تاریخچه دستکش

تاریخچه دستکش

این روزها که استفاده از دستکش خیلی مطرح شده است، بد نیست یک نگاهی به تاریخچه ی دستکش از بخش مد و لباس سایت تفریحی جیران بیندازیم.

دستکش ها از زمان های خیلی قبل وجود داشتند در حدی که در نقاشی غارها هم دیده می شده است.

موارد پیشنهادی

در اصل از مصر باستان شروع شده اما در قرن دهم، بریتانیایی ها دستکش را از ابزارهای جنگ می دانستند که بیشتر از پوست آهو، گوسفند یا بزغاله درست می شده و فقط برای استفاده مردان بوده است.

حدوداً در قرن شانزده تا هفده بوده که دستکش وارد صنعت مد می شود و برای طبقات بالای جامعه و نشانه ی ثروت بوده و به مرور زمان با تنوع بیشتر، طراحی های فاخر تر دیده می شده است.

در بعضی ها حتی با طلا، نقره، سنگ های گرانبها کار می شده و در همان بازه ی زمانی دستکش های پارچه ای به وجود می آید اما بیشتر برای طبقات پایین تر بوده است.

چند وقت بعد از دستکش در تجارت استفاده می شود و آنقدر بخش مهمی از فرهنگ اروپا بود که آداب استفاده از دستکش معرفی شد. همینطور به مرور زمان تنوع رنگ، طول آستین و طراحی های مختلف دیده می شده است.

بیشتر بخوانید: بیوگرافی اندر در سیب ممنوعه

در قرن هجده دستکش های بافتنی و پارچه ای خیلی مد شد و تقریباً همه ی افراد جامعه از دستکش استفاده می کردند.

ای وسیله آنقدر تغییرات داشته که در قرن بیستم برای محافظت از سرما استفاده می شده است و زیاد جنبه ی مد نداشته است تا امروز که برای نگرفتن کرونا از دستکش استفاده می کنیم! و به نظر بعدی می آید که دستکش بتواند به جایگاه اصلی خودش برگردد.

جالب است بدانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

پست بعدی

نوجوانان دارای والدین کنترل کننده

ی ژوئن 28 , 2020
نوجوانان دارای والدین کنترل کننده یک مطالعه جدید نشان داد […]
نوجوانان دارای والدین کنترل کننده