0

اهمیت گردشگری

اهمیت گردشگری

اهمیت گردشگری

گردشگری چیست؟ این یکی از پرسش های رایج مردم می باشد که ما قصد داریم در این پست از سایت گردشگری جیران به مزایا و اهمیت گردشگری بپردازیم. گردشگری یک صنعت بزرگ است و در رشد بسیاری از کشورها نقش مهمی داشته است. این بخش پررونق چیزی است که همه جهان آن را جشن می گیرند.

مهم نیست در کدام کشور زندگی می کنید ، همیشه گروهی از افراد هستند که علاقه مند به بازدید از سرزمین شما هستند. به همین دلیل است که گردشگری به بخش مهمی از اقتصاد و جایگاه جهانی هر کشور تبدیل شده است.

یک کشور می تواند از بخش گردشگری خود بسیار سود ببرد و این امر برای رفاه بنیاد یک کشور حیاتی است. این بخش ، وقتی رونق می یابد ، ثروت فراوان ، رشد ، مواجهه و فرصت های شغلی را به ارمغان می آورد.

این که گردشگری در حال سفارش مارگاریتا در ساحل باشد ، یا از غذاهای محلی استفاده کند یا اسکی های خود را ببندد تا از نوشیدنی های اسکی استفاده کند ، آنها به رفاه کشور کمک می کنند.

ما قصد داریم در مورد بسیاری از جنبه های گردشگری بحث کنیم که آن را به عنوان سر نیزه ای قدرتمند تبدیل کرده است و اینکه چرا برای هر کشوری مهم است که آن را بپذیرند و بسازند.

 

7 دلیل اهمیت گردشگری

بیایید برخی از عوامل کلیدی را که گردشگری را به مولفه حیاتی رفاه یک کشور تبدیل می کند ، تجزیه کنیم. ما مواردی را که این صنعت را بسیار قدرتمند کرده است با شما به اشتراک می گذاریم و سپس نحوه تأثیر مثبت این مزایای گردشگری بر کشورهای سراسر جهان را با شما در میان می گذاریم.

1. باعث ایجاد ثروت می شود

یکی از بزرگترین مزایای گردشگری برای هر کشور این است که راهی برای ورود هجوم ثروت به اقتصاد فراهم می کند. این امر برای کشورهایی که دارای اقتصاد جدیدتر و ضعیف تر هستند و نیاز به تقویت دارند ، به یک عامل بسیار مهم تبدیل می شود.

بسیاری از کشورها در آفریقا به ویژه به این امر نیاز دارند و بنابراین آنها به شدت به بخش گردشگری خود متکی هستند.

گردشگرانی که از کشورهای جهان اول سفر می کنند پول نقد خارجی ارائه می دهند که بسیار قوی تر از اقتصادهای محلی کشورهای جهان سوم است. این به نوبه خود به این معنی است که آنها مایلند هزینه های بیشتری را به دلیل قدرت پول خود در یک منطقه خاص خرج کنند. البته این مزایای زیادی برای یک کشور دارد!

این پول نه تنها صرف جاذبه های گردشگری و فعالیت های محبوب می شود که به تأمین بودجه اپراتورهای تور محلی ، مشاغل کوچک و فروشندگان کمک می کند ، بلکه به اقامت عمومی آنها نیز می انجامد.

گردشگران می توانند مبلغ هنگفتی را برای اقامت ، غذاخوری و سایر موارد خود هزینه کنند و اجازه دهند پول به هتل ها ، غذا و حمل و نقل برسد. بنابراین طیف وسیعی از مشاغل محلی می توانند از این امر حداکثر استفاده را ببرند و از آن سود ببرند.


موارد پیشنهادی


2. منبع درآمد متنوع

تعداد انگشت شماری از صنایع هستند که ستون فقرات اکثر کشورها را تشکیل می دهند ، و وقتی این صنایع کوتاه بیایند ، کل اقتصاد دچار تنش می شود. گردشگری یکی از صنایعی است که به طور قابل قبولی قابل اعتماد است و جریان درآمد ثابتی را به کشور ارائه می دهد.

