0

معرفی دهکده ییلاقی جهان نما کردکوی

معرفی دهکده ییلاقی جهان نما کردکوی

معرفی دهکده ییلاقی جهان نما کردکوی

جهان نما یک دهکده ییلاقی در جنوب شهرستان کردکوی استان گلستان است. معرفی دهکده ییلاقی جهان نما کردکوی را از سایت گردشگری سایت تفریحی جیران همراه ما باشید.

این منطقه منحصر به فرد در میان رشته کوه های البرز قرار دارد که بر فراز ارتفاع آن می توان دشت گرگان و دریا را نظاره کرد. چشم اندازهای زیبا و در عین حال ناشناخته این روستا در همه فصول پذیرای گردشگران زیادی است.

معرفی دهکده ییلاقی جهان نما کردکوی


موارد پیشنهادی


این منطقه توریستی، به دلیل داشتن چشم اندازهای زیبا و مشرف به تمام نقاط جلگه ای از جمله کردکوی، گرگان، خلیج گرگان، میان کاله، بندر ترکمن و سایر روستاها، طبیعت زیبا، برخورداری از آب و هوای مناسب از جمله مناطق جالب و منحصر به فرد کشور است.

همچنین این دهکده ییلاقی در داخل منطقه حفاظت شده قرار دارد. دهکده با برخورداری از طبیعت و چشم اندازهای زیبا، جنگل های پهن برگ و سوزنی برگ، جانوران وحشی از منابع اکوتوریستی با ارزش استان گلستان است.

 

معرفی دهکده ییلاقی جهان نما کردکوی

 

یکی از جاذبه های زیبای دهکده ییلاقی جهان نما مکانی است در شمال این دهکده که به جنگل آتشان معروف است. وجود چشمه های فراوان وسعت دشت، در کنار گل ها و گیاهان دارویی و جنگلی و کوهستانی زیبایی خاصی به این دهکده بخشیده است.

معرفی دهکده ییلاقی جهان نما کردکوی

 

اگر به هوای لذت بردن از طبیعت منطقه راهی اینجا شده اید و چندان به کوه نوردی و جنگل نوردی و فعالیت های سخت علاقه ای ندارید می توانید سفرتان را به گشت و گذار در میان خانه های روستا و راه پیمایی سبک در دشت های اطراف دهکده جهان نما محدود کنید.

معرفی دهکده ییلاقی جهان نما کردکوی

 


طبیعت اینجا به اندازه ای زیباست که هر کسی با هر سطح سلیقه ای را می تواند راضی نگه دارد. عکاسی از مناظر متنوع دهکده جهان نما را هم فراموش نکنید که بهترین یادآور خاطرات عکس هایی ست که از هر مرحله از زندگی باقی می مانند.

معرفی دهکده ییلاقی جهان نما کردکوی

 

دیدنی های جهان نما در جنگل ها و دره های آن خلاصه نمی شود، از آنجایی که این منطقه کوهستانی ست می توانید سراغ چشمه های خنکی مانند نخود چشمه، سرخ چشمه، پیرزن چشمه، شربت، تول بنه، سوته، مازوکش، والدیگاه، امام وردی، چهارسرا و رودخانه هایی مثل رود چهارباغ، مغزی ترکت و سفید رود را از اهالی اینجا بگیرید و از خنکا و طراوت شان لذت ببرید.

معرفی دهکده ییلاقی جهان نما کردکوی

 

نکته مهم 

1- دقت داشته باشید که کوه نوردی، دره نوردی و جنگل نوردی در مناطقی که تا کنون به آنها سر نزده اید به راهنمایی کاربلد و آشنا به منطقه نیاز دارد. به همین دلیل به هیچ عنوان بدون داشتن تجهیزات کافی و لازم و همچنین همراهی راهنمایی مطمئن به دل مناطق شناخته نشده نزنید.

2- در بیشتر قسمت های مسیرهای جنگل نوردی و کوه نوردی دسترسی به آب آشامیدنی وجود ندارد بنابراین حتما پیش از حرکت بطری های خود را از آب سالم و بهداشتی پر کنید.


بیشتر بخوانید: آیا سحر و جادو واقعیت دارد؟


نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 8 =

مشاهده بیشتر