آشنایی با مخمل کوه لرستان + تصاویر

آشنایی با مخمل کوه لرستان + تصاویر

مخمل کوه ، به معنی ادبی کوه مخملی ، کوهی چشم نواز و محبوب است که در خرم آباد ، مرکز استان لرستان ، غرب ایران تسلط دارد. خوب متوجه شده اید ، سفر مجازی امروزمان در این بهار زیبا به منطقه ای خوش آب و هوا در خرم آباد است. از بخش گردشگری سایت تفریحی جیران به آشنایی با مخمل کوه لرستان به همراه تصاویر زیبایش می پردازیم.

این منطقه زیبا در شمال خرم آباد ، در دره مخمل کوه واقع شده است. این به دلیل فراوانی سنگهای کوچک و گلها در راه به همان نامیده می شود.


موارد پیشنهادی


مخمل کوه زنجیره ای از کوه ها در لرستان است که 2900 متر در بالاترین نقطه خود قرار دارد. در شمال شرقی خرم آباد است. به عنوان بخشی از دره خیدالو ، این کوه های زنجیره ای بخشی از شهر خرم آباد را در دامنه های آن جای داده است. مخمل کوه دارای بافت رسوبی است و بیشتر آن توسط خزه و گلسنگ پوشانده شده است.

با شروع فصل بارندگی، اینها در مناطقی از کوه ها که آفتاب کمتری دارد رشد می کنند و در یک بافت مخملی سبز و سیاه تکثیر می شوند. مخمل در فارسی به معنای مخمل است.


جالب است بدانید: تعبیر خواب گل


نام “مخمل” از آنجاست که مناظر طبیعی رهگذرانش را وادار می کند که درباره آن فکر کنند ، “یک کوهپایه زیر پتوهای مخملی”! چنین تصوری از این واقعیت ناشی می شود که مخمل کوه ، که دارای بافت رسوبی است، به شدت تحت سلطه گلسنگ و خزه است که از رنگ های سبز تا سیاه متغیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − سه =

پست بعدی

بهترین شیرینی افطار در طب اسلامی

چ آوریل 14 , 2021
بهترین شیرینی افطار در طب اسلامی در اسلام فرمول کلی […]
بهترین شیرینی افطار در طب اسلامی