0

اشتباهات مضر برای سلامتی موها

اشتباهات مضر برای سلامتی موها

اشتباهات مضر برای سلامتی موها

با اشتباهات مضر برای سلامتی موها از بخش زیبایی سایت تفریحی جیران همراه باشید.

اشتباهات مضر برای سلامتی موها

 • استفاده از سشوار، اتو و بابلیس و …

لوازم الکتریکی که به مدد گرمای مصنوعی به موی شما حالت می دهند. یکی از زیان آورترین وسیله ها برای موهای شما هستند. با این حال بسیاری از زنان بدون این لوازم نمی توانند از موی خود نگهداری کنند. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که تا جای ممکن استفاده از این لوازم را به شرایط خاص محدود کنید و پس از استفاده از آن ها سرم های تقویت مو را بکار ببرید. قبل از سشوار کشیدن موی خیس صبر کنید تا به حالت نم دار در بیاید و درجه سشوار را بجای باد داغ بر روی گرمای متعادل تنظیم کنید.

 • استفاده از اتوی داغ بر روی موی نم دار

موی نمدار و فلز داغ بدترین ترکیب ممکن را بوجود می آورند. او و فرکننده داغ باعث تخریب ساقه مو شده و آن را شکننده می کند. به خاطر داشته باشید حتی وقتی که به شدت عجله دارید می بایست تا کامل خشک شدن موهایتان صبر کنید.


مطلب مرتبط: آموزش خنثی سازی رنگ بد مو


 • استفاده از موس و اسپری پیش از حالت دادن

اگر برای ماندگاری بیشتر حالت موی سرتان پیش از فر یا اتو کردن به آن اسپری یا موس می زنید باید بدانید که بدترین جنایت را در حق موهایتان مرتکب شده اید. الکل موجود در این مواد بر روی مو پس از آنکه حرارت می بینند، مو را شکننده و خشک می کند به طوری که برای بازگرداندن سلامت آن تنها می بایست موهایتان را کوتاه کنید.

 • پوش دادن

خانم هایی که با کمک شانه پوش تلاش می کنند موهایشان را پرپشت تر نشان دهند بایستی بدانند که با هر بار استفاده از شانه پوش، موی خود را 20 درصد ضعیف تر می کنند. این کار ممکن است موجب مو خوره شود و همانطور که می دانید موخوره هیچ درمان قطعی ندارد. به جای استفاده از شانه پوش، از اسپری مو استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که اسپری را بعد از سشوار کردن و حالت دادن برای تثبیت حالت مود استفاده کنید.

 • شست و شوی روزانه

این باور که موی سر را نباید هر روز شست، تقریباً، بین تمامی افراد جا افتاده است. این عقیده تا حدودی درست است چرا که استفاده از شامپو در هر وعده حمام برای مو مضر است. با این حال اگر هر روز امکان دوش گرفتن دارید، موی خود را دون هیچ موادی شستشو دهید، این باعث از بین رفتن غبار روی پوست سرتان می شود.

 • خشک کردن موی سر با حوله

در دستورالعمل بسیاری از محصولات مراقبت از مو تأکید دارند که مو را با حوله خشک کنید. با این حال لازم است بدانید که خشک کردن موی سر با این روش می تواند موجب گره افتادن در مو و زبر شدن آن شود. بهتر است تنها حوله را دور موها ببندید. درست است که با این شیوه به زمان طولانی تری برای خشک شدن نیاز دارید اما موهای سالم و زیباتری خواهید داشت.


بیشتر بخوانید:


 

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 4 =

مشاهده بیشتر