0

گوژپشتی کارمندان

گوژپشتی کارمندان

گوژپشتی کارمندان

با گوژپشتی کارمندان از بخش دانستنی های سایت تفریحی جیران همراه ما باشید.

گوژپشتی کارمندان

” اما “

کارشناسان هشدار داده اند اگر کارمندان ادارات در محیط کاری خود تغییر ایجاد نکنند در مدت بیست سال، به ظاهر خاص و غیر عادی میرسند. آنها نمونه یک کارمند با حجم طبیعی به نام “اما” را ساخته اند تا شکل کارمندان دفاتر در آینده را نشان دهند …!!!

“اما” از مجموعه مشکلات سلامتی ناخوشایند از جمله گوژپشتی دائم، واریس و چشمان قرمز، رنج می برد …!!!

این عروسک به دلیل نشستن در وضعیت نامناسب در مدت طولانی پشت خمیده ای پیدا کرده است. رگهای واریسی ناشی از جریان خون ضعیف، شکم گرد ناشی از وضعیت پایدار و بدون تغییر و چشمان خشک و قرمز از ساعات طولانی خیره شدن به صفحه کامپیوتر، شرایط خاصی اس که برای او ایجاد شده است…

“ویلیام هِیگام” ارزیاب و گزارشگر رفتار کارمندان می گوید: گزارشات کارمندان آینده نشان می دهد که کارفرمایان و کارگران واقعاً باید به این موضوع توجه کرده و مشکلات سلامتی کارمندان در محیط کار را برطرف کنند.

گوژپشتی گونه‌ای نقص است که در آن ستون فقرات به علل مختلفِ مادرزادی یا اکتسابی دچار افزایش قوس غیرطبیعی در ناحیهٔ سینه‌گاهی می‌شود. البته گوژپشتی در ناحیه گردنی یا کمری هم ممکن است به‌وجود آید اما معمول میزان آن به‌اندازه‌ای نیست که سبب از بین رفتن کامل تورفتگی گردنی و کمری شود؛ ازاین‌رو این واژه بیشتر برای ناحیهٔ سینه‌ای کاربرد دارد.

در برخی از افراد ممکن است میزان آن به‌اندازه‌ای کم باشد که با ورزش رفع شود، اما در مواردی که مقدار آن در رادیوگرافی ستون فقرات کمتر از ۴۰ درجه باشد با کمک ارتز (معمولاً ارتز یا بریس میلواکی) در قبل از سن بلوغ قابل رفع است در حالتی که میزان قوس بیشتر از ۴۰ درجه باشد یا در زمان مراجعه بیمار بالغ باشد معمولاً تنها راه درمان قطعی عمل جراحی است.

 


بیشتر بخوانید:


نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + سیزده =

مشاهده بیشتر