0

5 نکته زیبایی طبیعی مو

5 نکته زیبایی طبیعی مو

5 نکته زیبایی طبیعی مو

مو یکی از نقاط ضعیف در هر خانمی است. اگر بخواهیم آن را تعریف کنیم، “پاشنه آشیل” ماست. گاهی اوقات، به نظر می رسد که آنها زندگی سرکش خود را دارند و با وجود همه مراقبت های خود، ما همیشه به جای موی روان، با یک انبار کاه بر روی سر خود هستیم ، همان چیزی است که همه ما می خواهیم. 5 نکته زیبایی طبیعی مو را از بخش زیبایی سایت تفریحی جیران همراه ما باشید.

امروز ما 5 نکته طبیعی در مورد مراقبت از مو پیدا خواهیم کرد، که به شما کمک می کند بدون آسیب رساندن موها ، بلکه ظاهر سالم و قویتری به آنها بدهید. فهرست مطالب آیا مطمئن هستید که برای موهای شما مفید است؟ هدف اصلی مو چیست؟ آیا فکر می کنید موهای شما از چه موادی ساخته شده است؟ بیایید آن را کشف کنیم ساختار پوست سر چطور؟

5 نکته طبیعی برای مراقبت از مو

1. رعایت یک رژیم غذایی سالم ، طبیعی و متعادل

2. شستن مو با آب گرم (نه خیلی سرد و نه خیلی گرم)

3. سعی کنید از استفاده از سشوار خودداری کنید ، بگذارید موهایتان به طور طبیعی خشک شود (هر زمان که می توانید)

4 با موهایتان نرم باشید

5. موهای خود را با ماسک های خانگی طبیعی تغذیه کنید

محصولات طبیعی در مقابل. محصولات با مارک گران قیمت محصولاتی که باید از آنها اجتناب کنیم عبارتند از: سدیم لوریل سولفات Diethanolamine (Dea) و Parabens سدیم کلرید یا نمک پخت و پز ، Diethanolamine (الهه) و Triethanolamine (چای) الکل پروپیلن گلیکول عطر عطر بعدی چیست؟ آیا مطمئن هستید که برای موهای شما مفید است؟ توجهی که ما برای حفظ سلامت ، زیبایی ، درخشندگی و براق شدن موهای خود می کنیم معمولاً شامل موارد زیر است: شستشوی بیش از حد مکرر ، زیرا موهای تمیز زیبا هستند استفاده از انواع شامپو ، نرم کننده ، ماسک حجم دهنده یا احیا کننده مارک های بی شماری که بازار ارائه می دهد. ما از سبک های خشک کن ، اتوی مو و برس حرارتی استفاده می کنیم تا به آنها سبکی ببخشند یا حداقل سعی می کنیم این کار را بکنیم. ما آنها را با بسیاری از رنگ ها و سایه های مختلف رنگ می کنیم. همه این کارها بدون در نظر گرفتن این اقدامات انجام می شود که در 90٪ مواقع مضر است.

5 نکته زیبایی طبیعی مو

ساختار پوست سر چطور؟

مو در پوست سر ، یا در اپیدرم (پوست) کاشته می شود که جمجمه را می پوشاند و با فیلتر کردن اشعه خورشید و جلوگیری از پراکندگی بیش از حد گرما در محیط های سرد ، از مغز محافظت می کند. پوست سر، چیزی جز لایه ای از پوست نیست، در معرض مشکلاتی مانند تغییر ، ناهنجاری ، اختلالات یا بیماری ها است.

مویرگها ، رگهای کوچکی که در کل پوست سر جریان دارند ، از طریق خون باعث تغذیه مو می شوند.
غدد چربی و غدد عرق واقع در پوست سر، از طریق ترشح سبوم و عرق به روان سازی و محافظت از مو کمک می کنند.

هر لامپ با خروجی غده چربی مطابقت دارد. از فعالیت بیشتر یا کمتر غده چربی، ویژگی خاصی از مو و همچنین برخی از مشکلات آن ناشی می شود. در واقع، اگر غدد چربی بسیار فعال باشند و مقدار زیادی سبوم ترشح کنند، موها چرب می شوند، زیرا به راحتی توسط ترشح چربی پوشانده می شوند. اگر آن غدد سبوم کمی تولید کنند، موهای ما بسیار خشک خواهد بود.


موارد پیشنهادی


5 نکته طبیعی برای مراقبت از مو

بیایید اکنون 5 نکته طبیعی در مورد مراقبت از مو را که می توانند به بهبود سلامت مو کمک کنند، ادامه دهیم.

1. یک رژیم غذایی سالم ، طبیعی و متعادل را دنبال کنید

اولین 5 نکته مفید در مورد مراقبت از موی طبیعی که امروز قصد داریم درباره آن بحث کنیم، این است: یک رژیم غذایی سالم ، طبیعی و متعادل را دنبال کنید.
همانطور که دیدیم ، پروتئین ها از 65٪ تا 95٪ مو را تشکیل می دهند، بنابراین به منظور حفظ قدرت و سلامت آن ؛ شما باید از یک رژیم غذایی متنوع متشکل از غذاهای پر پروتئین پیروی کنید. مثالها عبارتند از:
• تخم مرغ
• گوشت
• ماهی
• سویا
• پنیر
• نبض ها
• بادام زمینی ، آجیل ، و بادام

N.B. پخت غذا به طور قابل توجهی ارزش بیولوژیکی پروتئین ها را کاهش می دهد.

مصرف ایده آل روزانه پروتئین مربوط به وزن بدن است.
برای درک نحوه محاسبه مقدار پروتئین که باید روزانه مصرف کنیم ، بیایید چند نمونه عملی بیاوریم. متخصصان تغذیه با ضرب وزن بدن در 0.8 حداقل نیاز روزانه به پروتئین را محاسبه می کنند. به عنوان مثال ، اگر وزن شما 50 کیلوگرم است ، برای سالم بودن باید حداقل 40 گرم پروتئین در روز مصرف کنید. کسانی که ورزش می کنند باید از 1.6 گرم تا 2 گرم در کیلوگرم وزن بدن مصرف کنند (به عنوان مثال 80-100 گرم پروتئین در روز برای وزن 50 کیلوگرم).
مراقب باشید در این کار زیاده روی نکنید زیرا پرخوری پروتئین ها باعث استرس کبد می شود.
یک رژیم غذایی سالم و سرشار از پروتئین و ورزش بدنی منظم ، فقط به نفع موها بلکه به طور کلی برای سلامتی شما مفید نخواهد بود.

2. موها را با آب گرم بشویید (خیلی سرد یا خیلی گرم)

آبرسانی برای پوست سر ضروری است. علاوه بر این ، مو تنها زمانی می تواند قوی باشد که از پوست سر سالم و مرطوب رشد کند.
خشکی پوست سر می تواند نشانه عدم تعادل پوست باشد. می تواند باعث خارش ، تحریک ، شوره سر شود و مو آسیب ببیند. در بعضی موارد ، پوست سر بسیار خشک همچنین می تواند باعث ریزش مو شود.
به همین دلیل لازم است که با یک شامپوی معتبر از مو مراقبت کنیم و پوست و مو خود را با ماسک های مخصوص مرطوب کننده و بازسازی کننده تغذیه کنیم.

اگر هنگام حمام از آب گرم استفاده کنم چه اتفاقی می افتد؟
هنگامی که دوش می گیریم ، استفاده از آب بسیار گرم می تواند منجر به خشکی پوست سر شود و همچنین باعث ضعیف شدن موها شود و آنها را برای مدت طولانی مات و شکننده کند.
حتی اگر در زمستان مجبور نیستید موهای خود را با آب سرد بشویید ، زیرا ممکن است سرما بخورید ، توصیه می شود از آب گرم (بین 20 تا 22 درجه سانتیگراد) و از آب سرد (هر چیزی که زیر 20 درجه سانتیگراد است استفاده کنید) ) فقط برای آخرین شستشو.