این بدان معناست که گردشگری گاهی می تواند صنعت اصلی یک کشور باشد. با تغییر فصول دیگر ، گردشگری همچنان سنگین است. گردشگری به کاهش فشار ناشی از صنایع دردناک کمک می کند و تأثیرات عظیم این امر بر اقتصاد کشور را به حداقل می رساند.

گردشگری ، در برخی موارد ، حتی می تواند تا حدی یک شبکه ایمنی محسوب شود. این مزیت اقتصادی باورنکردنی دارد و مخصوصاً برای اقتصادهای جدید و در حال توسعه فوق العاده است.

 

3. فرصت های شغلی

یکی از بهترین مزایای گردشگری ، نحوه ایجاد فرصت های شغلی متعدد برای افراد محلی است. ایجاد اشتغال شاید بارزترین مزیت گردشگری در هر کشوری باشد.

این می تواند در همه زمینه ها از خلبانانی که با هواپیماهای متصل به کشورهای دیگر پرواز می کنند تا افرادی که در آشپزخانه رستوران ها ظرف می شستند ، گسترش یابد. افزایش مشتریان در طیف گسترده ای از زمینه های تجاری در طول فصل اوج گردشگری بسیار سودمند است.

گردشگری همچنین مشاغل جدیدی را برای مردم محلی در کشورها فراهم می کند و راه هایی را برای راه اندازی مشاغل جدید محلی ایجاد می کند. صنعت گردشگری امکان ایجاد مشاغل از طریق این مشاغل جدید در بخش سفر و گردشگری را فراهم می آورد.

حتی کشاورزان محصولی نیز از هر میزان که بخرند یا بفروشند از افزایش نیاز بهره مند می شوند و به دلیل افزایش تقاضا ممکن است مشاغل بیشتری در مزرعه باز شود.

 

4. زیرساخت ساختمان

یکی از مزایای بی تردید و بسیار مهم گردشگری این است که ساخت و بهبود زیرساخت های یک کشور توسط این صنعت پشتیبانی می شود. با توجه به ثروت حاصل از گردشگران ، جوامع محلی می توانند از راههای خود ، مناطق اجتماعی ، مدارس ، بیمارستانها و پارکها استفاده کنند.

صنعت پررونق گردشگری در کشوری که زیرساخت های مناسبی ندارد پایدار نخواهد ماند ، زیرا رفت و آمد برای گردشگران دشوار است و فعالیت های زیادی در دسترس نخواهد بود. به عنوان مثال ، بگویید ، جاده های یک کشور به شدت آسیب دیده و نمی توان آنها را حرکت داد – این بدان معناست که گردشگران نمی توانند به جایی که می خواهند یا نیاز دارند برسند.

بنابراین ، کشوری برای زیرساخت ها و نگهداری خود پول می گذارد و به افزایش رفاه عمومی کشور کمک می کند.

 

5. مزایای اجتماعی

گردشگری می تواند احساس غرور را که قبایل و روستاهای محلی نسبت به جوامع و سنت های خود احساس می کنند ، افزایش دهد. گردشگران برای اطلاع از این آداب و رسوم باستانی به کشوری سفر می کنند و در فرهنگ غوطه ور می شوند.

از آنجا که اکثر گردشگران می خواهند یک تجربه معتبر داشته باشند ، این بدان معناست که مردم محلی می توانند سنت ها و فرهنگ خود را به نمایش بگذارند و جشن بگیرند و آتش را در آداب مقدس که ممکن است در غیر این صورت خاموش شود ، روشن نگه دارند.

