0

 از بین بردن جوش سرسفید در منزل

 از بین بردن جوش سرسفید در منزل

 از بین بردن جوش سرسفید در منزل

“جوش سرسفید” معمولا در بدترین زمان و بدترین جای ممکن خود را نشان می دهد و از بد شکل ترین نوع جوش ها است. برای از بین بردن جوش سرسفید در منزل ، از بخش زیبایی سایت تفریحی جیران همراه ما باشید.

هر کسی که از آکنه رنج می برد، مشکلات جوش های سر سیاه و سرسفید هم دارد، جوش سرسفید زمانی تشکیل می شود که باکتری، سبوم و یا سلول های مرده در یکی از حفره های پوست شما به دام می افتند.
جوش سر سفید، بر خلاف جوش سرسیاه راهی به سطح پوست ندارد و بسته است این جوش ها آزار دهنده بوده و معمولاً در بدترین زمان ممکن زیبایی پوست شما را به چالش می کشند اما خبر خوب این است که با تغییراتی در سبک زندگی و درمان های دارویی و موضعی می توانید از جوش سرسفید پیشگیری کنید.

 از بین بردن جوش سرسفید در منزل
درمان خانگی جوش های سرسفید

گفتنی است این جوش ها، بیشتر در افرادی که دارای پوست چرب هستند، رخ می دهد علت های دیگر جوش های سر سفید،شامل؛ رژیم غذایی ناسالم، استرس، آکنه، سیگار کشیدن،و رعایت نکردن بهداشت صورت می باشد. علائم آن، مشابه با آکنه است و تنها تفاوت آنها، این است که دردناک نیستند جوش های سر سفید را می توان به راحتی از بین برد و یا جلوگیری کرد.

32 روش طبیعی برای درمان جوش سرسفید با طب سنتی

1. اسکراب جو دوسر:
اسکراب کمک میکند، تا فولیکول های بسته مو، باز شوند شما می توانید یک اسکراب خوب، از فروشگاه محل خود بخرید، یا اینکه آنرا در خانه تهیه کنید.

مواد لازم:

یک سوم فنجان جو دو سر
یک چهارم فنجان شکر قهوه ای و یک چهارم فنجان عسل
تمام مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید. و مقدار کمی از آن را روی پوست بمالید ، به آرامی، به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید و بعد با آب گرم بشویید.

2. بخور دادن صورت:
بخور دادن یکی از بهترین راه های خلاص شدن از شر جوش های سر سفید است که باعث بسته شدن منافذ باز پوست می شود ، یکبار در هفته این کار را تکرار کنید.

3. گوجه فرنگی:
گوجه فرنگی ها غنی از ویتامین c هستند، برای پوست های کدر نیز بسیار مناسبند آنها را له کنید، سپس روی پوست خود بمالید(مخصوصا روی جوش های سر سفید)، و بعد از 5 دقیقه، صورتتان را با آب بشویید.

4. شیر:
دو قاشق غذاخوری شیر، یک قاشق غذاخوری آب لیمو، و یک قاشق غذاخودی نمک مخلوط کنید و به خوبی، هم بزنید، سپس، روی صورت به صورت دورانی بمالید. بعد از 5 دقیقه پوستتان را با آب شستشو دهید، و بعد با یک پد تمیز، خشک نمایید.

همچنین، میتوانید 4 قاشق غذاخوری شیر را با یک قاشق غذاخوری نمک، در یک کاسه ترکیب کنید، و بعد به آرامی روی صورت ماساژ دهید و بعد از 20 دقیقه، صورتتان را با آب سرد بشویید این کار را دوبار در روز تکرار کنید.

5. ماسک صورت سیب زمینی:
برای این ماسک، تعدادی سیب زمینی خام را رنده کرده، و به آسانی روی پوست قرار دهید ، و بعد از 30 دقیقه، آنرا بشویید.

6. خمیر دندان:
فلوراید موجود در خمیر دندان، باعث درمان آکنه و جوش های سر سفید می شود ، آنرا به قسمت هایی که جوش دارند، بمالید و بعد از چند دقیقه، با آب سرد بشویید.

7. ترکیب تخم مرغ و عسل:
سفیده تخم مرغ، منافذ پوست را می بندد و عسل نیز، خاصیت مرطوب کنندگی دارد ، یک دوم قاشق چای خوری روغن بادام، یک قاشق غذاخوری ماست طبیعی، یک عدد سفیده تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری عسل گرم را با هم ،و با استفاده از یک چنگال ،به خوبی هم بزنید و مخلوط کنید. یک لایه نازک از این ترکیب را روی پوست صورتتان بمالید، و بعد از 30 دقیقه با آب گرم بشویید.

