0

جاذبه های گردشگری کشور گرجستان

جاذبه های گردشگری کشور گرجستان

جاذبه های گردشگری کشور گرجستان

در این پست از مجله اینترنتی جیران قصد داریم به معرفی جاذبه های گردشگری کشور گرجستان بپردازیم. گرجستان یک کشور دارای تضادها است، که باعث می شود آن مکان به ویژه مکان جذابی برای بازدید باشد. جاذبه هایی که گردشگران را به جورجیا می آورد از مناظر کوهستانی و ویژگی های طبیعی آن مانند کوه Lookout و Okefenokee Swamp گرفته تا میادین رمانتیک مقدماتی ساوانا و معماری خیره کننده مدرن آتلانتا را شامل می شود. در گرجستان برای کل خانواده و برای هر علاقه ای تفریح های مختلفی وجود دارد.

شما می توانید از بزرگترین آکواریوم جهان و سواحل جزیره جکیل گرفته تا خانه های بزرگ پیش از ظهر و محوطه های تاریخی که زندگی و حوادثی را از دوران پیش از تاریخ گرفته تا اواخر قرن 20 برای مبارزه با حقوق شهروندی روشن می کنند، پیدا کنید. برای بازدید از بهترین جاذبه های جورجیا  که در این لیست وارد شده برنامه ریزی کنید.

توجه: برخی از مشاغل ممکن است به دلیل مسائل بهداشتی و ایمنی اخیر در جهان موقتاً بسته شود.

1. آکواریوم گرجستان

آکواریوم گرجستان

بزرگترین آکواریوم جهان، آکواریوم جورجیا بیش از 100000 حیوان آبزی را در بیش از 10 میلیون گالن آب شیرین و شور نگهداری می کند. گرچه به نظر می رسد اندازه آن بسیار بزرگ باشد، اما نمایشگاه ها به موضوعات مختلفی تقسیم می شوند تا بازدیدها با تمرکز و آموزش بیشتری انجام شود.


موارد پیشنهادی


Cold Water Quest با وجود موجوداتی غیرمعمول که شامل اژدهای دریایی استرالیا و خرچنگ عنکبوتی ژاپنی است، زندگی آب سرد را در سراسر اقیانوس های جهان بررسی می کند. در Under Boardwalk، مربیان با شیرهای دریایی کالیفرنیا ارتباط برقرار می کنند و در نمایشگاه River Scout تمساح های آلبینو، پیرانا و گیاهان boas درخت زمرد وجود دارد.

بزرگترین کوسه های نهنگ (6.3 میلیون گالنی مسافر اقیانوس) و پرتوهای مانتا را در میان هزاران ماهی خود نگهداری می کند و دارای یک تونل اکریلیک به طول 100 فوت برای بازدیدکنندگان است که می توانند از آن عبور کنند و توسط ماهی های شنا احاطه شده اند.

آدرس: 225 Baker Street NW، Atlanta، Georgia

2. منطقه تاریخی ساوانا

گردشگری گرجستان - منطقه تاریخی ساوانا

بزرگترین لذت ساوانا گشت و گذار در منطقه تاریخی آن است، حدود یک مایل مربع که شهر قدیمی را همانطور که در زمان جنگ داخلی نمایان می شد، حفظ می کند. میادین سایه دار و دوست داشتنی آن که با عمارت های بزرگ احاطه شده و خیابان های سنگفرش شده آن که توسط درختانی پوشانده شده از خزه های پر از اسپانیا پوشیده شده است، یکی از رمانتیک ترین صحنه های شهری هر شهر در جهان را ایجاد می کند. بیش از مناظر تاریخی، منطقه تاریخی با هنر، فرهنگ، موزه ها و عمارت های گردشگری زنده است.

انتهای شمالی به ساحل رودخانه محدود می شود و در انتهای جنوبی آن پارک Forsyth قرار دارد. اگرچه کل منطقه به پارکها و میادین بسیار زیبا شهرت دارد، پارک Forsyth بزرگترین پارک است و نمونه خوبی از یک پارک جنوبی در اواسط دهه 1800 با طراحی مناسب است. ویژگی بارز آن چشمه ای زیبا است و مسیرهای پیاده روی توسط درختان قدیمی و دوست داشتنی که روی آنها سایه می کشند سایه می اندازند.

