0

اگر گیاهان نباشند چه می شود

اگر گیاهان نباشند چه می شود

اگر گیاهان نباشند چه می شود

پس جهانی بدون گیاه و درخت را تصور کنید؟ آیا چنین جهانی حتی می تواند وجود داشته باشد؟ تصور کنید هیچ کاغذ، مقوا، آدامس یا هر محصول درختی دیگری وجود ندارد. با بخش دانستنی های سایت تفریحی جیران همراه باشید تا بدانید اگر گیاهان نباشند چه می شود؟

همه باید به منبع دیگری روی آورند اما آیا کسی بدون وجود گیاه می تواند زنده بماند. زیرا گیاهان نه تنها کاغذ و چیزهای دیگر در اختیار ما قرار می دهند بلکه نقش مهمی در چرخه کربن دارند. آنها تنها دلیل وجود خود ما هستند. اما با توجه به افزایش جمعیت، پایان رویش گیاهان نزدیک است!

اگر گیاهان نباشند چه می شود

بدون گیاه چه مضراتی دارد؟

راه حل های زیادی برای مسئله زیست محیطی به نام جنگل زدایی داده شده است. اما آنچه ما از دست می دهیم این چیزهای آرام بیرون از خانه نه تنها زمین را به هم نزدیک می کنند بلکه ما را نیز به هم نزدیک می کنند. بدون آنها، نه تنها کاغذ یا چوب از بین می رود بلکه از ابتدا چیزی وجود نخواهد داشت.

اگر این روزها از کسی بپرسیم چه چیزی درخت است؟ آنها فقط پاسخ می دهند که چیزی که در بیرون ایستاده است درخت است ، اما درختان چیست؟ آیا آنها فقط چیزهای بی فایده ای هستند که بیرون از خانه ایستاده اند یا از اهمیت بالایی برخوردار هستند یا می توانیم وقتی خواستیم آنها را از بین ببریم.

آیا می توانیم بدون گیاه زندگی کنیم؟

بیایید با درختان شروع کنیم. درختان بزرگترین و طولانی ترین موجودات زنده در این کره خاکی هستند. درختان یک جشن مهندسی فوق العاده و معجزه آسا دارند که ترکیبی از یک کارخانه پیچیده شیمیایی با سیستم های بیولوژیکی عظیم است. آنها همچنین می توانند آب و نمک را از خاک زمین به برگهای درخت منتقل کنند و برخی از درختان همگن هستند و ارتفاعات آنها بیش از 400 فوت است.


موارد پیشنهادی


فتوسنتز

منابع لازم را از خاک جذب می کند و سپس با استفاده از فرآیند فتوسنتز فرآیند پیچیده تهیه غذا برای گیاهان را آغاز می کند.

آنها نه تنها برای خود غذا تولید می کنند بلکه چوب نیز ایجاد می کنند. و همچنین بسیاری از مواد شیمیایی، دانه ها و میوه ها برای استفاده از بشر ایجاد می کنند. فقط اینها نیستند و اینجا به پایان نمی رسد آنها همچنین دی اکسید کربن را از محیط خارج می کنند. عمده گازهای گلخانه ای و تمام این روند در ساختار فیزیکی درختان اتفاق می افتد.

همه موارد فوق برای خدمت به بشر بود، اما آنها کارهای بیشتری از این انجام می دهند. آنها خانه ای برای گونه های مختلف موجودات بیولوژیکی همراه با تمیز کردن محیط هستند. آنها به خودی خود زمین کوچکی هستند. بیش از نیمی از گونه های بیولوژیکی روی زمین در جنگل های بارانی گرمسیری زندگی می کنند که دلیل اهمیت آنها بسیار زیاد است.

دنیای بدون درخت اینفوگرافیک

اما به دلیل ماهیت ما که همه چیز را مسلم می دانیم ، آنها را با کمتر از 6 درصد کاهش داده ایم. فقط به این دلیل که ما این همه سال آنها را داریم. ما فکر می کنیم که برای همیشه وجود داشته باشد اما این نحوه کار نیست. ما گیاهان زیادی را گسترش داده ایم اما همچنان زندگی مجللی پیدا می کنیم و امروزه درختان بخشی از زندگی لوکس هستند. زیرا هرکسی به آنها دسترسی ندارد.

همه ما می دانیم که روزی آن زمان فرا خواهد رسید که دیگر چیزی جز تأسف از تصمیم خودمان که گرفته ایم باقی نخواهد ماند. ما درختان زیادی را برای سبک زندگی لوکس خود بریده ایم. که باید منجر به تخریب محیط زیست و از بین رفتن بسیاری از گونه های اصلی شود.

درختان ریه های سیاره ما هستند.

آنها نفس می کشند و همانطور که گفته شده است “به اندازه کافی برای نیاز انسان وجود دارد اما به اندازه کافی برای طمع انسان نیست”. اگر به راههای جنگل زدایی خود ادامه دهیم زمان خیلی دور نیست. هنگامی که در مرحله ای قرار خواهیم گرفت که باید تصمیم بگیریم برای انسان یا حیوانات و درختان جا بیاندازیم ، و تصمیم گیری برای آن سخت نخواهد بود و پس از آن. بنابراین بدون گیاه امکان پذیر نیست.

این امر منجر به انقراض گسترده خواهد شد. اول حیوانات بیش از انسان است، اما این اولین بار نیست که یک گونه بزرگ از حیوانات منقرض می شود و این ممکن است آخرین گونه باشد زیرا ما هرگز نمی فهمیم.

بدون درخت چه اتفاقی افتاده است؟

بنابراین بدون درختان، ما در نهایت خواهیم مرد. در این دنیا حتی یک مورد زنده نمی ماند، با افزایش جمعیت و کاهش درختان ، اکسیژن کم می شود. و مقدار بیشتری از دی اکسید کربن باقی خواهد ماند زیرا تعداد گیاهان کمتری وجود خواهد داشت یا درختانی که دی اکسید کربن مصرف می کنند باقی خواهد ماند و در محیط، اکسیژن به ما بدهند.

درختان اساس زندگی هستند. آنها دارای برگها و میوه هایی هستند که حیوانات و انسانها آنها را مصرف می کنند، آنها با سفت نگه داشتن خاک توسط ریشه ها اجازه نمی دهند خاک از بین برود و محیطی برای زندگی حیوانات باشند.

بدون درخت بدون زندگی

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا جاده ها درختانی در اطراف خود دارند با این حال که فضای جاده ها را کم کرده اند؟ و اگر جاده ها نبودند ، جاده ها می توانند گسترده تر باشند ، زیرا این به عنوان سدی در برابر سر و صدایی است که توسط وسایل نقلیه موجود در جاده ایجاد می شود. آنها اجازه نمی دهند سر و صدا از آنها عبور کند تا ما مزاحم نشویم؟

آنها محل زندگی بسیاری از حشرات و حیوانات کوچک هستند که غذای حیوانات بزرگ هستند. بنابراین آنها قسمت مهمی از زنجیره غذایی هستند. غذای ما بر اساس حیوانات و گیاهان و غذای حیوانات بر اساس گیاهان و درختان است.

و هیچ درختی یعنی هیچ حیوانی و هیچ حیوانی به معنی این نیست که ما نیستیم. این به عنوان زنجیره غذایی شناخته شده است و این دلیل دیگری است. اینکه ما خواهیم مرد زیرا تعادل زنجیره غذایی بر هم خواهد خورد و به دلیل زنجیره غذایی آشفته. فقط هرج و مرج و نابودی ما و زمین ما رخ خواهد داد.

 نکاتی که باید در ذهن داشته باشید

همانطور که نژاد انسانها از انسانهای غارنشین به مردمی که در فضا زندگی می کنند پیشرفت کرده است. ما بسیاری از ماشین آلات جدید را اختراع کرده ایم تا راحتی را برای ما فراهم کنند و ما فقط به این فکر می کردیم که آینده همه چیز در سهولت و راحتی خواهد بود و چیزی به جز پیشرفت و تجملات نخواهد بود.

فقط دیدیم که فردا از امروز و در مسابقه بدست آوردن همه آن چیزها بهتر خواهد بود. ما جنبه تلخ بدست آوردن این چیزهایی را که قربانی می کردیم فراموش می کنیم. اما همه کسانی که این همه درختان پول ساز را می فروختند این را می دانستند.

اما آنها به چیزی بیشتر از پول اهمیت نمی دهند اما نمی دانستند که پول نمی تواند زندگی آنها را بخرد. آنها زندگی خود را در معرض خطر قرار ندادند بلکه زندگی ما و عزیزان ما را نیز در معرض خطر قرار دادند.

اگر چنین روشی را ببینیم که درختان تنها بخشی از طبیعت هستند که در حال نابودی هستند. پس ما اشتباه می کنیم ، بسیاری از گونه ها و حیوانات مهم نیز به دلیل انقراض درختان و گیاهان از بین رفته اند.

افزایش جمعیت به فضای بیشتری نیاز دارد و با پاکسازی جنگلها می توان مکانهای بیشتری را یافت و هر موجود بیولوژیکی با یکدیگر مرتبط است و بنابراین همه گونه های منقرض شده با ما مرتبط بودند و همه ما با طبیعت مادر مرتبط هستیم. بنابراین ، انقراض آنها به این معنی است که بخشی از ما نیز برای همیشه از بین رفته و دیگر برنخواهیم گشت.

هر چیزی هدف خود را دارد ، هیچ چیز در این دنیا بی فایده نیست و از بین رفتن گونه های دیگر قابل تعمیر نیست. هر کس به یکدیگر مرتبط است از دست دادن یکی بر دیگران تأثیر می گذارد این طبیعت جهان ما است.

به عنوان مثال، یک باکتری کوچک در قطب جنوب به دلیل اشعه ماورا بنفش کاهش یافته است و یخچال های طبیعی را به ذوب متصل می کند اما کاهش آنها باعث افزایش سطح آب اقیانوس می شود که منجر به سیل می شود.

و همه اینها به دلیل تخریب لایه ازن و ورود اشعه UV است. دنیای ما اینگونه کار می کند و همه ما باید این را درک کنیم اگر این را درک نکنیم پس از آن زنده نخواهیم بود.

نتیجه گیری:

آنچه من سعی داشتم به این نتیجه برسانم این است که من به شما معیارهای زیادی گفته ام که چگونه می توانیم بمیریم اگر گیاهان و درختان را نجات ندهیم، اما آنچه به همه کمک خواهد کرد تا درک کنند این است که اگر ما هیچ کاری برای نجات آنها نکنیم، یک روز کسی وجود نخواهد داشت که درخت خانواده شما را گسترش دهد و بزرگ کند، کسی نخواهد داشت که آن را به جلو هدایت کند و در آنجا خانواده شما به پایان می رسد. من نمی خواهم هیچ یک از شما بترسید اما ما باید علتی را درک کنیم که اگر این موارد را جدی نگیریم ممکن است با آن روبرو شویم.


بیشتر بخوانید: تعبیر خواب درخت


سوالات متداول

  • س. 1 چرا ما نمی توانیم بدون گیاه زندگی کنیم؟

ما نمی توانستیم بدون گیاه زندگی کنیم. برای افراد سه مورد ضروری برای زندگی کردن وجود دارد: هوای پاک ، آب تمیز و غذای سالم. از آنجا که گیاهان اکسیژن تولید می کنند، آب را تمیز نگهداری می کنند و گیاهان اساس کل زنجیره غذایی ما را تشکیل می دهند.

  • س .2 چه جهانی بدون گیاه؟

بدون گیاهان ، به استثنای ارگانیسم های کموتروف ساده حیات روی زمین وجود نخواهد داشت. شکارچیان غذای خود را از گیاه خواران و گیاهخواران غذای خود را از گیاهان می گیرند. اگر گیاه دیگری نباشد، همه باید شکارچی باشند.

  • س .3 چه اتفاقی با دنیای بدون درخت می افتد؟

بدون درختان، انسانها نمی توانند زنده بمانند زیرا هوا برای تنفس نامناسب است.  بنابراین، عدم وجود درختان باعث می شود میزان دی اکسید کربن در هوا  بالاتر باشد و مقدار اکسیژن کمترتر می شود!

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر