0

ویزای کانادا

ویزای کانادا

ویزای کانادا

کانادا یکی از بهترین مکان ها برای زندگی و مهاجرت در جهان است. به همین دلیل، مردم از سراسر جهان همیشه به دنبال ویزای کانادا هستند. دولت کانادا همیشه برنامه های خود را به روز می کند تا مطمئن شود که مهاجرت به کانادا هم برای مهاجران و هم برای کشور کانادا خوب است. گرفتن ویزا برای هر فرد متفاوت است. به طور کلی، دو نوع اقامت در کانادا وجود دارد که می توان از آنها برای دریافت ویزا استفاده کرد: اقامت دائم و اقامت موقت.

ویزای کانادا

برای دریافت فرم ویزای کانادا اینجا کلیک کنید

فرم ویزا

انواع ویزا برای اقامت دائم در کانادا

شما می توانید ویزای دائمی کانادا را از طریق شغل تخصصی، سرمایه گذاری، برنامه مهاجرت استانی، برنامه تجربه کانادایی، برنامه تجربه کبک (PEQ) یا از طریق خانواده خود دریافت کنید.

ویزای موقت کانادا

شما می توانید ویزای کانادا را برای تحصیل، کار یا مسافرت دریافت کنید.

نکات مهمی که باید در مورد اخذ ویزای کانادا بدانید

افرادی که می خواهند با ویزای کوتاه مدت مانند ویزای کار، ویزای دانشجویی و غیره به کانادا بروند، باید پس از اتمام مدت ویزای خود، کانادا را ترک کنند. اگر فردی دلایل کافی و قانع کننده برای دریافت ویزا نداشته باشد، ویزای وی رد می شود. هرچند این پایان راه نیست. پس از بررسی علت رد شدن ویزا، فرصتی برای شکایت به دادگاه عالی کانادا و تلاش مجدد وجود دارد. رایج ترین دلایل رد این درخواست عبارتند از اعتماد نکردن به متقاضی برای بازگشت به کشورش، نداشتن سابقه سفر، نداشتن مدارک مالی او و ناتوانی در پرداخت هزینه های اقامت در کانادا.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

این ویزای کوتاه مدت برای دیدار با خانواده یا دوستان و یا برای اقامت کوتاه مدت استفاده می شود. ویزای توریستی کانادا به دو صورت صادر می شود: ویزای یکبار ورود و ویزای چندبار ورود یا مالتیپل. در ویزای یکبار ورود یا سینگل فرد تنها یک بار می تواند وارد کانادا شود و تا 6 ماه در آنجا اقامت داشته باشد. اما ویزای چند بار ورود، بستگی به زمان انقضای پاسپورت فرد دارد و تا زمانی که پاسپورت معتبر باشد ویزای شما اعتبار خواهد داشت، در این ویزا هر بار که فرد به کانادا سفر می کند، می تواند تا شش ماه در آنجا اقامت داشته باشد. سفرهای شما به کشورهای دیگر، داشتن پیشینه خوب، سلامت جسمی و روحی و … همه مهم هستند.

میزان تمکن مالی برای هر نفر حدود 50000 دلار کانادا است. پول باید به دلار کانادا باشد و توسط مدیر شعبه ای که پول را می دهد مهر و امضا شود. در نظر داشته باشید که گفتیم بهترین قیمت، پس با قیمت کمتر امکان پذیر است، اما احتمال آن کم است. نکته بعدی این است که برای داشتن سابقه سفر معتبر نیازی به داشتن ویزای شینگن ندارید. اگر به عنوان مثال به انگلستان، استرالیا، ایالات متحده یا سنگاپور رفته اید، از سابقه سفر خوبی برخودار هستید.

سوپر ویزای کانادا چیست؟

همچنین چیزی به نام “Super Visa” وجود دارد که نوع خاصی از ویزای توریستی است که به فرد اجازه می دهد تا بیش از یک بار در هر دو سال یکبار برای دریافت آن وارد کانادا شود و این مزایا را برای ده سال حفظ کند. برای سوپر ویزای کانادا، متقاضی باید پدر یا مادر یا پدربزرگ و مادربزرگی داشته باشد که شهروند کانادا هستند یا پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگی که شهروند کانادا هستند و دارای اقامت دائم هستند.

