تعبیر خواب سجاده

تعبیر خواب سجاده

تعبیر خواب سجاده – ابریشمی – پشمی را از بخش تعبیر خواب همراه سایت تفریحی جیران باشید.

سجاده یا جانماز نوعی قالیچه است که مسلمانان بر آن نماز می‌گزارند. در صدر اسلام سجاده وجود نداشته و در ابتدای پیدایش آن، به این دلیل که سنت پیامبر نبوده، از سوی بسیاری از مسلمانان با آن مبارزه می‌شده و از جمله در دوران بنی امیه سجاده‌ها را می‌سوزاندند.

سجاده را معمولاً بعد از نماز جمع (لوله یا تا) می‌کنند. از خرافات گذشتگان این بوده که اگر جانماز جمع نشود شیطان به روی آن خواهد رفت و نماز خواهد گذاشت.

طرح اصلی سجاده فرش معمولاً محراب است. نقش قندیل، ستون و سر ستون هم در سجاده معمول است. دوران طلایی بافت سجاده اوایل سدهٔ هفدهم م. (یازدهم ه‍. ق) بوده‌است. شیعیان در بالای محراب، یا در حاشیه سجاده کتیبه‌هایی به نام معصومین – و اشعاری در مدح ایشان- و کلماتی چون «یاهو» یا حروف ابجد مانند ۱۲۱ (یا علی)، ۱۱ (هو) نقش می‌کرده‌اند. در حالی که سجاده‌های ایرانی با گل و بوته و نقش جانوران زیاد دیده شده، سجاده‌های مناطق دیگر – مانند آسیای صغیر- هرگز با شکل حیوانات دیده نمی‌شود. سجاده‌های بافت بلوچ، افغان و ترکمن رنگ متن قرمز سیر، ارغوانی تیره یا مشکی دارند

ابن سیرین گوید اگر بیند در مسجد در سجاده نشسته بود دلیل که به سفر حجاز شود قوله تعالی “واتخذوا من مقام ابراهیم مصلی” خاصه چون بیند در مسجد معتکف باشد.

جابر گوید اگر بیند که سجاده پشمین یا کرباسین داشت یا بخرید دلیل است به طاعت وو عبادت حریض و راغب شود. اگر بیند سجاده او بسوخت یا ضایع شد تاویل به خلاف این است. اگر بیند سجاده او ابریشمین بود دلیل است که طاعت و عبادت و نماز برپای مردم کند و در راه دین ضعیف باشد.


موارد پیشنهادی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

پست بعدی

رونمایی از سوپراسپرت Panther ProgettoUno مجهز به پیشرانه لامبورگینی هوراکان

د جولای 13 , 2020
رونمایی از سوپراسپرت Panther ProgettoUno مجهز به پیشرانه لامبورگینی هوراکان […]
رونمایی از سوپراسپرت Panther ProgettoUno مجهز به پیشرانه لامبورگینی هوراکان

ممکن است بپسندید