مربای زنجبیل تازه

مربای زنجبیل تازه

با طرز تهیه مربای زنجبیل تازه از بخش آشپزی سایت تفریحی جیران همراه باشید.

پاییز فصل زنجبیل تازه است. زنجبیل را علاوه بر اینکه می توانید در غذاها و دسرها مورد استفاده قرار دهید، با آن مربا هم می شود درست کرد. مربای زنجبیل تلفیقی از کمی تندی و شیرینی است.


موارد پیشنهادی


مواد لازم

2 عدد زنجبیل تازه (حدود 500 گرم)

1 کیلوگرم شکر

500 میلی لیتر آب (نصف حجم شکر)

1 قاشق سوپخوری آب لیموترش

طرز تهیه مربای زنجبیل

  1. زنجبیل را شسته و حلقه حلقه نازک یا خلالی نازک برش بزنید. داخل دو قابلمه آب ریخته و روی اجاق بگذارید تا جوش بیایند. زنجبیل ها را در یک قابلمه بریزید و دو سه دقیقه بجوشانید.
  2. بعد از این مدت زنجبیل ها را از آن قابلمه در آورده و به قابلمه دیگر که در آن آب در حال جوشیدن است بریزید. قابلمه اول را دوباره از آب پر کرده و روی حرارت بگذارید تا جوش بیاید. چندین بار زنجبیل ها را از این قابلمه به آن قابلمه منتقل کنید تا تلخی و تندی آنها به طور کامل گرفته شود.
  3. زنجبیل ها با پس از چند بار جوشاندن از آب جوش بیرون آورده و داخل آب سرد بریزید و دو سه ساعت بگذارید در آب بماند. سپس مخلوط آب و شکر را روی حرارت بگذارید. وقتی مخلوط آب و شکر را روی حرارت بگذارید. وقتی شربت جوشید زنجبیل ها را از آب بیرون آورده و داخل قابلمه شربت بریزید.
  4. بعد از اضافه کردن زنجبیل ها حرارت را نباید کم کنید.
  5. وقتی مربا با حرارت زیاد جوشید و قوام پیدا کرد، آب لیموترش را اضافه کرده و بعد از دو سه دقیقه جوشیدن حرارت را خاموش کنید.
  6. آبی که بار اول زنجبیل ها را در آن جوشانده اید. دور نریزید. آن را در یخچال نگهداری کنید. می توانید آن را در پخت گوشت و مرغ استفاده کنید. این آب برای سرماخوردگی و دردهای عضلانی و مفصلی هم بسیار مفید است.

فوت و فن

  • برای درست کردن مربای زنجبیل باید تلخی آن گرفته شود. وقتی برای گرفتن تلخی زنجبیل، آن را می جوشانید نباید بیشتر از سه دقیقه طول بکشد. وقتی دیدید که رنگ آب آن کدر شده زنجبیل را از آب بیرون بیاورید.
  • باید در مربای زنجبیل مقدار شربت دو برابر میوه باشد یعنی زنجبیل باید در شربت غوطه ور باشد. اگر مقدار شربت کم باشد مزه مربا به تلخی می زند.
  • برای اینکه خلال های زنجبیل تیره نشود در حین خرد کردن آنها را داخل آب سرد بریزید.

بیشتر بخوانید: اصول اصلی و کلیدی ازدواج


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 13 =

پست بعدی

شوخی ارژنگ امیر فضلی با آنجلینا جولی

پ اکتبر 31 , 2019
شوخی ارژنگ امیر فضلی با آنجلینا جولی با مطلب شوخی ارژنگ […]
شوخی ارژنگ امیر فضلی با آنجلینا جولی