سفری به روستای کهندان قم

سفری به روستای کهندان قم

در این روزهای تابستانی که هوای خیلی گرم است و متاسفانه کرونا همچنان هست بهتر است بجای اینکه مسافرت برویم با سفر مجازی همراه باشید. امروز قصد داریم سفری به روستای کهندان قم که روستای خوش آب و هوایی است داشته باشیم . این سفر زیبا را از بخش گردشگری سایت تفریحی جیران همراه ما باشید.


موارد پیشنهادی


روستای کهندان قم با قدمتی بیش از سه هزار سال در دامنه کوه وتوس بنا شده و سابقه آبادی و سکونت مردم در این روستا پیش از دوره ساسانیان جزو مسلمات تاریخی است.

این روستا دارای باغ های زیبا و سرسبز است و آب و هوای آن در زمستان سرد و در تابستان معتدل کوهستانی و خنک می باشد. جایی بسیار دیدنی با جذابیت های توریستی منحصر به فرد.

گردشگران برای رفتن به این ده بسیار زیبا که در انتهای یک مسیر پرپیچ و خم و کوهستانی واقع است بایستی از مسیر قم سلفچگان به طرف ساوه بروند که پس از پیمودن 30 کیلومتر به قهوه خانه رحمت آباد و جاده کهندان برسند.

ضمناً کسانی که از تهران می خواهند به این روستای زیبا بروند پس از طی کردن مسیر تهران ساوه به طرف سلفچگان ادامه مسیر می دهند تا در فاصله 30 کیلومتری به قهوه خانه رحمت آباد و جاده کهندان برسند.

جالب است بدانید: نحوه کنترل استرس ناشی از شیوع ویروس کرونا

و با ادامه ی این مسیر به جاده ای کوهستانی وارد می شوند که پس از عبور از روستاهای متعددی به نام های اسپید، موشکیه، چمانگ، الگان و ونان نهایتاً به روستای کهندان می رسید.


بیشتر بخوانید:


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

پست بعدی

علی کمال سریال بچه با همسرش

د جولای 6 , 2020
علی کمال سریال بچه با همسرش عکسهای علی کمال سریال […]
علی کمال سریال بچه با همسرش