلیوی یا دیابت مصرف کنید ، این 7 گیاه می توانند کارهای خوبی برای کلیه های شما انجام دهند. این یکی از ساده ترین و بهترین اقدامات پیشگیرانه برای حفظ سلامتی این ارگان های حیاتی است.


بیشتر بخوانید: ۵ نکته ورزشی برای رسیدن به هدف


 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهار =

مشاهده بیشتر