اخذ ویزای کانادا بر اساس مهارت های شغلی

کانادا به متخصصان زیادی نیاز دارد زیرا این امر به رشد اقتصاد این کشور کمک می کند. بر اساس مهارت های خود، هر کسی که شغلی داشته باشد می تواند به طور دائم در کانادا زندگی کند. اگر فردی مهارت کافی برای دریافت ویزای کانادا را داشته باشد، می تواند با خانواده خود به آنجا مهاجرت کند. به عنوان یک متخصص، شما چند انتخاب دارید، از جمله اینکه آیا می توانید به گروه متخصص فدرال بپیوندید یا نه یا اینکه می خواهید در کبک بمانید یا نه. می توانید از نیروی متخصص کبک استفاده کنید یا اگر به فکر مهاجرت به استان خاصی هستید می توانید برای برنامه کارشناسی آن استان اقدام کنید.

این برای افرادی با تجربه در زمینه کاری خاص است که نمی خواهند در کبک بمانند.

نیروی متخصص کبک: افرادی که می خواهند در کبک بمانند در صورت داشتن شرایط می توانند از برنامه Skilled Worker استفاده کنند. با این برنامه امتیازات شما جمع می شود و شانس شما در محاسبه بیشتر می شود. نیروهای متخصص استان ها: هر استان و منطقه برنامه منحصر به فرد خود را برای نیروی متخصص خود دارد. افرادی که این برنامه را به پایان می‌رسانند و گواهی انتخاب استانی دریافت می‌کنند، سریع‌تر از کسانی که این کار را نمی‌کنند، می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند.

چگونه ویزای کانادا بگیرم؟

ویزا انواع مختلفی دارد و هر کدام مراحل خاص خود را دارد. برای گرفتن ویزای کانادا مراحل را یکی یکی طی می کنیم.

چگونه برای ویزای کار موقت کانادا اقدام کنیم؟

اولین کاری که برای دریافت ویزای کار موقت در کانادا باید انجام دهید، دریافت پیشنهاد شغلی از یک شرکت کانادایی است که می تواند شما را برای مجوز کار و ویزا واجد شرایط کند. مرحله بعدی دریافت گواهی به نام ارزیابی تاثیر بازار کار (LIMA) است که کارفرمای شما باید آن را درخواست کند. پس از  این که گواهی LIMA تایید شد، می توانید فرم های مجوز کار را که در وب سایت قصران گروپ قرار داده اند پر کنید. برای دریافت تاییدیه لازم باید فرم های درخواست و گواهی پزشکی خود را ارسال کنید. آخرین مرحله، ملاقات با مقامات کنسولی در زمان مقرر برای مصاحبه است. پس از آن باید منتظر بمانید تا درخواست شما بررسی شود. هنگامی که مدارک لازم را داشتید، می توانید به کانادا بروید.

چگونه برای ویزای کار موقت کانادا اقدام کنیم؟

چگونه می توانید ویزای کاری دریافت کنید که به شما امکان می دهد برای همیشه در کانادا زندگی و کار کنید؟

شما می توانید ویزای کار دائمی برای کانادا را از طریق هر یک از 4 نوع برنامه مهاجرتی که در زیر ذکر شده است دریافت کنید:

• کلاس تجربه کانادایی

• برنامه کارگران ماهر فدرال

• برنامه تجارت حرفه ای فدرال (شغل)

• برنامه نیروی انسانی متخصص استانی

با کمک سیستم اکسپرس انتری و قوانین جدیدی که در سال 2015 وضع شد، می توانید برای کار به کانادا بروید. سیستم قدیم بر اساس «اولین حضور، اولین خدمت» بود، اما سیستم جدید از تعدادی فاکتور برای تصمیم گیری اینکه چه کسی می تواند نامزد شهروندی باشد، استفاده می کند. سیستم اکسپرس انتری به مهاجران کمک می کند زیرا زمان رسیدگی به درخواست های آنها را به 6 ماه یا حتی در برخی موارد کمتر کاهش می دهد. برای استفاده از سیستم اکسپرس انتری، باید پروفایل مناسبی را در پورتال آنلاین ایجاد کنید. مواردی مانند تجربه کاری، مهارت های زبانی، سطح تحصیلات، مهارت های اصلی و غیره را فهرست می کند.

