0

مزایای ورزش پیلاتس

مزایای ورزش پیلاتس

مزایای ورزش پیلاتس

با مزایای ورزش پیلاتس از بخش ورزشی سایت تفریحی جیران همراه باشید.

فواید ورزش پیلاتس

فواید ورزش پیلاتس فراوان است، به عنوان مثال رابطه جنسی و خواب بهتر، تقویت قوای عمومی بدن، اصلاح ساختار بدن، قامتی صاف و کشیده‌تر، بهبود دردهای کمری و گردنی و فواید دیگری که در این مطلب به آن‌ها اشاره می‌کنم.

ورزش پیلاتس یک روش تمرینی کامل است

تمرینات ورزش پیلاتس بدن را به عنوان یک کل یکپارچه ورزیده می‌کند و باعث افزایش قدرت و انعطاف پذیری عضلات و همچنین افزایش دامنه حرکتی مفاصل می‌شود. توجه به تناسب تمام اندام‌های بدن، از جمله تنظیم عملکرد ذهن و شیوه صحیح تنفس، سطح آمادگی جسمانی یکپارچه‌ای را فراهم می‌کند که در کمتر ورزشی قابل مشاهده است.

ورزش پیلاتس به تنهایی یک روش تمرینی کامل و برای همه ورزش‌ها یک مکمل بسیار مفید است. پیلاتس مجموعه‌ای از قوانین و ساختارها است که باعث شناخت و درک کاملی نسبت به جسم شده تا مفهوم بیشتری از حرکات و رفتارهای بدنی پیدا کنیم. در نتیجه امکان اشتباه در هر حرکت مانند وزنه زدن، دویدن یا ضربه زدن را به حداقل برسانیم.


حتماً بخوانید: آب کردن شکم با تغذیه


پیلاتس اصلاح کننده ساختار بدن است

تحقیقاتی که بر روی ورزشکاران پیلاتس صورت گرفته، نشان می‌دهد ناهنجاری‌های اکتسابی آناتومیکی از قبیل گودی کمر، افتادگی شانه، کوتاهی عضلات و دیگرناهنجاری‌های آناتومیکی ستون مهره‌ها در بدن افرادی که دست کم هفته‌ای دو جلسه تمرینات ورزش پیلاتس را اجرا می‌کنند به شکل محسوسی بهبود می‌یابد.

ورزش پیلاتس به هیچ وجه مضر نیست

در اغلب شیوه‌های تناسب اندام اعم از تمرین با وزنه و یا حتی تمرین با کش با توجه به اینکه فشار از خارج بر عضلات وارد شده و بدن نیز در کنترل فشارهایی که از بیرون بر آن وارد می‌شود گاهاً ناتوان ظاهر می‌شود اغلب مصدومیت زا بوده‌اند…

اما پیلاتس در صورت اجرای صحیح و با توجه به اینکه نیرویی خارج از بدن به عضلات وارد نمی‌کند، مصدومیت زا نیست و از آنجاکه تمرکز تمرینات پیلاتس بر افزایش انعطاف بدنی و اصلاح ساختار بدن می‌باشد، می‌تواند در پیشگیری و درمان مصدومیت‌های ورزشی و یا حتی مصدومیت‌های غیر ورزشی که در جریان زندگی برای ما حادث می‌شود مؤثرتر واقع گردد.

پیلاتس کاهش دهنده دردهای مهره‌ای است

عوامل مختلفی در ایجاد دردهای مهره‌ای نقش دارند. تمرینات پیلاتس بر کاهش درد و افزایش استقامت عضلات شکم و پشت مبتلایان به دردهای مهره‌ای مزمن بسیار موثر است، آگاهی از وضعیت طبیعی بدن و توانایی حفظ پاسچر صحیح کلید اصلی تمرینات پیلاتس است.پیلاتس ضامن سلامت ستون مهره‌ها است

کمردرد یک ناهنجاری اسکلتی ماهیچه‌ای است که حدود ۸۰ درصد افراد در زندگی با آن مواجه می‌شوند. پزشکان بر این باورند سن ابتلا به کمردرد و دردهای مزمن در ناحیه ستون فقرات پایین آمده و موضوع بسیار نگران کننده است. اکثر کمردردها ناشی از سبک زندگی نادرست و پایین بودن سطح اطلاعات مردم در خصوص فعالیت‌های صحیح بدنی است.

با استفاده و بهره‌مندی از تمرینات اصولی، قاعده‌مند و خاص ورزش پیلاتس می‌توان وظیفه عضلات را به آنها یادآوری کرد تا ضمن بهبود علائم با حفظ پایداری ستون فقرات از مزمن شدن و عود دردهای مهره‌ای مانند کمردرد یا درد گردن جلوگیری کرد.

قامتی صاف‌ و کشیده‌ از دیگر فواید ورزش پیلاتس

ورزش پیلاتس افزایش حجم عضلات، نظیر آنچه که در بدنسازی و تمرین با وزنه رخ می‌دهد را توصیه نکرده و به شما نیز نوید نمی‌‌دهد. پیلاتس به کشیده تر شدن و بلند تر کردن عضلات و اصلاح ساختار بدن تمرکز و تاکید دارد و صد البته انعطاف بدنی را نیز بسیار مورد توجه قرار می‌دهد.

به کمک پیلاتس و تاکیدی که بر تقویت و کشش عضلات دارد. قدرت، استقامت و انعطاف بدن به وضوح افزایش پیدا می‌کند در نتیجه انحناهای غیرطبیعی ناشی از الگوهای نادرست ساختار قامتی بهبود می‌یابد. به همین دلیل ساختار قامتی صاف و کشیده‌تر می‌شود.

ورزش پیلاتس تنظیم کننده شیوه صحیح تنفس

تنفس یک فرایند ناخودآگاه و خودکار است که توسط سیستم عصبی کنترل می‌شود، كاری كه ما هر لحظه بدون این كه بر آن تمرکز داشته باشیم انجام می دهیم، جالب است بدانید تكنیك صحیح تنفس اصلا راحت نیست و ما می‌توانیم زندگی‌مان را با شیوه‌ی صحیح تنفس بهبود ببخشیم.

از دیگر فواید ورزش پیلاتس و مهمترین اصول آن، روش تنفسی مخصوص پیلاتس است که آن را از دیگر روش‌های تمرینی متمایز می‌کند. با مداومت بر انجام تمرینات پیلاتس می‌توان فرآیند خودآگاه تنفس را تجربه و نظم و ریتم تنفس را تنظیم کرد.

پیلاتس سازنده‌ی اندامی موزون و متناسب

پیلاتس ورزشی است که تاثیر آن بر آب کردن شکم و پهلو ثابت شده است. حرکات ورزش پیلاتس بر روی عمیق ترین لایه عرضی شکم مانند یک کمربند کار می‌کنند و باعث تقویت عضلات میان تنه و کاهش توده چربی شکم و پهلو می‌شوند.

تمرینات پیلاتس به شکل محسوسی موجب کاهش درصد چربی بدن و افزایش توده عضلانی شما می‌شود در نتیجه شکل بدن‌تان را تغییر داده و آن را یکپارچه می‌کند، حتی اگر عدد روی ترازو تغییر نکند، لباس‌های شما بهتر به بدن‌تان می‌نشیند، چه اضافه وزن داشته باشید چه کمبود وزن به وزن طبیعی خواهید رسید.


مطالب پیشنهادی

مژه هایی زیبا و پرپشت با خط چشم نامرئی

شیک ترین مانتوهای سنتی


نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر