0

شارژ باتری در چند ثانیه

شارژ باتری در چند ثانیه

شارژ باتری در چند ثانیه

تبدیل الکتریسیته به هیدروژن با ریزموج . از بخش تکنولوژی سایت تفریحی جیران پیشنهاد می کنیم تا با مطلب امکان شدن شارژ باتری در چند ثانیه را مطالعه نمایید.

شارژ باتری در چند ثانیه

محققان دانشگاه «پلی‌تکنیک والنسیا» (UPV) و شورای تحقیقات ملی اسپانیا (CSIC) به فناوری جدیدی برای تبدیل الکتریسته به هیدروژن یا محصولات شیمیایی با استفاده از ریزموج دست پیدا کردند.


موارد پیشنهادی


این کشف جدید یک پیشرفت مهم و کلیدی برای کربن‌زدایی در صنعت محسوب می‌شود. این روش جدید تبدیل برق به هیدروژن هزینه‌های سرمایه‌گذاری را بطور محسوسی کاهش می‌دهد چرا که دانشمندان می‌توانند فرایندهای الکتروشیمیایی را بدون نیاز به الکترود و به صورت مستقیم انجام دهند.

پروفسور «خوزه مانوئل سرا» از موسسه «فناوری شیمی» (ITQ) اعلام کرده:

«این فناوری پتانسیل عملی بالایی به خصوص برای ذخیره‌سازی انرژی، تولید سوخت‌های مصنوعی و مواد شیمیایی سبز دارد. این موضوع امروزه از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که صنایع و همچنین حمل و نقل به سمت کربن‌زدایی و استفاده از الکتریسیته حرکت می‌کنند و باید برای کاهش مصرف انرژی و مواد از منابع فسیلی شامل گاز طبیعی و نفت به اهداف خود در سال ۲۰۳۰ و ۲۰۴۰ دست پیدا کنند.»

یکی از اساتید موسسه «ITACA» در دانشگاه UPV به نام «خوزه مانوئل کاتالا» درباره قابلیت‌های این فناوری اعلام کرده:

«این روش امکان تبدیل برق تجدیدپذیر که از منابع مختلف مانند انرژی خورشیدی یا بادی بدست می‌آید به محصولات با ارزش افزوده و سوخت‌های سبز را ممکن خواهد کرد. این فناوری کاربردهای بی‌شماری دارد و امیدواریم با تنظیم مواد مرکب و شرایط کاری، کاربردهای جدیدی برای آن در زمینه ذخیره‌سازی انرژی و همچنین صنایع ایجاد شود.»

یکی دیگر از کاربردهای این فناوری که می‌تواند به محبوبیت بالایی دست پیدا کند، باتری‌ها با سرعت شارژ فوق سریع است. این فناوری می‌تواند امکان شارژ باتری‌ها در چندین ثانیه را فراهم کند. کاتالا به این موضوع اشاره کرده که این فناوری می‌تواند باعث کاهش فوری الکترود که انرژی را ذخیره می‌کند، شود.

این موضوع به معنای آن است که آن‌ها می‌توانند از یک شارژ مبتنی بر لایه دو بعدی که چندین ساعت طول می‌کشد، به سمت فرایند شارژ همزمان حرکت کنند که کل حجم سه بعدی ماده را دربر می‌گیرد و زمان شارژ را به چندین ثانیه کاهش می‌دهد.


بیشتر بخوانید: بهترین ساعت رابطه زناشویی


نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

مشاهده بیشتر