آب میوه سبز و نارنجی

آب میوه سبز و نارنجی

با روش آماده کردن آب میوه سبز و نارنجی، آب هویج و کرفس از بخش آشپزی سایت تفریحی جیران همراه باشید.

آب میوه سبر و نارنجی موادلازم

6  عدد هویج

1 ساقه کرفس

1 ق س عرق نعنا

به اندازه دلخواه عسل

 


بیشتر بخوانید: خواص عسل


طرز تهیه آب هویج و کرفس

  1. آب هویج ها را بگیرید.
  2. آب کرفس را هم بگیرید و با هویج مخلوط کنید.
  3. عسل و عرق نعنا را به آب هویج و کرفس اضافه و مخلوط کنید. آب میوه تان را بگذارید برای دو ساعت در یخچال بماند. بعد از این مدت میل کنید.

 

این آب میوه چی داره؟

یک لیوان آب هویج بیش از 8 برابر نیاز روزانه افراد به ویتامین آ را برطرف می کند. برای حفظ قدرت بینایی و حل مشکل شب کوری بدن احتیاج زیادی به ویتامین آ دارد. ویتامین ث موجود در آب هویج نقش متعددی در بدن دارد، از جمله برای ساخت کلاژن(نوعی پروتئین غیر محلول) در غشاهای موکوسی، پوست، استخوان ها و دندان ها ضروری است. همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است.

 

 

پتاسیم:

آب هویج مقدار خوبی پتاسیم دارد. یک لیوان آب هویج 10 درصد نیاز روزانه بدن به پتاسیم را تأمین می کند. پتاسیم برای حفظ تعادل الکترولیت ها و سطح مایعات در سلول های بدن لازم است. همچنین در انقباض ماهیچه ها و انتقال پیام بین سلول های عصبی نقش دارد.

 

کرفس منبع فوق العاده از ویتامین ث است. این به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک  می کند. مصرف سبزیجات و میوه های غنی از ویتامین ث می تواند علایم سرماخوردگی را کاهش دهد یا از شدن این بیماری بکاهد. بیش از 20 نتیجه تحقیقات معتبر نشان می دهد که ویتامین ث بهترین ویتامین برای جنگ با سرماخوردگی است و همین طور با تخریب ناشی زا رادیکالهای آزاد مقابله می کند.

رادیکال های آزاد می توانند با اکسیداسیون کلسترول، احتمال بروز حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش دهند.

دانشمندان معتقدند کرفس بهترین ماده غذایی برای عفونت مجاری ادرار و کلیه است.

“ترپین” ماده معطر کرفس است که مانع ماندن سنگ کلیه در مجاری ادرار یا آلودگی میکروبی و درد می شود.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تعبیر خواب آسمان

ش ژوئن 15 , 2019
تعبیر خواب آسمان   با تعبیر خواب آسمان از بخش تعبیر خواب سایت تفریحی جیران همراه باشید.   دیدن آسمان در خواب نشانه چیست؟ تعبیر خواب به فرایند معنادهی به رویاهایی که در خواب می بینید، گفته می‌ شود. تعبير خواب به روايت امام جعفر صادق اگر بيند که آسمان به گونه سبز بود دليل بود […]
تعبیر خواب آسمان