خواص معنوی سوره کوثر

خواص معنوی سوره کوثر

با خواص معنوی و قرآنی سوره کوثر از بخش مذهبی سایت تفریحی جیران همراه باشید.

خواص معنوی سوره کوثر

سوره كوثر در مكه نازل شده و داراي 3آيه است. كلمه كوثر به معني خير فراوان است. در اينكه منظور از كوثر، نهري است در بهشت، يا حوضي در محشر، يا ذريه و فرزندان زياد، يا علماي امت، يا نبوت و قرآن، يا علم و حكمت ‏يا… نظريه‌هاي گوناگوني وجود دارد.

 

امام صادق(ع) فرمودند: کسی که در نمازهای واجب و مستحبش قرائت وی سوره کوثر باشد خداوند او را در قیامت از حوض کوثر سیراب فرماید و محفلش با نبی اکرم (ص) زیر درخت طوبی باشد.

 

در حدیث ابی بن کعب است: کسی که سوره کوثر را بخواند خداوند او را از نهرهای بهشت سیراب کند و به او عطا فرماید از پاداش به عدد هر قربانی که بندگان آن را در روز عید قربانی نموده و هر قربانی که اهل کتاب و مشرکین می نمایند.


بیشتر بخوانید: دانلود صوت و متن و ترجمه سوره کوثر


  • گویند اگر خواهی کسی را از خود دور گردانی 9 مرتبه سوره کوثر را بخوان و بجانب او بدم به اختیار خود راه کج کند و برود.
  • از برای غنا و توانگری دو رکعت نماز به جهت قضاء حاجت و به نیت اینکه خداوند قادر متعال او را غنی و صاحب ثروت کند روز چهارشنبه 40 بار سوره کوثر را بخواند.

فواید سوره فلق و ناس

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نکات مهم در مورد تردمیل

د تیر ۱۰ , ۱۳۹۸
نکات مهم در مورد تردمیل با نکات مهم در مورد تردمیل از بخش ورزشی سایت تفریحی جیران همراه باشید. تردمیل یک وسیله ورزشی است که به نامهای دو برقی, دو درجا یا دو ثابت هم شهرت یافته است, وسیله ای است که امکان دویدن را در فضای بسته فراهم می نماید دستگاه تردمیل که […]
نکات مهم در مورد تردمیل