به این ترتیب ، گردشگری امکان گسترش سایتها و ساختارهای میراث محلی را نیز می دهد. این مکان ها به مقاصد گردشگری تبدیل می شوند و بنابراین می توانند پول را به اقتصاد وارد کنند ، به این معنی که این مکان ها به مرور نگهداری و حفظ می شوند.

این بدان معناست که اماکن مقدس محافظت و نگهداری می شوند ، در مقابل تخریب یا از بین رفتن زمان. سنت هایی که در این سایت ها ایجاد شده اند در این فرآیند محفوظ می مانند.

 

6. حفاظت از محیط زیست

تمام جهان شروع به جدی گرفتن بهداشت محیط می کنند. با توجه به این امر ، تقاضا برای مکانهایی وجود دارد که سازگارتر با محیط زیست باشند. اپراتورها و مشاغل گردشگری در حال حاضر با آگاهی بیشتر از محیط و ارائه تورهای بوم گردی خود را برجسته کرده اند.

آنچه که این مشاغل در آن تأثیر می گذارد ، سلامتی محیط زیست است که با روش های برخورد با زیستگاه های عظیم بهبود می یابد. مناطق طبیعی مهم در حال حاضر به دلیل ارزش خود برای صنعت گردشگری محافظت شده و حفظ می شوند.

تمرین تورهای اقامتی دوستدار محیط زیست و گردشگران را تشویق می کند تا به زمین های دست نخورده ای که می بینند احترام بگذارند ، به این معنی که این مکان ها و ساکنان آنها صدمه ای نمی بینند.


بیشتر بخوانید: حکم شرعی روزه برای مشاغل سخت


7. فرصت های تجاری

وقتی صحبت از حجم عظیمی از فرصت های گردشگری می شود ، بهترین فرصت برای مشاغل محلی است. این یک امتیاز ویژه برای کشورهای جهان سوم است که در حال توسعه اقتصاد خود هستند.

کارآفرینان این شانس را دارند که مشاغل جدید خود را راه اندازی کنند یا محصولات منحصر به فرد خود را به گردشگران بفروشند. این چیزی است که تنها با رونق صنعت گردشگری همراه است ، زیرا بیشتر اوقات ، مشاغل نمی توانند خود را بدون جریان گردشگران حفظ کنند.

پولی که گردشگران به همراه می آورند به مشاغل محلی رونق فوق العاده ای می دهد که به رشد سریع آنها کمک می کند. این یک مزیت بزرگ است و برای کسب و کارهایی که محصولات یا خدمات متناسب با نیازهای گردشگران را می فروشند ، کلید حیاتی است. به این ترتیب ، گردشگری نقش بسزایی در رشد و حمایت اقتصادهای کشورهای در حال توسعه ایفا می کند.

به دلیل این مزیت شگفت انگیز است که برخی کشورها برای تأمین مالی اقتصاد خود به طور کامل به بخش گردشگری خود وابسته هستند. این یکی از دلایل اصلی این است که چرا گردشگری در سراسر کره زمین مورد نیاز بوده و چنین نقش مهمی را برای کشورها ایفا می کند.

 

آخرین سخنان در مورد اهمیت گردشگری

گردشگری به پاهایی تبدیل شده است که بسیاری از کشورها از آن برای پیشروی استفاده می کنند و این چیزی است که باعث خوشحالی بسیاری از مردم در سراسر جهان می شود. این حقیقت ساده که افراد از هر قومیتی می توانند با یکدیگر دیدار کرده و با دیدن برخی از کشورها از یکدیگر قدردانی کنند ، یک نعمت واقعی است.

در کنار غرور و لذت گردشگری ، این صنعت همچنین یک صنعت بزرگ است که از زندگی میلیون ها نفر پشتیبانی می کند. کشورهایی که در غیر این صورت ویران می شوند ، وسایل خود را برای رشد از طریق گردشگری می یابند.

به خاطر همین نکات مختلف است که گردشگری بخش بسیار مهمی از جهان ما باقی خواهد ماند!

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر