تعبیر قی و استفراغ در خواب

تعبیر قی و استفراغ در خواب

تعبیر قی و استفراغ در خواب را از بخش تعبیر خواب سایت تفریحی و سرگرمی جیران همراه باشید.

خروج با فشار محتویات درون معده جانداران از راه دهان و گاه از راه بینی به بیرون است. این محتویات می‌تواند غذای خورده شده یا دیگر مواد درون دستگاه گوارش مانند زردآب (صفرا) باشد. استفراغ ممکن است به دلیل نوع ماده بلعیده شده (مثلاً غذای فاسد) یا واکنش مغز به علت وجود تومور، حاملگی، استرس‌های عصبی و غیره باشد. به حالتی که پیش از استفراغ در بیمار ایجاد می‌شود تهوع (احساس بالا آوردن) می‌گویند. اگر هراش (استفراغ) ادامه داشته باشد، برای جلوگیری از پیامدهایی همچون دهیدراسیون (ازدست دادن آب بدن) باید درمان گردد.

استفراغ با قی کردن (برگشت غذا) که غذای گوارش شده از راه مری به دهان برمی‌گردد اما بدون فشار است و منجر به جهیدن به بیرون نمی‌شود تفاوت دارد. تهوع و استفراغ یک واکنش محافظتی در پاسخ به علل متعددی هستند این علل شامل طیف وسیعی ازاختلالات، مانند شرایط کاملاً خوش‌خیم تا شرایط اورژانسی است. تهوع و استفراغ هر کدام می‌تواننند به‌طور مستقل رخ دهند اما معمولاً با یکدیگر مرتبطند. معمولاً تهوع منجر به ایجاد استفراغ می‌شود. تهوع با رنگ‌پریدگی، تعریق، و احساس گرگرفتگی همراه است. استفراغ تخلیهٔ همراه با فشار محتویات معده از دهان است. آروغ زدن انقباضات مکرر عضلات دیافراگم و دیوارهٔ شکم است که اغلب منجر به استفراغ می‌شود یا با استفراغ همراه است

 

دانیال (ع) گوید اگر کسی در خواب بیند قی کرد و آسان بر می آمد دلیل که از معصیت توبه کند.

اگر قی نتوانست کرد دلیل که زیانی به وی رسد.

بعضی می گویند دلیل معصیت است و زیان مال باشد.

ابن سیرین گوید اگر بیند قی کرد و خون بر آمد دلیل زیان است.

حضرت صادق (ع) فرماید که دیدن قی کردن در خواب بر شش وجه است اول توبه کردن دوم پشیمانی سوم مضرت چهارم فرج از غم پنجم امانت باز دادن ششم گشایش کارهای بسته.

اگر بیند قی کرد و همچنان خورد دلیل که چیزی به کسی بخشیده باشد باز ستاند والله اعلم

 


موارد پیشنهادی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

پست بعدی

نکات مهم نقاشی کمد دیواری

ش دسامبر 19 , 2020
نکات مهم نقاشی کمد دیواری نقاشی یک کمد ممکن است […]
نکاتی برای نقاشی کمد

ممکن است بپسندید