8. بنزوئیل پروکسید:
بعنوان یک ماده ضد باکتریایی عمل می کند ، که منافذ بسته پوست را کاهش می دهد از ای ماده، تنها زمانی استفاده می شود که پوست دارای منافذ بسته است.

9. ماسک خاک رس:
خاک رس، کمک میکند تا سلول های مرده پوست از بین بروند کافیست، تا یک لایه نازک از آن را روی پوست بمالید، بعد از 10 دقیقه، آنرا با آب ولرم بشویید.

10. جوش شیرین:
ترکیب جوش شیرین ، با آب می تواند یک ماسک خمیری را درست کند ، آنرا روی پوست بمالید، اجازه دهید تا خشک شود، بعد با آب گرم بشویید.

11. حوله گرم:
حوله را در آب گرم بشویید، سپس آنرا بچلانید و آب های اضافی را خارج کنید بعد به روی پشت بدنتان دراز بکشید و حوله را روی صورتتان بگذارید.این کار، منافذ پوست را باز می کند ، این کار را حداقل به مدت 10 دقیقه انجام دهید (ترجیحا قبل از خواب).

باز شدن منافذ پوست با کمپرس حوله خیس

12. لیمو:
با استفاده از یک پنبه، آب لیمو را به صورتتان بمالید ، اسید سیتریک موجود در آن، منافذ را باز می کند و روغن های اضافی را خشک می کند.

13. سرکه سیب:
این ماده بهترین درمانگر ، بعد از حمام بخار است ، سرکه سیب را روی صورتتان بمالید، اجازه دهید تا خشک شود نیازی به شستن نیست.

14. نشاسته ذرت:
نشاسته ذرت را با سرکه ،به نسبت سه به یک مخلوط کنید، سپس ماسک به دست آمده را، روی مناطق مورد نظر بمالید و بعد از 15 دقیقه ،با آب گرم بشویید .

15. بادام:
مقداری بادام را آسیاب کنید و سپس با کمی گلاب و یک قاشق چایخوری جو دوسر ،مخلوط کنید و یک ماسک خمیر مانند، به دست آورید سپس این ماسک را بر روی جوش ها بمالید و بعد از 15 دقیقه، با آب سرد بشویید.

16. اسکراب برنج:
برنج را به مدت یک شبانه روز یا 5 ساعت در آب بخیسانید و سپس آن را آسیاب کنید و روی صورت بمالید این اسکراب ،برای از بین بردن تمام پوستهای مرده صورت، مورد استفاده قرار می گیرد.

راه های گیاهی و طبیعی درمان جوش سرسفید

17. اسکراب سیر، آب لیمو و پوست پرتقال:
دو حبه سیر، 3 قاشق غذاخوری آبلیمو و یک دوم پوست پرتقال(ا گر می توانید آن را در مقابل آفتاب خشک کنید و سپس پودرشان کنید) آنها را با هم ترکیب کنید و یک ماسک خمیر مانند به دست آورید ، این اسکراب را روی جوش ها بمالید، و بعد از 10 دقیقه با آب گرم بشویید. این کار را دو بار در روز تکرار کنید.

18. ترکیب شکر و روغن زیتون:
مقدار کمی روغن زیتون و یک قاشق چایخوری شکر را با هم ترکیب کنید و با استفاده از یک مسواک نرم ،آن را روی صورت خود بمالید و بعد از 5 تا 10 دقیقه با آب سرد، بشویید ؛ این کار را، یک بار در هفته تکرار کنید.

19. گلاب:
یک تکه پنبه را در گلاب خیس کنید و سپس روی صورت بمالید نیازی به شستن ندارد.استفاده روزانه از گلاب به عنوان درمان خانگی ،برای حذف از بین بردن جوش های سر سفید ،بسیار مناسب است ؛ شما می توانید برای بهبود عملکرد هرگونه ماسک، مقداری گلاب به آنها اضافه کنید.

20. اسید سالیسیلیک :
اسید سالیسیلیک ،برای حذف باکتری های موجود در سطح پوست ،بسیار موثر است ، اسید سالیسیلیک در قالب پماد نیز، موجود است آنرا روی پوست فقط در جاهایی که دارای جوش هستند ،بمالید و مراقب باشید که در مناطق دیگر پوست نفوذ نکند.

21.کرم رتینوئید:
این کرم ها، راه حل نهایی برای جوشهای سر سفید و هر نوع مشکلات پوستی دیگر، است آنها، منافذ بسته شده پوست را باز میکنند و باکتری ها وروغن های اضافه را از بین میبرند. این کرم ها، به راحتی در فروشگاه ها قابل دسترسی هستند.

22. آرد سبوس:
مقداری از این آرد را با یک قاشق غذاخوری، شیر و گلاب مخلوط کنید و به عنوان ماسک صورت استفاده کنید بعد از اینکه روی صورت اعمال کردید، اجازه دهید تا خشک شود و بعد با استفاده از آب گرم آن را بشویید.

23. ماسک دارچین:
عناصر این ماسک طبیعی را می توانید به راحتی در آشپزخانه خود پیدا کنید درون یک کاسه ،یک دوم قاشق غذاخوری پودر دارچین، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین،1 قاشق غذاخوری آبلیمو و کمی آب را مخلوط کنید سپس ،این ماسک طبیعی را روی صورت و یا گردن بمالید و اجازه دهید تا خشک شود و بعد با آب گرم بشویید ، این درمان خانگی را دوبار در هفته تکرار کنید.

24. ماست:
3 قاشق غذاخوری ماست، 2 قاشق غذاخوری جو دوسر ،یک قاشق غذاخوری آبلیمو و یک قاشق چایخوری روغن زیتون را با هم ترکیب کنید ، سپس ،این ترکیب را کاملا روی صورت و گردن خود بمالید و بعد از 5 دقیقه با آب سرد بشویید.

25. ترکیب صابون و نمک:
یک قاشق غذاخوری از صابون مایع را با یک دوم قاشق چای خوری نمک ،مخلوط کنید ؛ سپس ،این ترکیب را روی جوش های سر سفید به آرامی بمالید بعد صورت خود را با آب سرد بشویید.این کار را چندین بار در روز تکرار کنید، تا زمانی که جوش های سر سفید به طور کامل از بین برود.

26. آرد سبوس دار سبز:
یک قاشق غذاخوری روغن جوجوبا ،را با یک قاشق غذاخوری از این آرد ،با هم ترکیب کنید. سپس ،از این اسکراب برای از بین بردن جوش های سر سفید، هر روز استفاده کنید.

27. برگ های گشنیز:
یک ماسک از گشنیز آسیاب شده و مقداری پودر زردچوبه و کمی آب درست کنید سپس این ماسک را روی صورت بمالید ، این کار را یک بار در هفته تکرار کنید که هم برای درمان جوش های سر سفید و هم جوش های سرسیاه مناسب است.

28. روغن درخت چای :
روغن درخت چای ،به عنوان یک آنتی باکتریال و ضد قارچ عمل می کند باکتری های موجود روی پوست را میکشند، همچنین پیشرفت جوش های سر سفید را متوقف می کنند.اگرچه، نباید از روغن درخت چای مستقیم روی پوست، استفاده کنید زیرا باعث ایجاد یک واکنش می شود .می توانید آن را با آب و یا ژل آلوورا به نسبت 1 به 9 ترکیب کنید.ابتدا، صورت خود را پاک کنید و با استفاده از یک پنبه، آن را روی جوش ها بمالید و اجازه دهید تا خشک شود و بعد نیاز نیست که صورت خود را بشویید.

29. چوب صندل:
شما می توانید پودر چوب صندل را از فروشگاه های گیاهی خریداری کنید ؛ پودر چوب صندل را با گلاب مخلوط کنید و ماسک به دست آمده را روی صورت بمالید، و بعد از خشک شدن آن را بشویید.

30. آلوورا:
بعد از پاک کردن صورت، ژل آلوورا را روی پوست قرار دهید ، این کار، باعث می شود که پوستتان نرم و مرطوب شود .

31. چای کیسه ای:
هر چای کیسه ای استفاده شده ،را خالی کنید و سپس هر جایی که جوش سر سفید می بینید، قرار دهید این کار را حداقل دو بار در هفته، تکرار کنید.

32.ماسک برگهای شنبلیله:
با استفاده از برگهای شنبلیله تازه، و اضافه کردن آن در مقداری آب ،ماسک را درست کنید و آن را قبل از رفتن به رختخواب بر روی صورت خود بمالید و اجازه دهید،که تا صبح بماند و بعد با آب گرم بشویید.

 

هر آنچه که باید برای جلوگیری و رفع جوش های سرسفید انجام دهید:

 1. پوست صورت خود را تمیز نگه دارید و آن را دو بار در روز بشویید .
 2. مقدار زیادی آب بنوشید.
 3. از رژیم غذایی سالم استفاده کنید، که شامل:سبزیجات تازه ، میوه ها و بخصوص موادی است که، غنی از ویتامین c و E می باشد .
 4. در صورت داشتن شوره سر، هر روز موهای خود را بشویید .
 5. به صورتتان دست نزنید .
 6. ماهی یک بار ،به سونا جکوزی بروید.
 7. اگر جوشهای سر سفید شما بعد از 8 هفته ،درمان نشد و ناپدید شد، یک متخصص پوست را ملاقات کنید.
 8. به جای کرم های آرایشی شیمیایی ،از روغن های گیاهی استفاده کنید.
 9. قبل از رفتن به رختخواب ،آرایش خود را پاک کنید.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

مشاهده بیشتر