0

5 باور غلط در مورد تخت های برنزه

5 باور غلط در مورد تخت های برنزه

5 باور غلط در مورد تخت های برنزه

تخت های برنزه ممکن است ایده خوبی به نظر برسد، به هر حال، علیرغم اینکه مطمئناً دلایل زیادی برای قدم گذاشتن در داخل یکی از آنها شنیده اید، پس بهتر است این مطلب را مطالعه نمایید تا آگاهی لازم را در این باره بدست آورید: آنها به هیچ وجه ایمن نیستند. (مطمئناً، صاحبان سالن های تخت برنزه و تأثیرگذارانی که برای تبلیغ آنها هزینه می کنند، سعی می کنند شما بر خلاف این فکر کنید.) آنها این کار را با نشان دادن اسطوره ها از پشت بام ها، انتشار عقاید غلط مانند: آنها ویتامین D بیشتری به شما می دهند! آنها دندانهای شما را سفید می کنند! آنها آکنه شما را درمان می کنند! تبلیغ می کنند. بهتر است 5 باور غلط در مورد تخت های برنزه را از بخش دانستنی های سایت تفریحی جیران همراه باشید.

5 باور غلط در مورد تخت های برنزه

اگرچه ممکن است همه این گفته ها بسیار سعادتمندانه به نظر برسند، اما واقعیت این است که آنها توسط جامعه علمی پذیرفته نیستند و حتی اگر این مزایا درست باشد، اگر آنها را در برابر افزایش قابل توجه خطر سرطان پوست که دومین مرحله بعد از رفتن به تخت برنزه خود را نشان می دهد، بی معنی خواهد بود.

6 – 1. باور غلط: ویتامین D را از تخت های برنزه دریافت می کنید

شاید شما شنیده باشید که تخت های برنزه یک راه حل عالی برای به دست آوردن سطح مطلوب ویتامین D در اواسط زمستان است. گرین متخصص زیبایی می گوید یک تخت برنزه گرم و دنج است، گرین می گوید که یک تخت برنزه در تأمین مقدار مورد نیاز ویتامین D مورد نیاز بدن ناتوان است.

در عوض: مکمل ویتامین D را امتحان کنید

یکی از بهترین راه ها برای افزایش سطح ویتامین D آگاهی از آنچه مصرف می کنید است. در حالی که بسیاری از غذاهای غنی از ویتامین D وجود دارد – مانند ماهی های روغنی ، گوشت قرمز و زرده تخم مرغ – اضافه کردن یک مکمل به ترکیبات غذایی شما اغلب سالم تر است. این ویتامین با قدرت بالا و ویتامین D گیاهی ساخته شده است و به گونه ای طراحی شده است که یک بار در روز مصرف می شود.


موارد پیشنهادی


6 – 2. باور غلط: تخت های برنزه دندانهایتان را سفید می کنند

دلیل دیگری که برخی از افراد دوست دارند از تخت های برنزه استفاده کنند به این دلیل است که نور پرقدرت آنها می تواند دندان ها را سفید کند. در حقیقت ، گرین می گوید که تخت های برنزه به هیچ وجه بر رنگ دندان شما تأثیر نمی گذارد. استفاده از تخت برنزه به هیچ وجه در رنگ دندان های شما تاثیری ندارد. وی توضیح می دهد: “گاهی اوقات از نور ماورا UV بنفش بعنوان تسریع كننده برای برخی روشهای سفیدكننده استفاده می شود ، اما فقط برای تسریع واکنش شیمیایی ژل فعال کننده سفید روی دندانها است. “نور ماورا بنفش ، که به این روش استفاده می شود ، یک رویکرد متمرکز است که در ترکیب با یک ماده فعال برای سفید کردن دندانها استفاده می شود. با این حال، دراز کشیدن در یک تخت برنزه و لبخند زدن به هیچ وجه دندان های شما را سفید نمی کند، زیرا هیچ چیزی روی دندان های شما وجود ندارد که دندان های شما را سفید کند.

در عوض: از نوارهای سفیدکننده استفاده کنید

اگر دلیل اصلی شما برای رزرو قرار ملاقات برنزه کردن، بهبود ظاهر دندان های شما است، بهتر است در عوض از نوارهای سفیدکننده تهیه کنید. این مواد به ویژه با پراکسید هیدروژن سفیدکننده تزریق می شوند و همراه با روغن آدامس تغذیه ای هستند تا فرآیند را تا حد ممکن بدون درد انجام دهند. از همه بهتر، برخلاف برخی از نوارهای سفید کننده دیگر ، این سفیدکننده منجر به آسیب دندان های اصلی و حساسیت لثه پس از استفاده نمی شود. آنها را به راحتی بگذارید و بگذارید در یک ساعت جادوی خود را انجام دهند، پوست آنها را جدا کرده و با روغن آدامس استفاده کنید. به همین راحتی!

6 – 3. باور غلط: تخت های برنزه کمتر از خورشید مضر هستند

فقط به این دلیل که تخت های برنزه ویتامین D کافی را تأمین نمی کنند، به این معنی نیست که آنها بیش از حد از نور UV برخوردار نیستند. در واقع ، طبق بنیاد سرطان پوست ، “مرتباً برنزه کننده هایی که از آفتابگیرهای فشار قوی استفاده می کنند در مقایسه با دوز دریافتی از قرار گرفتن در معرض آفتاب، ممکن است 12 برابر دوز سالانه UVA دریافت کنند. تخمین زده شده است که 10 دقیقه در یک تخت برنزه با اثرات سرطانی 10 دقیقه در آفتاب تابستان مدیترانه مطابقت دارد. ”

علاوه بر این، طبق آكادمی پوست آمریكا، “فقط یك جلسه برنزه كردن در محیط داخلی می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد (ملانوم 20٪ ، كارسینوم سلول سنگفرشی 67٪ و كارسینوم سلول پایه 29٪).”

در عوض: از خورشید و تخت برنزه دور بمانید

خطرات تخت های برنزه کمتر از قرار گرفتن در معرض آفتاب نیستند. هر دو از نظر زیبایی برای پوست شما مضر هستند، اما آنچه مهمتر است این است که هر دوی این فعالیت ها به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان های پوست را تهدید می کند.

6 – 4. افسانه: برنزه کننده پایه محافظ و ایمن است

بعضی افراد می گویند هر ساله کافیه اول برنزه شد و بقیه تابستان را می توان براحتی بدون آفتاب سوختگی و بدون استفاده از ضدآفتاب قایقرانی کرد. در حالی که برخی از افراد به دنبال دستیابی به برنزه شدن در طبیعت هستند، برخی دیگر تخت برنزه را انتخاب می کنند – به خصوص در زمستان. متأسفانه، برنزه کردن افراد، به ویژه آنهایی که پوست رنگی دارند، چیزی به عنوان برنزه شدن پایه ایمن وجود ندارد و بدست آوردن یکی از آنها قطعاً محافظت کامل در برابر آفتاب سوختگی در آینده را ایجاد نمی کند. متخصص می گوید: “این ممکن است SPF متوسطی از 3 تا 4 را به شما بدهد که مطمئنا SPF حداقل 30 توصیه شده توسط آکادمی پوست آمریکا برای محافظت از UVR کافی نیست.” “برنزه پاسخ بدن شما در برابر آسیب اشعه ماورا بنفش و نشانه ای از آسیب سلولی پوست است. این تلاش بدن شما برای محافظت از خود در برابر صدمات بیشتر است اما معمولاً برای محافظت در برابر آسیب های بعدی کافی نیست. ”

در عوض: از قهوه ای مایل به زرد پایه رد شوید.

این عبارت را به حافظه بسپارید که: چیزی به نام برنزه شدن سالم وجود ندارد. گرفتن “برنزه پایه” نه از خطر آفتاب سوختگی در جلسات بعدی برنزه شدن جلوگیری می کند و نه توانایی برنزه شدن را بهبود می بخشد. دراز کشیدن در زیر آفتاب (یا در تخت برنزه) برای برنزه شدن پوست اساساً برای پوست شما وحشتناک است و می تواند منجر به عواقب تهدید کننده زندگی (سرطان پوست) شود.

 

6-5. افسانه: تخت های برنزه اختلال عاطفی فصلی (SAD) را درمان می کنند.

برخی از مردم معتقدند که می توانند با برنزه کردن کم رنگ، اختلال عاطفی فصلی (SAD) را درمان کنند. در مقابل، این متخصص می گوید که هیچ مدرک قطعی وجود ندارد که نشان دهد اشعه ماورا بنفش (نور نامرئی) همان نفع نور روشن (نور مرئی) را دارد. وی افزود: “این یک واقعیت شناخته شده است که لامپ هایی که برای درمان اختلال عاطفی فصلی طراحی شده اند، بیشترین میزان اشعه ماورا UV بنفش را فیلتر می کنند یا تا حد ممکن نور ماورا بنفش ساطع می کنند”

در عوض: نور درمانی را امتحان کنید

این لامپ با ظاهری مینیمالیستی، نور فوق العاده درخشان و قابل مشاهده ، 10،000 LED با طیف کامل LED را تقلید می کند. با سه سطح روشنایی همراه است و 99.9 درصد از اشعه ماورا بنفش را فیلتر می کند. نتیجه؟ تقویت خلق و خوی فوری بدون اینکه پوست شما را در معرض خطر قرار دهد.


بیشتر بخوانید: معرفی روستای سحر انگیز تخت سلیمان


6 – 6. باور غلط: برنزه شدن به درمان آکنه کمک می کند

شایعاتی وجود دارد که استفاده مکرر از تخت های برنزه به شما کمک می کند تا از جوش و آکنه پوستی دور بمانید. در حقیقت، گرین می گوید که برنزه شدن پوست باعث کم آبی بدن می شود که در واقع می تواند آکنه را تشدید کرده و به افزایش رنگدانه دائمی منجر شود.

در عوض: از درمان های موضعی اثبات شده استفاده کنید

قبل از استفاده از تخت برنزه به امید خلاص شدن از شر جوش و آکنه، یک درمان موضعی مانند لوسیون خشک کن را انتخاب کنید و استفاده کنید. این ماده با اسید سالیسیلیک، گوگرد و کالامین ساخته می شود تا روغن اضافی را جذب کند، منافذ پوست را مسدود کرده و پوست را تسکین دهد. فقط بخاطر داشته باشید: در حالی که جدا از هم به نظر می رسد، این لوسیون صورتی و شفاف، نباید شل شود. در عوض، یک پنبه را به فرمول آغشته کنید، تا انتها به رسوب صورتی در پایین ظرف فرو کنید و آن را روی پوست خود بمالید. تا صبح خواهید دید که جوش شما تقریباً ناپدید شده است. جای تعجب نیست که بسیاری از خریداران آن را جادوی مراقبت از پوست می دانند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

مشاهده بیشتر