مزایای آب سرد روی موهای من چیست؟

فواید آب سرد متفاوت است: باعث می شود مو از درخشش و اثر ناخوشایند “برس خشک” جلوگیری شود. منافذ پوست را سفت می کند. جلوگیری از ورود خاک و کمک به تمیز نگه داشتن مو برای مدت زمان طولانی تر.
اگر موهای شما بسیار کثیف است ، یا مجبورید آنها را بعد از ماسک یا یک بسته روغن دار بشویید ، آب سرد بهترین راه حل نیست زیرا خاک و چربی را به طور کامل از بین نمی برد. بنابراین بهتر است از آب گرم استفاده کنید و سپس برای آخرین شستشو از آب سرد استفاده کنید تا موهای شما براق شود.
شاید این یکی از مهمترین 5 نکته طبیعی مراقبت از مو امروز باشد ، اما ما معمولاً آنها را دست کم می گیریم

3. سعی کنید از استفاده از سشوار خودداری کنید ، بگذارید موهایتان به طور طبیعی خشک شوند (هر زمان که می توانید)

سطحی ترین لایه مو و لایه ای که بیشتر با عوامل جوی خارجی در تماس است لایه کراتین است.
این پروتئین از زنجیره های طولانی اسیدهای آمینه تشکیل شده است. لایه کراتین حاوی ویتامین ها و عناصر کمیاب مختلف است.
خشک کردن موهایتان با خشک کن یا استفاده مداوم از صاف کننده ، انبر ، برس های برقی و … به دلیل گرمای بیش از حد لایه کراتین را تغییر شکل می دهد و این باعث آسیب دیدن مو و ضعیف شدن آن می شود.

مراقب عمامه باشید!

همچنین درست است که “عمامه” سنتی که بسیاری ، اگر نه همه زنان ، استفاده می کنند ، روش ایده آل برای خشک کردن مو نیست. بیشتر ما عادت داریم هنگام خروج از دوش ، حوله ها را دور سر خود بپیچیم. این روش خشک کردن باعث می شود تا حوله بتواند آب موجود در مو را جذب کرده و منجر به خشک شدن تدریجی آن شود

مشکل اصلی این روش این است که ظرفیت جذب حوله کاهش یافته است. بنابراین ، وقتی به حداکثر ظرفیت خود برسد ، جذب آب اضافی را متوقف کرده و موهای ما را هنوز خیس نگه می دارد. مهمتر از همه ، اگر موهایمان را در پارچه ای مرطوب بپیچیم از خشک شدن کامل جلوگیری می کند. بنابراین موها دائماً در یک کوزه آب غوطه ور می شوند. همانطور که گفتیم ، همه چیز بیش از حد صدمه می زند و آب اضافی باعث ضعیف شدن و آسیب رساندن به موها می شود ، به ویژه نوک آن که ظریف ترین قسمت آن است.

بنابراین … چگونه می توانم موهایم را بدون خراب کردن خشک کنم؟

بهترین روش برای خشک کردن مو استفاده از حوله میکروفیبر است. به آرامی موها را بمالید تا آب اضافی شما گرفته شود و فقط در انتهای آن وقتی که قسمت زیادی از آب اضافی آن پاک شد ، آنها را با یک حوله خشک بپیچید

من یک حوله میکروفیبر پیشنهاد می کنم ، که ظرافت بیشتری روی پوست و مو دارد و در مقایسه با حوله های معمولی تری آب بیشتری جذب می کند. طبیعتاً این نوع خشک کردن به زمان و حوصله نیاز دارد. از آنجا که بیشتر اوقات وقت خود را کم می کنیم ، همیشه نمی توان از این روش طبیعی خشک کردن مو استفاده کرد. علاوه بر این ، این یک راه حل است که در تابستان مشکلات زیادی ایجاد نمی کند. اما در زمستان که دما کاهش می یابد ، می تواند برخی از مشکلات را ایجاد کند. فراموش نکنید که داشتن بیش از حد طولانی سر خیس سالم نیست: در ابتدا ممکن است هیچ عواقبی را احساس نکنید ، اما در طی چند سال ، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض دمای پایین با سر خیس می تواند مشکلات مختلفی مانند درد گردن را به همراه داشته باشد ، سردرد و غیره مراقب باشید و اطمینان حاصل کنید که هنگام خشک شدن طبیعی مو ، در حداقل 20-22 درجه سانتیگراد در مکان گرم باشید.

جایگزینی برای سشوار سنتی

کلاه یک راه حل جایگزین است که می توانید به جای اینکه بگذارید موهایتان به طور طبیعی خشک شود ، امتحان کنید ، که در ماه های زمستان توصیه نمی شود. کلاه خشک کن سشوار نسخه قابل حمل نسخه “داخلی” خشک کن های حرفه ای کلاسیک است که توسط آرایشگران استفاده می شود. این “کلاه ایمنی” به شما امکان می دهد موها را به آرامی و در دمای پایین خشک کنید. علاوه بر این ، قبل از پوشیدن آن ، می توانید فرها را جایگزین حالت معمولی ساخته شده توسط سشوار و برس کنید. با استفاده از درپوش خشک کن می توان خطر سوزاندن مو را کاهش داد زیرا خیلی به جریان هوای گرم نزدیک نیست یا با برس به آن آسیب نمی رساند. موها به روشی یکنواخت خشک می شوند و از استرس با جت مستقیم هوا جلوگیری می کنند. علاوه بر این ، با استفاده از این روش ، از بعضی از قسمتهای مو خود غافل نخواهید شد ، زیرا برخی از قسمتها به دلیل کمبود جریان هوا ، بیش از دیگران استرس نخواهند داشت. درپوش خشک کن را از کجا می توان پیدا کرد درپوش آن خیلی گران نیست و یافتن آن خیلی سخت نیست. می توانید آن را بصورت آنلاین یا در فروشگاه های تخصصی آرایشگاه ها خریداری کنید. قیمت ها از 7.00 تا 57.00 یورو است و سقف آن برای همه در دسترس است.

4- با موهایتان ملایم باشید این توصیه ای است که باید در دوش و ساحل دنبال کنید.

بهتر است موهای خیس را مسواک نزنید و آنها را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید. بعد از دوش گرفتن یا ساحل ، بسیاری از ما عادت داریم به محض اینکه از آب خارج شدیم موهای خود را شانه بزنیم در حالی که بسیاری از آنها در ساحل کلاه نمی گذارند.

وقتی مو خیس است ، آسیب پذیر است.

اگر موهای مرطوب را مسواک بزنید ، می تواند شکافته شود یا آسیب ببیند. قبل از خشک شدن موهایتان خوب است کمی روغن بذر کتان ، نارگیل یا کرچک بمالید تا به گره خوردن آنها کمک کرده و نکات غذایی را تغذیه کنید. بعد از خشک شدن آنها را به آرامی مسواک بزنید ، مسواک زدن سخت می تواند به آن آسیب برساند.

آیا خورشید می تواند به موهای من آسیب برساند؟
خورشید نیز می تواند با اشعه ماورابنفش به موهای شما آسیب برساند ، به همین دلیل توصیه می شود در ساحل کلاه بپوشید یا مقداری کرم یا ماسک بزنید ، مانند ماسک هویج برای محافظت از آن.

5. موهای خود را با ماسک های خانگی طبیعی تغذیه کنید

آخرین نکته اما اهمیت کمتری در 5 نکته طبیعی مراقبت از مو این است: به یاد داشته باشید که همیشه پوست و موها را به خوبی خشک کنید

همانطور که قبلاً در نکته شماره 2 گفتیم ، برای داشتن موهایی سالم ، قوی و براق ، حفظ آب مرطوب به خوبی ضروری است.

چگونه انجامش بدهیم؟

یکی از بهترین روش ها برای حفظ پوست سر سالم و مرطوب ، استفاده از روغن نارگیل ، دانه کتان ، کرچک یا روغن جوجوبا پس از دوش گرفتن است. نیازی به اعمال مقدار اغراق آمیز نیست ، ما نمی خواهیم موها چرب ، چرب و فریبنده به نظر نرسند ، اما می خواهیم در عوض جلوه ای سالم و براق به آنها بدهیم.

