آشنایی با دژ سردشت دزفول

آشنایی با دژ سردشت دزفول

متاسفانه همچنان مجبور هستیم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم و مسافرت نرویم تا این بیماری کنترل شود پس با یک سفر مجازی دیگر که از بخش گردشگری سایت تفریحی و سرگرمی جیران برایتان جمع آوری کرده ایم پیشنهاد می کنیم آشنایی با دژ سردشت دزفول را نظاره گر باشید.

دژ محمدعلی خان یا در سردشت در سال ۱۲۳۲، محل مبارزات محمدعلی خان اول و محمود صالح چهارلنگ بختیاری، علیه ظلم های خانلرمیرزا احتشام الدوله، حاکم وقت لرستان و خوزستان و پسرش ابراهیم میرزا در حکومت قاجار بود.


موارد پیشنهادی


برخی از تاریخ دانان بر این باور هستند که این دژ به همین علت به نام دژ محمدعلی خان نام گذاری شده است. از این دژ در کتاب های تاریخی با نام های دز استوار، دز، مندزون یا دژ محمدعلی خان نام برده شده است.

آبشار دوقلوی دژ محمدعلی خان در دامنه دژ قرار دارد. آبشار سمت راست با جریان آب کمتر، پشت یک درخت «مورد» پنهان شده است، اما آبشار سمت چپ، کاملا مشخص است. رنگ دژ محمدعلی خان، خاکی و در برخی از قسمت های سیاه و تیره است و همین مسئله، ابهت این دیواره عظیم را در نگاه بیننده چند برابر می کند.

پوشش گیاهی اطراف دژ و آبشار به زیبایی جلوه طبیعی این منطقه می افزایند. کمپ مقابل این آبشار دوقلو، یکی از بهترین گزینه های اقامتی است که به افراد علاقه مند به طبیعت توصیه می شود.


بیشتر بخوانید: آشنایی با منطقه سادات حسینی – ایذه


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 1 =

پست بعدی

دانلود آهنگ دورت بگردم از دانوش

ش ژانویه 23 , 2021
دانلود آهنگ دورت بگردم از دانوش هم اکنون از بخش آهنگ سایت تفریحی و سرگرمی جیران […]
دانلود آهنگ دورت بگردم از دانوش