آواز قو یعنی چی؟!

آواز قو یعنی چی ؟!

با مطلب جالب آواز قو یعنی چی ؟! از بخش حیوانات سایت تفریحی جیران همراه باشید.

قو تنها پرنده ای است که یک بار عاشق می شود و برای همیشه پای عشقش می نشیند و در تمام زندگی هر کاری برای راحتی عشقش انجام می دهد. قو تنها پرنده ای است که زمان مرگش را می داند چه زمانی است!

قو یک هفته مانده به مرگش میرود جایی که برای اولین بار عشقش یعنی جفتش را دیده و عاشقش شده است. آنجا می ماند تا زمان مرگش فرا برسد.

یک روز مانده به مرگش یه آوازی برای عشقش از خودش سر میدهد و می خواند که بهترین و زیباترین آواز میان پرنده ها است.

بعد سرش را روی بال هایش می گذارد و می میرد…!

این پرندگان مانند دیگر اعضای خانواده اردکیان گیاهخوار هستند و از گیاهان آبزی تغذیه می‌کنند. آن‌ها گاه موجودات ریز زیرآبی و به ندرت ماهی‌ها را نیز می‌خورند. قوها در طول زندگی به‌طور معمول تنها یک همسر اختیار می‌کنند و میزان جدایی در آن‌ها بسیار کم است. آن‌ها تنها در صورتی زوج جدید انتخاب می‌کنند که یا همسرشان بمیرد یا آنکه نتوانند تخم‌گذاری و جوجه‌آوری کنند. قوها در حالت کلی بسیار آرام هستند و تنها در صورت نزدیک شدن مهاجمان در هنگام نگهداری از جوجه‌هایشان به شدت خشن می‌شوند. این پرندگان جانورانی قلمروخواه هستند و با تمام توان از قلمروی خود در برابر مهاجمان احتمالی دفاع می‌کنند.

به دلایل گوناگون از جمله وفاداری زوج‌ها به هم در میانشان یا داشتن ظاهری زیبا و باوقار، این پرندگان در داستان‌ها و افسانه‌های سراسر زمین جایگاه ویژه‌ای داشته‌اند. از گذشته‌های دور از این پرنده در ادبیات و هنر جهان، به ویژه اروپا، به نیکی یاد شده و رنگ سفید پرهایش نشانه‌ای از معصومیت و پاکی آن به‌شمار می‌آمده‌است. بسیاری از افسانه‌های مردمان جهان پیرامون قو آن را مرتبط با افسانه آفرینش و نشانه‌ای از خدایان دانسته‌اند.

 


بیشتر بخوانید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − چهار =

پست بعدی

گوژپشتی کارمندان

ش نوامبر 9 , 2019
گوژپشتی کارمندان با گوژپشتی کارمندان از بخش دانستنی های سایت […]
گوژپشتی کارمندان