0

6 مزیت نوشیدن آب گرم

6 مزیت نوشیدن آب گرم

6 مزیت نوشیدن آب گرم

تحقیقات اخیر نشان می دهد که نوشیدن آب گرم با معده خالی خواص درمانی متعددی دارد. به عنوان مثال، آبی که لیمو به آن افزوده شده باعث کاهش رادیکال های آزاد شده و به عملکرد درست اندام های مختلف کمک می کند. در اینجا 6 مزیت نوشیدن آب گرم را از بخش سلامت سایت تفریحی جیران همراه باشید.

6 مزیت نوشیدن آب گرم
همانطور که می دانید اطلاعات پزشکی اصرار دارد که شما باید حداقل هشت لیوان آب در طول روز بنوشید. اگر آغاز و پایان روز را با یک نوشیدنی گرم امتحان کنید فواید زیادی برای سلامتی شما دارد.


موارد پیشنهادی


یبوست را رفع می کند

یبوست شرایط ناراحت کننده ای است که اثرات تحریک کننده دارد. این یک مشکل شایع معده است که ناشی از کم تحرک روده است و به دلیل کمبود آب در بدن ایجاد می شود. متخصص تغذیه و متخصص تغذیه بالینی علوم غذایی و تغذیه استلا متسواس گفت: زنان مستعد عدم تعادل هورمونی هستند که یبوست به عنوان عارضه جانبی آن است. به گزارش پزشکی دیلی، نوشیدن نوشیدنی گرم در صبح باعث کاهش رشد آن می شود.

گردش خون را بهبود می بخشد

رسوبات چربی انباشته شده در سیستم عصبی با نوشیدن یک لیوان آب گرم از بین می روند. این سموم را بیرون می زند و گردش خون را بهبود می بخشد و بافت های عضلانی شما را سست می کند.

باعث کاهش وزن

نوشیدن آب گرم دمای بدن را افزایش می دهد. همچنین باعث سرعت سوخت و ساز بدن می شود و  اجازه می دهد کالری بیشتری بسوزد. نوشیدن آب گرم با لیمو روند کار را تسریع می کند. فیبرهای حشره ای لیمو هوس غذای شما را کنترل می کند و باعث می شود کمتر غذا بخورید. همچنین باعث شکسته شدن بافت چربی می شود و  کاهش وزن بیشتری خواهید داشت. نوشیدن آب و لیمو به توصیه پزشکان در صبح بهتر است.

درد را تسکین می دهد

آب درمانی همچنین باعث کاهش درد رحم ناشی از گرفتگی قاعدگی می شود. گردش خون مویرگی را بهبود می بخشد و عضلات معده و رحم شما را شل می کند. درد پریود به دلیل انقباضات دوره ای در اثر بافت های عضلانی باعث ناراحتی می شود. نوشیدن آب گرم خطرات ناشی از دردهای قاعدگی را کاهش می دهد.

از پیری زودرس جلوگیری می کند

طبق گفته Life Hack، تجمع سموم در بدن باعث می شود شما مسن تر بنظر برسید. همچنین شما را در برابر بیماری ها آسیب پذیرتر می کند. آب گرم این سموم را بیرون می کشد و سلول های پوست را ترمیم می کند. در نتیجه، پوست خود را بیشتر الاستیک و بدون نشانه های پیری می کند.

خواب را بهتر می کند

نوشیدن آب گرم قبل از خواب اعصاب را آرام می کند و باعث می شود بدن شما احساس آرامش کند. این باعث خواب می شود و هوس غذا خوردن نیمه شب را متوقف می کند. شما با معده خالی از خواب بیدار خواهید شد، اما این باعث می شود صبح احساس تازه و جوان سازی کنید.


بیشتر بخوانید


نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

مشاهده بیشتر