چه مقدار محصول باید استفاده کنم؟
بهترین راه برای زیاده روی در آن ریختن روغن ها در دستگاه اسپری برای جلوگیری از هدر رفتن روغن است. مقدار مصرف روغن برای موهای نرمال تا خشک باید حدود 1 قطره باشد. برای موهای چرب ، یک قطره روغن کافی است زیرا موهای چرب باعث تولید بیش از حد روغن طبیعی می شود به همین دلیل ممکن است در مقایسه با انواع دیگر موها سریعتر چرب ، چرب و کثیف به نظر برسد.

می توانید باقیمانده محصول باقیمانده را روی دستان خود به نکات بمالید ، این به شما کمک می کند تا موهای خود را بهتر گره بزنید.
برای دیدن نتایج عالی ، باید ثابت قدم باشید.

محصولات طبیعی در مقابل محصولات مارک دار گران قیمت

ماسک های مو برای پوست و مو مفید هستند. آنها ظریف ترین قسمتها مانند نکات را تغذیه ، تقویت و محافظت می کنند.
زنان غالباً به مارک های گران قیمت اعتماد می کنند و معتقدند که برای مراقبت از موها بهترین هستند اما واقعاً اینگونه نیست. این ماسک های تجاری حاوی عناصر شیمیایی هستند که در تماس با پوست قرار می گیرند و جذب بدن می شوند و این سالم نیست.

محصولاتی که باید از آنها اجتناب کنیم:

• الکل لوریل سولفات آمونیوم
• دی اتانولامین (Dea)
• دی متیکون
• فرمالدئید
• لانولین
• پارابن ها (متیل پارابن یا پروپیل پارابن)
• نفت
• پلی اتیلن گلیکول (یا PEG / پلی اتیلن یا پلی اکسی اتیلن)
• پروپیلن گلیکول
• سدیم کلرید
• سدیم لورات سولفات
• سدیم لوریل سولفات (SLS)
• رنگ های مصنوعی
• عطر مصنوعی یا عطر
• تری اتانولامین (چای)

سدیم لوریل سولفات
این ماده تقریبا در هر شامپویی وجود دارد. به ایجاد کف زیاد و تمیز کردن مو به درستی کمک می کند ، اما در پوست و مو نیز بسیار تهاجمی است. خطرناک نیست اما در طولانی مدت ممکن است موها را خراب کرده و باعث ضعف و سلامت کمتر شود.

دی اتانول آمین (Dea) و پارابنس
اینها مواد نگهدارنده ای هستند که برای تمدید تاریخ انقضا شامپوها و ماسک ها استفاده می شوند. این مواد نگهدارنده روی پوست سر و موها سمی و تهاجمی هستند و قرار گرفتن در معرض طولانی مدت این محصولات با تأثیر بر تعادل هورمونی ممکن است باعث ریزش مو شود.


بیشتر بخوانید: سلامت زنان با غذاهای هورمون دار


کلرید سدیم یا نمک پخت ، دی اتانول آمین (الهه) و تری اتانول آمین (چای)

از این محصولات به عنوان غلیظ کننده در شامپوها و نرم کننده ها استفاده می شود و آنها را خامه ای تر می کند. خبر بد این است که آنها پوست ما را خشک می کنند و همانطور که قبلاً هم می دانیم ، موهای سالم از پوست سر سالم و مرطوب حاصل می شود.

الکل

تقریباً هر شامپو یا ماسک مو حاوی الکل است. تأثیر الکل روی سر این است که باعث خشک شدن پوست سر می شود. این برای سلامت موهای شما خوب نیست ، زیرا فرسوده و محو به نظر می رسد.

 

پروپیلن گلیکول

پروپیلن گلیکول یک ماده رایج در شامپوها و سایر محصولات مراقبت شخصی است. این یک ضد یخ است.
این امر به منظور جلوگیری از یخ زدگی محصولات در حین حمل و نقل و ذخیره سازی است.
این می تواند باعث تحریک پوست ، ایجاد واکنش های آلرژیک و تغییر ساختار پوست شود.

 

عطر

این ماده در هر شامپو قرار داده می شود و تقریباً شامل سه هزار عامل شیمیایی است زیرا برای ایجاد رایحه یا بوی مصنوعی این ماده مورد نیاز است.
سوء استفاده از عوامل شیمیایی ممکن است باعث تحریک پوست سر شود.

 

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر