0

4 عادت قبل از خواب که باعث لاغری می شود

4 عادت قبل از خواب که باعث لاغری می شود

4 عادت قبل از خواب که باعث لاغری می شود

با معرفی 4 عادت قبل از خواب که باعث لاغری می شود را از بخش رژیم و تغذیه سایت تفریحی جیران همراه باشید.

برخی اوقات حتی با رعایت رژیم غذایی خود و مراقبت از وعده های غذایی خود در طول روز، باز هم اضافه وزن بیشتر و بیشتری پیدا می کنید. اما آیا تاکنون به عادت قبل از خواب خود و آثار آن بر غذای روز آینده فکر کرده اید؟ این مطلب می تواند شما را در یافتن علت راهنمایی کند.


موارد پیشنهادی


1. وعده آخر شب

اگر شب هنگام در حال تماشای سریال با برنامه مورد علاقه خود ریزیه خواری می کنید. مثلاً مقداری ذرت بوداده، میوه، بیسکویت و یا اسنک های مضر مثل پفک ها و چیپس ها و … احتمال زیادی وجود دارد که آنرا نادیده بگیرید! ثبت غذاهای مصرفی به صورت مکتوب در پایان هر روز به شما و متخصص تغذیه شما کمک می کند بهتر انرژی دریافتی تان را ارزیابی کرده و رژیم مناسب بگیرید.

بطور کلی غذا خوردن در حال تماشای تلویزیون یا در حال استفاده از وسایلی مثل موبایل، تبلت و لپ تاپ، باعث می شود میزان غذا خوردن از کنترل شما خارج شود و دیرتر احساس سیری کرده و مقادیر بیشتری انرژی دریافت کنید. پس مراقب تکنولوژی باشید!

2. تکنولوژی قبل از خواب

اغلب ما قبل از خواب یا در حال تماشای تلویزیون هستیم و یا با تلفن همراه به رخت خواب می رویم. باید بدانید نور آبی صفحه های نمایش قبل از خواب باعث جلوگیری از خواب عمیق و در نتیجه رفع نشدن خستگی بدن پس از خواب می شود. این خستگی در روز بعد باعث پرخوری و مستعد شدن فردد به چاقی و اضافه وزن می شود.

3. شب زنده داری

اگر از آن دسته افرادی هستید که به کم خوابی خود می بالید و با افتخار از خواب 3 ساعته خود یاد می کنید، خبر بدی برای شما داریم! بدن ما بطور میانگین به 6 تا 8 ساعت خواب شب نیاز دارد. کم خوابی باعث پرخوری در روز بعد شده، پرخوری عصبی را افزایش داده و فرد را مستعد چاقی می کند.

4. زنگ هشدار دقیقه نودی

جلسه شما ساعت 8 شروع میشود و شما زنگ هشدار گوشی خود را 7:45 دقیقه تنظیم کرده اید. این عادت باعث افزایش وزن شما خواهد شد چرا؟ در زمان اندک مصرف یک صبحانه خوب و کامل میسر نیست و حذف وعده صبحانه یکی زا مهم ترین ریسک های افزایش وزن و چاقی می شود. سعی کنید حتماً کامل با تاکید بر منابع پروتئینی سالم را مصرف نمایید.


بیشتر بخوانید: برنامه غذایی برای چاقی و لاغری


شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به کتاب لاغری لذت بخش و دائمی (متد رهتاک) نوشته الهام کیوانی مراجعه نمایید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

مشاهده بیشتر