معجون جزیره

معجون جزیره

با طرز تهیه معجون جزیره از بخش آشپزی سایت تفریحی جیران همراه باشید.

بهترین درمان برای گرمای طاقت فرسای تابستان، نوشیدنی های عطش زدایی است که طعم آنها متمایل به ترشی است. ولی اگر نمی توانید نوشیدنی های خیلی ترش بخورید این معجون را امتحان کنید، هم مقوی است و هم تشنگی را برطرف می کند.

معجون جزیره

مواد لازم

1 عدد موز

2 حلقه آناناس

3 تکه هلو

5 عدد گیلاس

1 عدد سیب زرد

1/2 لیوان آب آلوئه ورا

1/2 لیوان آب آلبالو

4 عدد توت فرنگی


مطالب مرتبط: آب هندوانه با ماست و طالبی


طرز تهیه

ابتدا موز را حلقه حلقه کرده و در انتهای لیوان مورد نظر (در اینجا لیوان شیشه ای بلند) بریزید. حالا دو حلقه آناناس را خرد کنید و روی موز بریزید. حالا توت فرنگی ها را شسته، خرد کنید و روی آناناس را با تکه ها یتوت فرنگی پر کنید. تکه های هلو را کناره لیوان گذاشته و آب آلوئه ورا را روی میوه ها بریزید. حالا نوبت قرار دادن گیلاس هاست. در اینجا سیب را پوست کنده خلال خلال کرده و روی گیلاس ا بگذارید. در پایان آب آلبالو را روی معجون بریزید.

 

یه جور دیگه

اگر می خواهید در فصلی این نوشیدنی را درست کنید که توت فرنگی در دسترس نیست می توانید از کیوی خرد شده استفاده کنید. اگر طعم ترش و شیرین دوست دارید که این نوشیدنی را به همین روش امتحان کنید اما اگر می خواهید نوشیدنی تان شیرین باشد می توانید شربت آلبالو را به جای آب آلبالو استفاده کنید.

فوت و فن

بهتر است از کمپوت آناناس، هلو و گیلاس استفاده کنید یا اگر از میوه تازه استفاده می کنید بهتر است کمی میوه ها را با شکر بجوشانید.


بیشتر بخوانید: آب میوه سبز و نارنجی


 

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شرایط پرورش گل ساعتی

ش تیر ۲۲ , ۱۳۹۸
شرایط پرورش گل ساعتی با شرایط و نحوه پرورش گل ساعتی از بخش گیاهان سایت تفریحی جیران همراه باشید. شرایط پرورش گل ساعتی فارسی اصیل: پنگانو (پنگان= ساعت +و=پسوند نسبت) فارسی رایج: پیچ ساعت، گل ساعتی گیاهی است بالا رونده و احتیاج به قیم دارد، برگها 5 قسمتی و همیشه سبز، زادگاه اصلی آن […]
شرایط پرورش گل ساعتی