 

3. باغ گیاه شناسی آتلانتا

باغ گیاه شناسی آتلانتا

باغ گیاه شناسی 30 هکتاری در کنار پارک Piedmont ، درست در Midtown Atlanta بسیار غافلگیرکننده است. این جاذبه چهار فصل همیشه از شکوفه های بهار خود از طریق شاخ و برگ های رنگارنگ پاییزی شکوفا می شود و در هر زمان از سال چندین باغ داخلی آن بازدیدکنندگان را به مناطق استوایی هدایت می کند.

مرکز ارکیده Fuqua ارکیده ها را از هر شکل و رنگ به نمایش می گذارد، در حالی که High Elevation House تنوع حیرت انگیز گیاهان بومی جنگل های ابر آند را نشان می دهد. در اینجا، بروملیادهای عجیب و غریب، خزه ها، سرخس ها، انگورهای دنباله دار و ارکیده های مینیاتوری یک آبشار داخلی بزرگ را احاطه کرده اند و مواد عجیب و غریب بیشتری در روتوندای گرمسیری رشد می کنند.

در بیرون یک باغ خوراکی و آشپزخانه در فضای باز وجود دارد که در آن میوه ها و سبزیجات به عنوان گیاهان چشم انداز پرورش داده می شوند. باغ رز در اواخر بهار و اواخر تابستان در اوج است و مجموعه Hydrangea یکی از بهترین مجموعه ها در جنوب شرقی است و همچنین مجموعه گیاهان آب.

باغ ژاپنی دارای یک چایخانه، آبشار، حوض، بامبو، افرا کوتوله ژاپنی و یک دروازه ماه است که یک قاب عکس مناسب برای تخت های یکساله روشن در خارج فراهم می کند.

آدرس: 1345 Piedmont Ave NE، Atlanta، Georgia

4. سایت تاریخی ملی مارتین لوتر کینگ جونیور

سایت تاریخی ملی مارتین لوتر کینگ جونیور

سایت تاریخی ملی مارتین لوتر کینگ جونیور در آتلانتا شامل زادگاه و قبر این رهبر مشهور حقوق مدنی است. در یک تور خود راهنما در این منطقه دو بلوکی، می توانید خانه ای را که دکتر کینگ در آن متولد شده است، ببینید که بخشی از یک بلوک مرمت شده از خانه های متوسط است.

در اینجا نیز، کلیسای باپتیست Ebenezer وجود دارد، جایی که یک استاد دانشگاه توصیف جذابی از نقشی که این کلیسا در آن محله بازی کرده است، ارائه می دهد. مجموعه تالار آزادی شامل نمایشگاه هایی است و داوطلبان ایستگاه شماره 6 آتش نشانی درباره جایگاه این ایستگاه در زندگی جامعه گفتگو می کنند.

آدرس: 400 و 500 بلوک Auburn Avenue، NE، Atlanta، Georgia

5. کاوش راک سیتی در کوه Lookout

کوه Lookout ، در مرز بین جورجیا و تنسی، صحنه نبرد جنگ داخلی بود، اما امروز بیشتر به دلیل پارک طبیعت در امتداد یال صخره ای آن شناخته شده است. این پارک در سال 1932 آغاز شد و بیش از 900 تابلوی انبار را در 19 ایالت به شهرت رساند، مسیرهای پیاده روی را از طریق یک سری سازند صخره ای و از طریق یک پل در حال چرخش به سمت Lookout Point می گذراند.

در روزهای کاملاً روشن، نقاط در هفت ایالت از بالای صخره کاملاً قابل مشاهده است. در کنار مسیر پیچ در پیچ از میان سازه ها، باغ ها، پل های سنگی، معابر باریک بین صفحات سنگی عظیم، تاسیسات هنری، سنگ متعادل کننده قارچ شکل و سایر ویژگی ها وجود دارد. جشنواره ها و رویدادهای فصلی شامل چراغ های کریسمس و جشنواره هالووین با پیچ و خم ذرت است.

آدرس: 1400 Patten Road، Lookout Mountain، Georgia

6. پیاده روی از طریق جنگل ملی Chattahoochee

پیاده روی از طریق جنگل ملی Chattahoochee

مسیر افسانه ای آپالاچی، هدف مادام العمر کوهنوردان اختصاص یافته از راه دور، در این جنگل ملی بزرگ در کوههای شمال جورجیا، بخشی از رشته Blue Ridge آغاز می شود. نام این جنگل از رودخانه Chattahoochee گرفته است که سرچشمه های آن از اینجا آغاز می شود و بیش از 450 مایل مسیر پیاده روی و تفریحی دارد.

مسیرهای پیاده روی برای همه سطح مهارت و تجربه مناسب هستند و منجر به برجسته سازی پارک از جمله آنا روبی فالز و براس تاون طاس، بلندترین نقطه در جورجیا می شوند. همچنین می توانید تا فاصله 0.6 مایلی از قله رانندگی کنید و مسیر پیاده روی را به سمت سکوی مشاهده دنبال کنید.

رودخانه ها و جویبارهای این جنگل بیش از 2200 مایل شامل حدود 1،367 مایل رودخانه ماهی قزل آلا است، بنابراین علاوه بر پیاده روی، ماهیگیری یکی از محبوب ترین کارهایی است که در اینجا انجام می شود. این مکان همچنین یک مکان محبوب برای کمپینگ، پیاده روی، قایق رانی، کایاک، شنا و پیک نیک است.

7. دنیای کوکاکولا

گرجستان - دنیای کوکاکولا

مشهورترین نوشیدنی غیر الکلی جهان در آتلانتا در سال 1886 اختراع شد، زمانی که شربت ایجاد شده توسط دکتر جان پمبرتون برای درمان سردرد با اسید کربنیک و آب مخلوط شد و در داروخانه پمبرتون سرو شد.

دنیای کوکاکولا از نمایشگاه های رنگارنگ و سرگرم کننده برای نشان دادن تاریخچه این نوشیدنی و توسعه آن به عنوان نوشیدنی نمادین شناخته شده در سراسر جهان استفاده می کند. شما پوسترها و نمایشگرهای پرنعمت و انواع مختلفی از تبلیغات و موارد آرم کوک را پیدا خواهید کرد.

جدیدترین نمایشگاه، Scent Discovery ، به شما امکان می دهد تا حس بویایی و ریشه رایحه های مختلف را امتحان کنید ، زیرا در چگونگی حس رایحه های مختلف بینی بررسی می شود.

آدرس: 121 Baker Street NW، Atlanta، Georgia

8. مرکز حقوق مدنی و انسانی

گرجستان - مرکز حقوق مدنی و انسانی

مرکز حقوق بشر و حقوق بشر که به جنبش حقوق مدنی در ایالات متحده و به طور گسترده تر به مبارزه برای حقوق بشر در سراسر جهان اختصاص داده شده است، یک تجربه پویا و قدرتمند است که بازدید کنندگان را با یکی از بزرگترین ابتکارات اجتماعی تاریخ اخیر آشنا می کند.

گالری جنبش حقوق مدنی، نبرد برای برابری در دهه های 1950 و 1960 را به تصویر می کشد و بازدیدکنندگان را در مناظر و صداها غرق در نمایش های تعاملی می کند که افرادی را که برای غلبه بر قوانین جیم کرو و تأمین حقوق برابر برای همه تلاش می کردند، زنده می کند.

نمایشگاه Freedom Riders اتوبوس دهه 1950 را با تاریخ شفاهی و فیلمی که در داخل اتوبوس ساخته شده است، بازآفرینی می کند. نمایشگاه پیشخوان ناهار شاید جالبترین باشد، زیرا بازدید کنندگان در یک پیشخوان ماکت با چهره های عصبانی روبرو می شوند و با گوش به صدای عذاب دهندگان گوش می دهند، کسانی، افرادی را که سعی می کنند در پیشخوانهای عمومی ناهار بخورند تهدید می کنند. نمایش های چندرسانه ای راهپیمایی واشنگتن را از طریق ترانه ها و سخنرانی ها زنده می کند.

از شهدایی که در مبارزه برای دستیابی به حقوق برابر جان خود را از دست داده اند، با عکسها و داستانهایشان تقدیر می شود. گالری جنبش حقوق بشر از طریق فن آوری تعاملی ، کاوش در حقوق اساسی و تشویق بازدیدکنندگان برای درگیر کردن در بحث، مبارزات حقوق بشر را در سراسر جهان به هم پیوند می دهد.

آدرس: 100 Ivan Allen Jr Blvd NW، Atlanta، Georgia

9. باغ های Callaway

گرجستان - باغ های Callaway

شمال کلمبوس، در کوه پاین، یک مرکز تفریحی محبوب است که توسط صنعتگر Cason Callaway تاسیس شده است، دارای دریاچه های مصنوعی، باغ های ماگنولیا و آزالیا و یک خانه پروانه ای. در 2500 هکتاری باغ که در مسیری پیاده روی و دوچرخه سواری وجود دارد و دریاچه رابین دارای بزرگترین ساحل ماسه سفید ساخته شده توسط بشر است.

این دریاچه که میزبان مسابقات واتر اسکی و ویکبرد سالانه است ، فرصتی عالی را برای شرکت در ورزش های آبی فراهم می کند. همچنین دو زمین گلف عالی در محوطه قرار دارد و در ماه دسامبر ، کریسمس در کالووی تماشایی ترین نمایش چراغ های کریسمس در جنوب است.

آدرس: بزرگراه 17800 US 27

10. پارک کوه سنگی

گرجستان - پارک کوه سنگی

برآمدگی گرانیت با ارتفاع 863 فوت کوه سنگ استون کاملاً خالی از درختان و گیاهان است، گنبد طاس آن به طور برجسته ای از سرزمین اطراف خودنمایی می کند. در ضلع شرقی، نقش برجسته ای از سه رهبر کنفدراسیون بین سالهای 1923 و 1970 تراشیده شد ، یادبودی که در سالهای اخیر بحث و جدال زیادی ایجاد کرده است.

یک تله کابین برای مناظر گسترده از افق آتلانتا، فقط 15 مایل دورتر، به قله صعود می کند. همچنین می توانید از طریق قله های کوه در پیاده روی های طناب معلق به قله صعود کنید یا یکی از دوره های استقامت را دنبال کنید.

یک لوکوموتیو دهه 1940 مسافران را در مسیری 5 مایلی در اطراف پارک حمل می کند و یک تور زمینی و آبی در DUKW ارتش 1940 دارای تاریخ محلی است. از دیگر کارها می توان به مزارع احیا ant شده پیش از ظهر و موزه ای با آثار بومی آمریکا اشاره کرد. خانواده هایی مانند باغ وحش نوازش و پارک دایناسور 20 موجود ماقبل تاریخ در اندازه واقعی که حرکت می کنند و غرش می کنند.

11. باتلاق اوکفنوکی

گرجستان - باتلاق اوکفنوکی

باتلاق اوکفنوکی که در بین سرخپوستان به “سرزمین زمین لرزان” معروف است، منطقه ای باتلاقی در جنوب جورجیا است که بیش از 770 مایل مربع مساحت دارد. این پیچ و خم از مسیرهای آبی، باتلاق های سرو ، و مراتع مرداب است. ویژگی های جالب توجه “جزایر شناور” است که زیر زمین لرزه می اندازند اما با این وجود از کل جنگل ها پشتیبانی می کنند و در گذشته از آبادی های هند محافظت می کردند.

این باتلاق زیستگاه بسیاری از گونه های در معرض خطر انقراض است و همچنین تخمین زده می شود 10 هزار تمساح. از شهر کوچک Waycross سفرهای قایقی به باتلاق انجام می شود.

12. در جزیره Tybee شنا و بازی کنید

گرجستان -جزیره Tybee

سد کوچک جزیره Tybee در نزدیکی ساوانا، گردشگران را به سواحل بیش از سه مایل گسترده و تمیز خود که توسط تپه های شنی پشتیبانی می شوند و توسط امواج آرام شسته می شوند ، می کشاند. شنا و ساختن قلعه های ماسه ای تنها آغاز کارهایی است که باید در جزیره Tybee انجام شود.

شما می توانید برای دیدن دلفین ها یک تور قایق سواری ، یادگیری گشت و گذار در ساحل شمالی ، گشت و گذار در رودخانه های شور شوره زار مرداب از جزیره Little Tybee را روی تخته پارو ، کایاک در اطراف فانوس دریایی کوچک جزیره Cockspur و صعود به بالای جزیره تاریخی Tybee فانوس دریایی برای نمایش پانوراما از جزیره.

برای اضافه کردن کمی فرهنگ یا تاریخ به تعطیلات خود ، گالی هاپ می توانید کارهای هنرمندان محلی را پیدا کنید یا از باتری های اسلحه قرن نوزدهم فورت اسکروون و ایستگاه سبک و موزه جزیره Tybee دیدن کنید.


بیشتر بخوانید: دانلود کتاب دختر غازچران


نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 17 =

مشاهده بیشتر