اگر هنوز برای کار تایید نشده اید، می توانید برای جستجوی کار در بانک کار ثبت نام کنید. پس از وارد کردن اطلاعات خود، بر اساس مواردی مانند تجربه کاری، نمرات آزمون زبان، سطح تحصیلات و سطح مهارت، رتبه‌بندی به شما داده می‌شود که همه این موارد بر میزان موفقیت شما در کانادا تأثیر می‌گذارد. پس از ارسال پروفایل، شما یکی از افرادی هستید که برای دعوت نامه (ITA) در حال فکر کردن هستید. اگر پیشنهاد شغلی از یک شرکت کانادایی، نامزدی از استان کانادا یا کار در یک زمینه با مهارت بالا داشته باشید، روند می تواند سریعتر پیش برود. این نمایه برای یک سال خوب است و هر زمان که چیزی اضافه کردید که باعث بهبود آن شد می توانید آن را تغییر دهید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا

اگر می خواهید به کانادا سفر کنید، باید برای اجازه اقامت موقت اقدام کنید. اگر به صورت آنلاین درخواست می دهید، باید پرسشنامه ای را پر کنید که به آنها کمک می کند تا بفهمند واجد شرایط هستید یا خیر و به چه نوع مدارکی نیاز دارید. این لیستی از مدارکی است که معمولاً برای درخواست ویزای توریستی کانادا نیاز دارید. برخی از الزامات در حال تغییر هستند، اما این چیزی است که شما معمولا به آن نیاز دارید.

• گذرنامه شما

• مدرکی مبنی بر اینکه می توانید هزینه سفر خود را بپردازید

• یک کپی دیجیتالی از عکس خود

• نامه ای که توضیح می دهد چرا می خواهید سفر کنید

• فرم اطلاعات خانواده

زمانی که مدارک خود را ارسال می کنید، باید هزینه درخواست ویزای توریستی کانادا 100 دلار را نیز بپردازید. و ۸۵ دلار برای بایومتریک ( انگشت نگاری ویزا)

 برای پرداخت آنلاین این هزینه ها می توانید از کارت اعتباری استفاده کنید. اگر با کودک کمتر از 18 سال سفر می کنید، باید موارد زیر را به همراه داشته باشید:

• گذرنامه کودک

• یک کپی از شناسنامه کودک

• مجوز امضا شده والدین

• آدرس و شماره تلفن والدین

• یک کپی واقعی از گذرنامه والدین

اگر کودک زیر 18 سال به تنهایی به کانادا سفر می کند، باید موارد زیر را داشته باشد:

• پاسپورت کودک

• کپی شناسنامه

• رضایت والدین

• اطلاعات مربوط به شماره تلفن و آدرس

• کپی گذرنامه امضا شده والدین

• واجد شرایط بودن ویزای کانادا

برای واجد شرایط بودن برای ویزا باید قوانین ساده ای رعایت شود.

• شما باید در سلامت کامل باشید (با گزارش آزمایش پزشکی مربوطه).

• شما نباید سابقه کیفری داشته باشید.

• باید مشخص کنید که بازدید شما برای چیست و چقدر طول خواهد کشید.

چگونه درخواست خود را برای ویزا ارسال کنم؟

چگونه درخواست خود را برای ویزا ارسال کنم؟

شما می توانید درخواست خود را به یکی از دو روش ارسال کنید:

• آنلاین: برای هر نوع ویزا می توانید از طریق پورتال آنلاین ویزای کانادا اقدام کنید. این یکی از ساده ترین انتخاب هاست زیرا می توانید تمام فرم های لازم را به درستی پر کنید و آنلاین پرداخت کنید.

• آفلاین: می توانید به مرکز درخواست ویزا (VAC) نزدیک خود بروید و فرم های درخواست خود و کپی مدارک مورد نیاز را در آنجا تحویل دهید.

بیشتر بخوانید: محافظت از حریم شخصی در مسافرت

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر