چند نکته کلیدی خانه داری

چند نکته کلیدی خانه داری

با چند نکته کلیدی خانه داری از بخش نکات خانه داری سایت تفریحی جیران همراه باشید.


درخشان نمودن فرش

برای درخشان نمودن فرشهای خانه خود می توانید از مقدار نشاسته ذرت استفاده کرده و آن را بر روی فرش بپاشید و بگذارید تا به مدت 1 تا 2 ساعت بر روی فرش باقی باشد سپس به وسیله جاروبرقی فرش را جارو کنید.


موارد پیشنهادی


برطرف کردن املاح کتری

برای برطرف کردن املاح موجود در کتری، کتری را با آب و سرکه پر کنید و بر روی اجاق گذاشته تا به جوش بیاید بعد از جوش آمدن آن را برداشته و به مدت 10 تا 12 ساعت به همان حالت بگذارید تا املاح خوب از کتری جدا شود.

دفع برچسب از روی شیشه اتومبیل

برای این منظور می توانید به این طریق عمل کنید که مقداری آبلیمو و سرکه را بر روی اجاق گاز گذاشته تا جوش بیاید سپس اسفنج را داخل این ماده کرده و بر روی چسب ها بکشید و این کار را چند مرتبه تکرار کنید تمام برچسب ها کنده خواهد شد.

تمیز کردن اشیا گچی و مرمری

برای تمیز کردن اشیا گچی داخل خانه بهترین روش استفاده از مقداری نشاسته است. بدین صورت که نشاسته را در آب حل کرده و با استفاده از یک قلم مو شروع به پاک کردن آن نمایید.

تمیز کردن لوستر و کریستال

برای پاک کردن آویزها ابتدا با استفاده از یک دستمال غبار آنها را بگیرید و خوب تمیز کنید بعد پارچه ای را آغشته به الکل کرده و لوسترها را به وسیله آنها پاک کنید.

شستشوی ظروف

در مواردی که غذا به ته قابلمه چسبیده بهترین روش برای تمیز کردن آن این است که ظرف را از آب گرم پر کنید و مقداری هم نمک نیز به آن اضافه کنید و اگر هم غذا خیلی محکم به ته قابلمه چسبیده باشد بهتر است که مقداری سرکه در قابلمه ای که آب ریخته شده بریزید و بجوشانید تا قابلمه پاک شود.

شفافیت ظروف استیل

برای شفاف نمودن ظروف استیل، قاشق و چنگال آنها را با روغن زیتون مالش دهید.


بیشتر بخوانید: پرورش و تکثیر و درمان گل یاس


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 4 =

پست بعدی

جشن تولد دختر آزاده نامداری+ عکس

د نوامبر 4 , 2019
جشن تولد دختر آزاده نامداری+ عکس با جشن تولد دختر […]
جشن تولد دختر آزاده نامداری+ عکس